Onko se tuo 500 henkeä rajoitus vierasvenesatamissa. Kyllä silloin kestää 200 venettä ottaa sisään mutta onko saunassa ovet säpissä. Entäs vessat.
Kokoontumisrajoitukset
9
98
Vastaukset
- Anonyymi
Harvoin saunassa on 50 kerralla ja vielä harvemmin vessassa. Olenko hiukan tyhmä, kun en tajua ongelmaa?
- Anonyymi
On niissä kahden metrin turvaväleissä Nauvossa kova kiinni pitäminen jopa ulkona viilentymiskarsinassa.
- Anonyymi
Aina on paikkoja, jossa ihmiset ovat ahtaasti. Ei siihen tarvita kuin ämpärien jakaminen ilmaiseksi.
Nyt on kuitenkin uusi normaali eikä sitä voi verrata aikaisempaan koska aikaisemmin ihmisiä eui kehoitettu olemaan etäällä toisiistaan. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Aina on paikkoja, jossa ihmiset ovat ahtaasti. Ei siihen tarvita kuin ämpärien jakaminen ilmaiseksi.
Nyt on kuitenkin uusi normaali eikä sitä voi verrata aikaisempaan koska aikaisemmin ihmisiä eui kehoitettu olemaan etäällä toisiistaan.Nyt onkin markkinat jatkokäsille.
- Anonyymi
Miksi niihin vieras satamiin on pakko änkeä,
saaristo on täynnä luonnonsatamia missä on oma rauha,- Anonyymi
Miksi niihin luonnonsatamiin on pakko änkeä (ängetä on suomea),
saaristo on täynnä vierasvenesatamia, joissa on vessat ja jätteidenkeräyspisteet, palvelut ja joissa luonto ei häiriinny.
Luonnonsatamissa päästetään perheen pieni koira vapaaksi ja se käy karkottamassa linnut pesiltään ja se on niin söpö ja hassu.
- Anonyymi
Vierassatamiin saisi päästää vain henkilöitä joilla ympärillään vanne jonka säde on noin 120 cm.
- Anonyymi
Jos kaikki olisivat tarpeeksi lihavia ei turvavälivanteita tarvittaisi
- Anonyymi
Miten on mahdollista että Helsingin Lauttasaaressa on jatkuvasti yli 20000 ihmisen kokoontuminen? Eikös raja ole nyt 10? Hui kauheeta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark984826Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv2074658"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?1173134Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m243107Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p983023Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!
Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu1382298- 922251
Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.342203- 222148
Mies, kerro minulle vielä jotakin aivan uniikkia
ja ainutlaatuista minkä vain me kaksi voisimme ymmärtää jos olemme sen kokeneet ja eläneet, jotta ihan varmasti tietäisi392105