Kansakunnasta liian suuri osa alkaa olemaan: "turvapaikanhakijoita" joista suurin osa ei ole sotaa nähnyt kuin telkkarissa, siihen Vihreät pride marssijat vahvistettuna armeijasta "raakatuilla" pullamössöillä ja totaalikieltäytyjät, ei hyvältä näytä tulevaisuus, kaverin poika Rovaniemellä armeijassa, oli kertonut isukilleen: moni alkoi märiseen jo ensimmäisenä yönä: en ole koskaan ollut pois kotoa näin pitkään, eli tutteli porukkaa, alkaa vähemmistö olemaan he joilla vielä hommat hoituu..
Suomenpuolustus
12
71
Vastaukset
- Anonyymi
No missä sinä olet sitä "sotaa nähnyt"?
- Anonyymi
Vain tyhmä menee valtion ilmais piccolo-orjaksi kantamaan kunniavieraiden laukkuja. Syytä niitä päättäjiä jotka aloittivat maamme tuhoamisen 2015.
- Anonyymi
"Kansakunnasta liian suuri osa alkaa olemaan: "turvapaikanhakijoita" joista suurin osa ei ole sotaa nähnyt kuin telkkarissa"
1. Nuo turvapaikanhakijat jos ketkä sen sodan ovat nähneet.
2. Äärimmäisen harva kantasuomalainen on sotaa nähnyt.
3. Värillisiä kurkkusalaattipuvun kantajia näkee varuskuntapaikkakunnilla ihan päivittäin. Asevelvollisuuden suorittaminen on jo hyvän aikaa ollut heillä tavoitteena paremmin istua suomalaiseen yhteiskuntaan.
Ihmettelen avauksen motiivia, kymmeniä ellei satoja värillisiä varusmiehiä nähneenä. Ja on heitä skappareina, upseerina ja ollut varsin korkeissa sotilasarvoissa aikaisemmin.- Anonyymi
Ne "turvapaikanhakijat" ovt ensimmäisiä, jotka sotaa pakenevat.
- Anonyymi
"Ne "turvapaikanhakijat" ovt ensimmäisiä, jotka sotaa pakenevat."
-Voisitkos hiukan täsmentää ja perustella väitettäsi? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
"Ne "turvapaikanhakijat" ovt ensimmäisiä, jotka sotaa pakenevat."
-Voisitkos hiukan täsmentää ja perustella väitettäsi?Pakenee kotoaan sotaa, niin miksi sitten sotisi täällä?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pakenee kotoaan sotaa, niin miksi sitten sotisi täällä?
"Pakenee kotoaan sotaa, niin miksi sitten sotisi täällä?"
-Se sama asia mikä saa nämä uus-suomalaiset kyllä tappelemaan kantasuomalaisia innokkaammin uuden isänmaansa puolesta. Useimmilla ei ollut yhtään mitään entisessä kotimaassaan, varsinkaan ei tulevaisuutta. Ilmastonmuutos on vienyt ja tulee viemään ne loput vähätkin ensi vuosikymmeninä.
Suomessa nämä samat ihmiset saavat usein ensi kertaa elämässään oikean asunnon ja vakituisen ja suhteellisen turvatun toimeentulon, ja myös näkymän tulevaisuuteen. Sellaisen elämän peruskiven, jota heillä ei ole ennen iknä ollut ja josta totisesti kannattaa pitää kiinni, jos vaihtoehtona on ylittää Välimeri toiseen suuntaan..
Valitettavasti kuvatun kaltaiset asiat ovat melkoiselle osaa nykynuoria niin itsestään selviä ja arvotomia, ettei niillä ole mitään arvoa elämässä. Heille läpilahon romubemarin karvanopat tuulilasissa heilumassa ovat paljon tärkeämpiä asioita ja itsenäisyyden merkitys on täydellisesti unohtunut. Kurjuuden nähneet, eläneet ja kokeneet osaavat kyllä arvostaa ja jollei muuten, niin vanhempiensa kertomuksista. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
"Pakenee kotoaan sotaa, niin miksi sitten sotisi täällä?"
