Kirjastoon

Pitääkö mennä ikkunasta, kun ovet on kiinni pidettävä?

Koronarajoitusten helpottaessa ensimmäiseksi aukeavat kirjastojen lainauspalvelut, jotka sallitaan heti. Kirjastot eivät vielä saa avata oviaan normaalisti, mutta uloslainauksen saa käynnistää välittömästi.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kaiva tunneli ja mene sitä kautta.

Kirjaston kanta-asiakas

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Pitääkö mennä ikkunasta, kun ovet on kiinni pidettävä?

Koronarajoitusten helpottaessa ensimmäiseksi aukeavat kirjastojen lainauspalvelut, jotka sallitaan heti. Kirjastot eivät vielä saa avata oviaan normaalisti, mutta uloslainauksen saa käynnistää välittömästi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu