Kylmä turvevoimalaitos! Eikä lämpene biovoimalaitoksellakaa.neku ei o toimineet missää ja puuttuu satamilliä rahhaa....
Pekkalan monumentti
Anonyymi
7<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Maakunta on täynnä turvetta ja muraa,jota voitaisiin polttaa H:veden Voimalaitoksessa,mutta sehän ei passaa meidän Kommunisteille ja ViherVasemmistolaisille,jotka ovat sosialisoineet kaikki turvesuot virkistäytymisalueiksi.Menisivät nyt nauttimaan sinne suolle siitä märätyksestä.
Vanhanaikaista ja saastuttavaa tuo turpeenpoltto ja pilaa vielä vesistöt.
Eipä niin halpaa että työllistävää ole ku turve
Ei+lämpiä+voimala+ei+ku+biotehtaan+tuotto+%+niiii+pieni+ettei+kannata+tehä+ja+rahat+puuttuu+myös.....kylmänä+pyssyy+pekkalan+tekele!!
Pökkelöä pesään vaan, niin siitä se lähtee! Ei se sen kummempaa oo. Säästetään turve metsän eläimille, ne sitä tarvitsee!
Turve kasaa ja palaan sillä lämpiää pekkalamonumenttiki....biolaitosta ei tuu!!!!turve tuo nuorille kesätöitö!
Joko savut nousee monumentista!? Taitaa kylymänä pysyäkki!!