-Se sama asia mikä saa nämä uus-suomalaiset kyllä tappelemaan kantasuomalaisia innokkaammin uuden isänmaansa puolesta. Useimmilla ei ollut yhtään mitään entisessä kotimaassaan, varsinkaan ei tulevaisuutta. Ilmastonmuutos on vienyt ja tulee viemään ne loput vähätkin ensi vuosikymmeninä.
Suomessa nämä samat ihmiset saavat usein ensi kertaa elämässään oikean asunnon ja vakituisen ja suhteellisen turvatun toimeentulon, ja myös näkymän tulevaisuuteen. Sellaisen elämän peruskiven, jota heillä ei ole ennen iknä ollut ja josta totisesti kannattaa pitää kiinni, jos vaihtoehtona on ylittää Välimeri toiseen suuntaan..
Valitettavasti kuvatun kaltaiset asiat ovat melkoiselle osaa nykynuoria niin itsestään selviä ja arvotomia, ettei niillä ole mitään arvoa elämässä. Heille läpilahon romubemarin karvanopat tuulilasissa heilumassa ovat paljon tärkeämpiä asioita ja itsenäisyyden merkitys on täydellisesti unohtunut. Kurjuuden nähneet, eläneet ja kokeneet osaavat kyllä arvostaa ja jollei muuten, niin vanhempiensa kertomuksista.Haklveksin heitä - lomailevat kotimaassaan ja loisivat täällä.
Halveksin myös: Soldier of Fortune. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Haklveksin heitä - lomailevat kotimaassaan ja loisivat täällä.
Halveksin myös: Soldier of Fortune.Minä halveksin Suomalaisia jotka ovat äänestäneet Keskustalaisia jotka ahnehtivat pakoloiset Suomeen. Mielestäni keskustalaisuus on rinnastettavissa maanpetokseen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Haklveksin heitä - lomailevat kotimaassaan ja loisivat täällä.
Halveksin myös: Soldier of Fortune."Haklveksin heitä - lomailevat kotimaassaan ja loisivat täällä."
-Monenko kanssa olet keskustellut, kun voit noin yleistää? Jos vastauksesi on alle tuhat, niin kyse on pelkästä ennakkoluulosta ja pahimmillaan rasismista. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
"Haklveksin heitä - lomailevat kotimaassaan ja loisivat täällä."
-Monenko kanssa olet keskustellut, kun voit noin yleistää? Jos vastauksesi on alle tuhat, niin kyse on pelkästä ennakkoluulosta ja pahimmillaan rasismista.Missä minä tulin "yleistäneeksi" - en missään?
Halveksin VAIN loisivia sosiaalipakolaisia.
- Anonyymi
No varmaan turvapaikan hakija enemmän sotaa nähnyt kuin tuon heittänyt. toinen pakenee sotaa mitä se puolustaa voi olla tai ei monet konfliktit eivät ole kahden eikä kolmen tekijän tai osapuolen sotia sisällis sodat joissa on vallan himoisia sota hulluja sotapäälliköitä lukemattomia ja aina ei kysytä mielipidettä jos olet rauhallinen siviili ja tuon jonkun päällikön porukka tulee kylää ja sanoo tuossa ase olet nyt meidän sotilas kuolemaasi saakka tai kuolet heti. täällä on kovia sotureita ja urheita miehiä ilmeiseti myös naisia mutta mitä, kun se on tässä ja nyt. PS. PERUSSUOMALAISET SAA HAISTAA PERSEEN.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persuja ei aluevaltuustoissa näy
Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.623762Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni
Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j883149Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin792374Mikä ihme teitä savolaisia tuossa
p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.141620Laita tunniste josta kaivattusi tietää sun kirjoittavan täällä
Joku yksilöity yhteinen juttu joka on sun ja kaivattusi välillä. Tuntomerkkinä esim. punainen pipopää, tonttu-ukko tai m671367- 891223
Varusmiehen kuolema
Ei ollut vahinko, ei aiheuttanut vaaraa muille, eikä ollut rikos, mitä jää jäljelle? Oliko kyseessä oman käden kautta lä401151Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?11011Huippu, kaupunki ostaa hotellin
Hyvä juttu meillä on oma hotelli iloitsi Pirtihirmukin. Nyt vaan rekryt päälle ja uusi henkilökunta. Tarvitaan tekijöitä55995- 47972