Matkailu tuottaa mielihyvää.

Tuosta otsikosta ensimmäisenä voisi tulla mieleen suomessa paljon syötävä perunamuusi, mutta ajatukseni oli kuitenkin todeta, että matkailupalstamatkailijoille olisi hyvä välillä kippoonsa saada aitoa thairuokaa täällä thaimaassa.

Oli tarkoitukseni hieman lukea kommentteja, vaan eipä ollut tuon kummempaa tarjolla kuin samaa dejavuuta, joten katsellaan sitten tuonnempana onko eliittikoulut ja muut kiinnostuksen aiheet selvinnyt.

Se on tosin mukava huomata että Pattayan rakkaat suurin joukoin sanaa keskenään vaihtavat ja kaikki kymmenet ja taas kymmenet ovat niin samaa mieltä kaikesta, se on todellista synergiaa sanoisinko anonyymien vuoropuheluissa.

Kyllä ne lentokentätkin teille aikanaan aukenee, että pääsette oppaisiin selibaattinne päätteeksi, joten voimia teille siihen asti.

8

59

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      "mutta ajatukseni oli kuitenkin todeta"

      Ensinnäkin sun päässäsi ei ole ensimmäistäkään järkevää ja normaalia ajatusta ja sillä ei voi ajatella sen enempää kuin kultakalan aivoilla, joten ne toteamuksetkin on ihan yhtä tyhjän kanssa tai oikeastaan pahempia, koska tyhjään ei haaskaannu aikaa mutta näiden toteamuksiesi lukaisemiseen haaskaantuu.

      Jos sinulla siis ei ole todellakaan mitään asiaa, niin ole hiljaa. Jos sinulla ei ole todellakaan ikinä mitään asiaa, niin pysy poissa.

      • Anonyymi

        No siinäpä sitä asiaa tulikin roppakaupalla.


    • Anonyymi

      Kyllä täs mieli tekisi jo takaisin Pattayalle, mutta eipä sinne kannata lähteä ennen kuin baarit ovat kunnolla auki ja meno palannut normaaliksi. Sitten lähden heti.

      • Anonyymi

        Niin mitäpä tuota jos ei baarit auki.

        Meno ei palaa normaaliksi.


      • Anonyymi

        Niin mitäpä tuota jos ei baarit auki.

        Meno ei palaa normaaliksi.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Niin mitäpä tuota jos ei baarit auki.

        Meno ei palaa normaaliksi.

        Rehellinen mielipiteeni on, että vanhan kuninkaan kuoleman jälkeen Pattaya ei ole ollut entisensä.

        Toistuvat musiikin soittokiellot ja viinanmyyntikiellot ja suruajat jättivät jälkensä. Desibeleistä lähti yli puolet pois. Musabaareihin ei enää tullut niin hyviä bändejä ja illat hiljeni paljon aiemmin kuin ennen.

        Thaimaalaiset kunnioitti suruaikoja ja niin myös farangit mustin vaattein ja olemalla rauhallisesti. Hilpeät humalaiset katosi katukuvasta ja kodittomat kärrättiin pois ihmisten silmistä.

        On vaikeaa tai varmaan mahdotonta sanoa mikä on tilanne koronan jälkeen. Voi olla että jossakin vaiheessa tulee pieni riehaantuminen, mutta viranomaiset pitää varmasti huolen ettei se riehaantuminen aiheuta uutta aaltoa pandemiaan.

        Maailma muuttuu ja tämä on valtava askel siinä muutoksessa. Pattaya muuttuu yhä enemmän perhekohteeksi. Joillekin kiva, joillekin ei, mutta Pattayan vanha maine voitanee jo haudata.

        T 2010


    • Anonyymi

      Se sun thaimaa on ainakin kamala paikka.

    • Anonyymi

      "täällä thaimaassa"
      hehe..

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      59
      1105
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      42
      861
    3. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      51
      641
    4. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      315
      627
    5. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      114
      604
    6. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      598
    7. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      595
    8. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      93
      590
    9. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      56
      554
    10. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      65
      514
    Aihe