Kansakunnasta liian suuri osa alkaa olemaan: "turvapaikanhakijoita" joista suurin osa ei ole sotaa nähnyt kuin telkkarissa, siihen Vihreät pride marssijat vahvistettuna armeijasta "raakatuilla" pullamössöillä ja totaalikieltäytyjät, ei hyvältä näytä tulevaisuus, kaverin poika Rovaniemellä armeijassa, oli kertonut isukilleen: moni alkoi märiseen jo ensimmäisenä yönä: en ole koskaan ollut pois kotoa näin pitkään, eli tutteli porukkaa, alkaa vähemmistö olemaan he joilla vielä hommat hoituu..
Suomenpuolustus
12
96
Vastaukset
- Anonyymi
No missä sinä olet sitä "sotaa nähnyt"?
- Anonyymi
Vain tyhmä menee valtion ilmais piccolo-orjaksi kantamaan kunniavieraiden laukkuja. Syytä niitä päättäjiä jotka aloittivat maamme tuhoamisen 2015.
- Anonyymi
"Kansakunnasta liian suuri osa alkaa olemaan: "turvapaikanhakijoita" joista suurin osa ei ole sotaa nähnyt kuin telkkarissa"
1. Nuo turvapaikanhakijat jos ketkä sen sodan ovat nähneet.
2. Äärimmäisen harva kantasuomalainen on sotaa nähnyt.
3. Värillisiä kurkkusalaattipuvun kantajia näkee varuskuntapaikkakunnilla ihan päivittäin. Asevelvollisuuden suorittaminen on jo hyvän aikaa ollut heillä tavoitteena paremmin istua suomalaiseen yhteiskuntaan.
Ihmettelen avauksen motiivia, kymmeniä ellei satoja värillisiä varusmiehiä nähneenä. Ja on heitä skappareina, upseerina ja ollut varsin korkeissa sotilasarvoissa aikaisemmin.- Anonyymi
Ne "turvapaikanhakijat" ovt ensimmäisiä, jotka sotaa pakenevat.
- Anonyymi
"Ne "turvapaikanhakijat" ovt ensimmäisiä, jotka sotaa pakenevat."
-Voisitkos hiukan täsmentää ja perustella väitettäsi? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
"Ne "turvapaikanhakijat" ovt ensimmäisiä, jotka sotaa pakenevat."
-Voisitkos hiukan täsmentää ja perustella väitettäsi?Pakenee kotoaan sotaa, niin miksi sitten sotisi täällä?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pakenee kotoaan sotaa, niin miksi sitten sotisi täällä?
"Pakenee kotoaan sotaa, niin miksi sitten sotisi täällä?"
-Se sama asia mikä saa nämä uus-suomalaiset kyllä tappelemaan kantasuomalaisia innokkaammin uuden isänmaansa puolesta. Useimmilla ei ollut yhtään mitään entisessä kotimaassaan, varsinkaan ei tulevaisuutta. Ilmastonmuutos on vienyt ja tulee viemään ne loput vähätkin ensi vuosikymmeninä.
Suomessa nämä samat ihmiset saavat usein ensi kertaa elämässään oikean asunnon ja vakituisen ja suhteellisen turvatun toimeentulon, ja myös näkymän tulevaisuuteen. Sellaisen elämän peruskiven, jota heillä ei ole ennen iknä ollut ja josta totisesti kannattaa pitää kiinni, jos vaihtoehtona on ylittää Välimeri toiseen suuntaan..
Valitettavasti kuvatun kaltaiset asiat ovat melkoiselle osaa nykynuoria niin itsestään selviä ja arvotomia, ettei niillä ole mitään arvoa elämässä. Heille läpilahon romubemarin karvanopat tuulilasissa heilumassa ovat paljon tärkeämpiä asioita ja itsenäisyyden merkitys on täydellisesti unohtunut. Kurjuuden nähneet, eläneet ja kokeneet osaavat kyllä arvostaa ja jollei muuten, niin vanhempiensa kertomuksista. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
"Pakenee kotoaan sotaa, niin miksi sitten sotisi täällä?"
-Se sama asia mikä saa nämä uus-suomalaiset kyllä tappelemaan kantasuomalaisia innokkaammin uuden isänmaansa puolesta. Useimmilla ei ollut yhtään mitään entisessä kotimaassaan, varsinkaan ei tulevaisuutta. Ilmastonmuutos on vienyt ja tulee viemään ne loput vähätkin ensi vuosikymmeninä.
Suomessa nämä samat ihmiset saavat usein ensi kertaa elämässään oikean asunnon ja vakituisen ja suhteellisen turvatun toimeentulon, ja myös näkymän tulevaisuuteen. Sellaisen elämän peruskiven, jota heillä ei ole ennen iknä ollut ja josta totisesti kannattaa pitää kiinni, jos vaihtoehtona on ylittää Välimeri toiseen suuntaan..
