Eli tämä on liikkunut noilla lemmikkipalstoilla, ja sain luvan laittaa sen myös muille palstoille:
"Jos saan yli 10 nimeä tuohon, niin laitan parin päivän päästä ylläpidolle viestiä, että tällainen vetoomus on olemassa. Katsotaan, vastaavatko mitään. Elleivät vastaa, Lähetän heille kopion siitä jne."
"Eli jos tuntuu siltä että keskustelupalstat tarvitsevat mielestäsi siistimistä, mene ja allekirjoita nikilläsi / nimelläsi.
-Kiitos kaunis-
ps. Miksi adressi? Koska sen käyttämisestä ja vaikutuksesta ylläpitoon on olemassa toimivia esimerkkejä.
pps. Adressi haluaa sähköpostiosoitteen. Mieluiten toimivan; sitä käytetään siihen että vahvistetaan ettei sama ihminen pistä kymmeniä nimiä; ts. Todennetaan allekirjoittaja."
http://www.petitiononline.com/Suomi24/petition.html
Toivottavasti mahdollisimman monet käyvät alleirjoittamassa vetoomuksen, jotta saadaan suomi24:n keskustelupalstoista vielä mukavampi keskustelupaikka mitä se nyt on.
Vetoomus.
5
646
Vastaukset
- Hekotius
järkevät (?) ihmiset osaa vain olla lukematta tai olla ottamatta tosissaan noita häiriköitä ja provoilijoita? Tarvitaanko tosiaan tällainen vuosituhannen kampanja tosiaan näinkin vähäpätöiseen asiaan...?
- ihmetystä?
MIKSI PALSTAN SERIFFI KOPIO TÄTÄ JOKA PAIKKAAN EIKÖ KOPIOIMINEN OLLUT SÄÄNNÖISSÄ KIELLETTYÄ?
Tämä ei riko kopiointisääntöä millään tavoin, koska tämä ei ole mistään julkaisusta otettu. Ja toiseksi, massapostitusta mielestäni ei ole, koska olen kopioinut viestin vain kahdelle eri palstalle, joka ei täytä massapostituksen kriteereitä.
- kummallista
Herran jestas sentään mitä touhua täällä on. Sinä se haluat vaan lisää valtaa itsellesi että täällä ei sitten sinun kanssa eri mieltä olevia enään olekaan. En ymmärrä tuota hirveätä himoa olla jatkuvasti poistelemassa tiettyjen ihmisten viestejä. Etkö jo nyt tee sitä ihan tarpeeksi??? Olen huomannut että kaikki jotka eivät miellytä sinua ovat poistolistalla jos vaan pystyt vähäisintäkään tekosyytä käyttäen heidän kirjoitukset poistamaan. Oletkohan ottanut turhan kirjaimellisesti tuon "sheriffi" sanan???? Vilkaisu "peiliin" tässä asiassa olisi riina00 ehkä paikallaan.
Toivottavasti ylläpito EI TODELLAKAAN ota tuota adressia tosissaan. Tämä on keskustelupalsta eikä teidän sheriffien oma temmellys-kenttä. Hoh-hoijaaIhmettelen todellakin tuota, että mitä tarkoitat noilla turhilla poistoillani? Harvoin olen tältäkään palstalta mitään poistanut, koska nykyisin keskustelu on hyvinkin asiallista. Myynti-ilmoitukset siirrän niille oikeaan paikkaan samoin kuten ostoilmoitukset. Ja en ole tällä palstalla hetkeensä edes kirjoitellut juurikaan mitään, joten miten jotkut edes voisivat olla asioista eri mieltä kanssani?
Kritiikki on hyvästä ja sitä saa muutkin antaa. Kritiikistä voi aina ottaa opikseen, joten kiitoksia sinulle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain31611911Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-15211069Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2516393Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2235202Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1663673- 1743548
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin502513Mitä voisit miehenä tehdä?
Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä3291990Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov111827Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi171725