Ollaan muuttamassa H:linnaan ja nyt pitäis löytää arvoisemme asuinalue. Elikkä missäs se H:linnan kaikkein kuohkein kerma asustelee? Ollaan ylinta keskiluokkaa itse.
Hämeenlinnan hienoston asuinalueet?
Anonyymi
2398
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 23
Vanhimmat
Jos haet hienostokaupunkia niin älä muuta Tavastehuussiin. Ihan normi pikkukaupunki ja tunnelma pilaa muutama valittava persuämmä. Kohta kuulet.
Et ole muuttamassa Hämeenlinnaan vaan olet kirjoittanut erinäisiä höpöjuttuja tälle palstalle.
Tyylisi on tuttu: elikkä, missäs, pitäis, ym.
Jos et kykene parempaan, jätä höperryksesi väliin, kiitos!
Sama tyyppi, ei kaikki ns. kotona.
Suosittelen St Jukolastrandia ja Katuma Sunny Beachia.
Fiksu ylin keskiluokka ymmärtää hakeutua muualle. Asuntojen arvo laskee täällä tasaisesti mutta varmasti, myös Hämeenlinnan "paremmillakin" alueilla. Kahdelle tai kolmelle autolle täällä on tarjolla huonosti parkkimahdollisuuksia, ja Teslalle sopivaa pikalataustöpseliä et hevin löydä. Lasten koulut, jos niillä on mitään merkitystä, ovat täällä päästetty huonoon kuntoon, huono sisäilma ja home ovat olleet vuosia yleisiä puheenaiheita. Kaupungin hallinto on täysin kuralla. Kaksipäinen johto hakee sekavuudessaan vertaistaan. Kaupungin talous kyntää syvällä miinuksella, eikä parannusta ole näköpiirissä lähimpään 10 vuoteen.
Suosittelen suuntaamaan katseen Tampereelle tai Helsinkiin, siellä asuntojen arvo on turvattu. Terveitä koulukiinteistöjä ja kansallisesti hyvin menestyneitä kouluja valittavana. Laatuautoille latauspaikkoja. Jos on ihan pakko päästä radan varteen todellisten kasvukeskusten välimaastoon, etsi unelmaasi itsellesi ja perheellesi Riihimäeltä.
Toijalakin on parempi.
Sossun asiakkaat ovat vain tervetulleita nyt ja aina.
Muuten hyvä kaupunki, mutta kärkipoliitikot elävät haavekuvissaan ja pilaavat kaiken
Älkää muuttaako tänne please. En halua tänne mitään keskiluokkaisia pätemään ja narisemaan. Köyhät tervetuloa.
Onks se ihan mamutettu koko tavastehus, Goodman kuuluu suomalaisille eikä viidakossa grillattujen heimolle??😷😷😷😷😷
Käänsäinvälinen goodman pysykööt homot kuitenkin varmuuden vuoksi pois katolta.
Mutama mamu mutta tuhansia matuja eli juhlapaikanhakijoita !
Ne ovat nykyään Suomaleita.
Kun suomali etuilee tietoisesti kassajonossa, siitä ei saa huomauttaa koska rassismi.
Älkää muuttako tänne, tämä on hyvä näin
Teidän arvollenne Harakkamäki tai Nummi olisi sopivia.
Käikäälä kuuminta hotsia.
Katuma myös huikeassa nousussa ja Katuman Kuusibaarista löydät sä aina ystävän
Saiiriossa ainoastaan hienostellaan.
Hienosto asuu Myllymäessä. Siis kaikein koulutetuimmat ja suurimmat veronmaksajat.
Suurimmat = lihavimmat? Rikkaat ei maksa veroja.
MEILLÄ KESKILUOKKAISET ASUSTELEE TOIVONTIELLÄ,VIELÄ PARI KAKSIOO TYHJILLÄÄN!
Persut tekee asiasta tutkimuspyynnön.