Valitettavasti kuvatun kaltaiset asiat ovat melkoiselle osaa nykynuoria niin itsestään selviä ja arvotomia, ettei niillä ole mitään arvoa elämässä. Heille läpilahon romubemarin karvanopat tuulilasissa heilumassa ovat paljon tärkeämpiä asioita ja itsenäisyyden merkitys on täydellisesti unohtunut. Kurjuuden nähneet, eläneet ja kokeneet osaavat kyllä arvostaa ja jollei muuten, niin vanhempiensa kertomuksista.Haklveksin heitä - lomailevat kotimaassaan ja loisivat täällä.
Halveksin myös: Soldier of Fortune. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Haklveksin heitä - lomailevat kotimaassaan ja loisivat täällä.
Halveksin myös: Soldier of Fortune.Minä halveksin Suomalaisia jotka ovat äänestäneet Keskustalaisia jotka ahnehtivat pakoloiset Suomeen. Mielestäni keskustalaisuus on rinnastettavissa maanpetokseen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Haklveksin heitä - lomailevat kotimaassaan ja loisivat täällä.
Halveksin myös: Soldier of Fortune."Haklveksin heitä - lomailevat kotimaassaan ja loisivat täällä."
-Monenko kanssa olet keskustellut, kun voit noin yleistää? Jos vastauksesi on alle tuhat, niin kyse on pelkästä ennakkoluulosta ja pahimmillaan rasismista. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
"Haklveksin heitä - lomailevat kotimaassaan ja loisivat täällä."
-Monenko kanssa olet keskustellut, kun voit noin yleistää? Jos vastauksesi on alle tuhat, niin kyse on pelkästä ennakkoluulosta ja pahimmillaan rasismista.Missä minä tulin "yleistäneeksi" - en missään?
Halveksin VAIN loisivia sosiaalipakolaisia.
- Anonyymi
No varmaan turvapaikan hakija enemmän sotaa nähnyt kuin tuon heittänyt. toinen pakenee sotaa mitä se puolustaa voi olla tai ei monet konfliktit eivät ole kahden eikä kolmen tekijän tai osapuolen sotia sisällis sodat joissa on vallan himoisia sota hulluja sotapäälliköitä lukemattomia ja aina ei kysytä mielipidettä jos olet rauhallinen siviili ja tuon jonkun päällikön porukka tulee kylää ja sanoo tuossa ase olet nyt meidän sotilas kuolemaasi saakka tai kuolet heti. täällä on kovia sotureita ja urheita miehiä ilmeiseti myös naisia mutta mitä, kun se on tässä ja nyt. PS. PERUSSUOMALAISET SAA HAISTAA PERSEEN.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perintovero 100 prosenttiin, työeläkkeet ja maataloustuet pois
Noilla eväillä lähden tasapainottamaan valtiontaloutta ja korjaamaan työntekijöiden palkkakuoppaa nostamatta työnantajie3626505Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia
Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta744224Purra ryöväsi Marinin Itä.-Suomelle neuvottelemat EU-rahat
Perust vihaavat suomalaisia, mutta eritoten itäsuomalaisia. "Osa kaksikäyttörahoista on alun perin Itä- ja Pohjois-Suom433584Seida Sohrabi: Suomi ei ole rasistinen maa
Seidalta taas täyttä asiaa. Miksi punavihreät naiset eivät pysty samaan - no se ideologia estää. "Meillä on valitettava1363508Miksi persut hyökkäävät jatkuvasti henkilöitä päin?
Miksei persut yritä lainkaan korjata asioita, vaan koko ajan haukkuvat henkilöitä? Ei tuollaisilla turvanpieksäjillä ole953494Demariskandaali! Eveliina Heinäluoma (sdp) kahmii kaikki Hitas asunnot itselleen!
Heinäluoma on ostanut useita yhteiskunnan tukemia, hintasäännösteltyjä asuntoja itselleen! Ei ihme, että Hitas on ollut2453443Dannysta tulee isä 83-vuotiaana
Huh huh sentään sellaista naista, joka laitattaa itsensä paksuksi ikälopulle papalle ! Ajatellaanko lapsen oikeuksia oll863153Demarien sanoin kuvaamaton ahneus - Eveliina Heinäluoma vain yksi esimerkki
Mutta näin se on demari-eliitissä aina ollut, käytännössä siis nämä eliittiin kuuluvat ovat puhtaasti porvareita - Marin1042753Abdullah iski Citycenterin vessassa
Miksi näitä juttuja pitää lukea lähes päivittäin? https://www.hs.fi/helsinki/art-2000011913632.html2212480Pääsiäisen kunniaksi tekoälyn analyysi Riikka Purran kirjoituksesta
🧠 Mitä kirjoitus kertoo Riikka Purrasta? 1. Asenteellinen ja epäasiallinen sävy: Kirjoitus pursuaa halveksivaa, jopa a122335