Vetoomus.

Eli tämä on liikkunut noilla lemmikkipalstoilla, ja sain luvan laittaa sen myös muille palstoille:

"Jos saan yli 10 nimeä tuohon, niin laitan parin päivän päästä ylläpidolle viestiä, että tällainen vetoomus on olemassa. Katsotaan, vastaavatko mitään. Elleivät vastaa, Lähetän heille kopion siitä jne."

"Eli jos tuntuu siltä että keskustelupalstat tarvitsevat mielestäsi siistimistä, mene ja allekirjoita nikilläsi / nimelläsi.

-Kiitos kaunis-

ps. Miksi adressi? Koska sen käyttämisestä ja vaikutuksesta ylläpitoon on olemassa toimivia esimerkkejä.

pps. Adressi haluaa sähköpostiosoitteen. Mieluiten toimivan; sitä käytetään siihen että vahvistetaan ettei sama ihminen pistä kymmeniä nimiä; ts. Todennetaan allekirjoittaja."


http://www.petitiononline.com/Suomi24/petition.html

Toivottavasti mahdollisimman monet käyvät alleirjoittamassa vetoomuksen, jotta saadaan suomi24:n keskustelupalstoista vielä mukavampi keskustelupaikka mitä se nyt on.

5

654

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hekotius

      järkevät (?) ihmiset osaa vain olla lukematta tai olla ottamatta tosissaan noita häiriköitä ja provoilijoita? Tarvitaanko tosiaan tällainen vuosituhannen kampanja tosiaan näinkin vähäpätöiseen asiaan...?

    • ihmetystä?

      MIKSI PALSTAN SERIFFI KOPIO TÄTÄ JOKA PAIKKAAN EIKÖ KOPIOIMINEN OLLUT SÄÄNNÖISSÄ KIELLETTYÄ?

      • Tämä ei riko kopiointisääntöä millään tavoin, koska tämä ei ole mistään julkaisusta otettu. Ja toiseksi, massapostitusta mielestäni ei ole, koska olen kopioinut viestin vain kahdelle eri palstalle, joka ei täytä massapostituksen kriteereitä.


    • kummallista

      Herran jestas sentään mitä touhua täällä on. Sinä se haluat vaan lisää valtaa itsellesi että täällä ei sitten sinun kanssa eri mieltä olevia enään olekaan. En ymmärrä tuota hirveätä himoa olla jatkuvasti poistelemassa tiettyjen ihmisten viestejä. Etkö jo nyt tee sitä ihan tarpeeksi??? Olen huomannut että kaikki jotka eivät miellytä sinua ovat poistolistalla jos vaan pystyt vähäisintäkään tekosyytä käyttäen heidän kirjoitukset poistamaan. Oletkohan ottanut turhan kirjaimellisesti tuon "sheriffi" sanan???? Vilkaisu "peiliin" tässä asiassa olisi riina00 ehkä paikallaan.

      Toivottavasti ylläpito EI TODELLAKAAN ota tuota adressia tosissaan. Tämä on keskustelupalsta eikä teidän sheriffien oma temmellys-kenttä. Hoh-hoijaa

      • Ihmettelen todellakin tuota, että mitä tarkoitat noilla turhilla poistoillani? Harvoin olen tältäkään palstalta mitään poistanut, koska nykyisin keskustelu on hyvinkin asiallista. Myynti-ilmoitukset siirrän niille oikeaan paikkaan samoin kuten ostoilmoitukset. Ja en ole tällä palstalla hetkeensä edes kirjoitellut juurikaan mitään, joten miten jotkut edes voisivat olla asioista eri mieltä kanssani?

        Kritiikki on hyvästä ja sitä saa muutkin antaa. Kritiikistä voi aina ottaa opikseen, joten kiitoksia sinulle.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Seksuuaalivinksataneiden toimintaa rahoitetaan valtion varoilla.

      Setan toimintaa rahoitetaan valtionavustuksilla, joilla mm kierretään kouluissa haalimassa alaikäisiä mukaan perverssii
      Maailman menoa
      24
      4589
    2. Perintovero 100 prosenttiin, työeläkkeet ja maataloustuet pois

      Noilla eväillä lähden tasapainottamaan valtiontaloutta ja korjaamaan työntekijöiden palkkakuoppaa nostamatta työnantajie
      Maailman menoa
      128
      3972
    3. Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia

      Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta
      Maailman menoa
      33
      3707
    4. Demariskandaali! Eveliina Heinäluoma (sdp) kahmii kaikki Hitas asunnot itselleen!

      Heinäluoma on ostanut useita yhteiskunnan tukemia, hintasäännösteltyjä asuntoja itselleen! Ei ihme, että Hitas on ollut
      Maailman menoa
      146
      2689
    5. Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!

      Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten
      Maailman menoa
      86
      2573
    6. Purra ryöväsi Marinin Itä.-Suomelle neuvottelemat EU-rahat

      Perust vihaavat suomalaisia, mutta eritoten itäsuomalaisia. "Osa kaksikäyttörahoista on alun perin Itä- ja Pohjois-Suom
      Maailman menoa
      13
      2451
    7. Miksi persut hyökkäävät jatkuvasti henkilöitä päin?

      Miksei persut yritä lainkaan korjata asioita, vaan koko ajan haukkuvat henkilöitä? Ei tuollaisilla turvanpieksäjillä ole
      Maailman menoa
      27
      2429
    8. Demarien sanoin kuvaamaton ahneus - Eveliina Heinäluoma vain yksi esimerkki

      Mutta näin se on demari-eliitissä aina ollut, käytännössä siis nämä eliittiin kuuluvat ovat puhtaasti porvareita - Marin
      Maailman menoa
      65
      2297
    9. Ranskan vasemmistojohtaja tunnustaa, että väestö on vaihtumassa

      ja se on vaan hyvä asia hänen mielestään. Kyseessä siis Ranskan vasemmistojohtaja Jean-Luc Mélenchon jonka puheet järkyt
      Maailman menoa
      53
      1957
    10. Abdullah iski Citycenterin vessassa

      Miksi näitä juttuja pitää lukea lähes päivittäin? https://www.hs.fi/helsinki/art-2000011913632.html
      Maailman menoa
      144
      1766
    Aihe