Jos olisit vain vastannut rehellisesti siihen viestiini. Olisiko se pitänyt kirjoittaa englanniksi? En usko että luit sitä niin tarkkaan, mitä luulin?
Tiesit kyllä jo alunperinkin että olen sinkku.
Miksi halusit lähestyä minua uudestaan, jos et ole oikeasti edes kiinnostunut minusta?
Tiesit kyllä jo alunperinkin että olen sinkku.
Miksi halusit lähestyä minua uudestaan, jos et ole oikeasti edes kiinnostunut minusta?
Vastaukset 10
Vanhimmat
Mistä sen voi tietää ?
Olen rakastunut joten viesti tuskin oli minulle!!!!! Minä olen siis rakastunut vastoin omaa tahtoa!!!!! oikeastaan tuntuu kuin minun sydän olisi varastettu ja Nyt kun löysin kyseisen henkilön joka sydämeni vei nii huomasin että hän on helvetin haltia joka hallitsee täysin minun tunteita... oikeastaan jos rehellisiä ollaan niin hän hallitsee minussa aivan kaikkea.... Ja mikä pahinta hän hallitsee myös minun mieltäni.... joten en edes pysty sanomaan että anna minun sydän takaisin..en voi myöskään sanoa että haluaisin itse määritellä tunteeni.. sillä hän hallitsee minussa ihan kaikkea enkä voi mitenkään puolustautua.... En siis voi olla ihastunut.....
Kuulostaa pahalta, pakkomielteen omaiselta rakkaudelta. Yritän itse löytää keinon, miten voisin kohdata tai sitten kokonaan unohtaa tuon ihmisen.
Ei kuulosta pahalta vaan pelleilyltä. Tuo tyyppi jossain viestissä puhui itsestään naisena ja sitten miehenä. En oikeen ymmärrä näitä pelleilijöitä. Edelleen sanon, että ite en halua väheksyä näitä vahvasti tuntevia. Ihmiset on erilaisia. Osa ihmisistä on enempi järki-ihmisiä ja tyytyväisiä vain järkeillessään. Mä oon ite korona-aikana ruvennut kyseenalaistamaan monia asioita. Miksi me ihmiset vietetään aikaa suhteissa on ne sitten parisuhde, ystävät, perhe ym.ihmisten kanssa, jos se on enempi vaan velvollisuus eikä tunnu hyvältä, tai mitä järkee on tehdä tuhat lasissa töitä, jotta kuolee koronaan tai sydärin jo reippaasti ennen eläkeikää ja siitä saatava raha on järkevää ja että voidaan omistaa sitä ja tätä ja tota. En tiedä, mä en oikeen nää missään noussa jutuissa mitään järkee. Tottakai ihmisen pitää elantonsa tienata, mutta kaikki ylimääräinen sälä ja minkä vuoksi? Tekeekä se onnelliseksi? Voi olla, että se näyttää hyvältä, mutta tekeekö se onnelliseksi.
Mä haluan tehdä sinut onnelliseksi!!! rakkaus... minun tunteeni eivät ole mitenkään minusta johtuvista syistä... tiedät sen itsekin...itse näyttäydyit vähissä vaatteissa ja järkytyin välittömästi.... mun silmät eivät koskaan ollut nähnyt mitään niin kaunista kuin sinä olet..... sinun olemuksesi veti minut jo aikaisemmin puoleensa... Rakastan sinussa ihan kaikkea...... haluan että nautit myös korona päivistä... Lupaan tehdä kaikkeni jotta viihdyt seurassani 🌹🌹🌹
Ihminen on vekkuli tapaus
Kannattaa varmaan mennä jonkun noitatohtorin luo joka tekee jonkun loitsun ja päästää sut kirouksesta vapaaksi.
Kuinka vähissä vaatteissa tämä haltia helvetistä sulle näyttäyty, ihanko tarkotuksella?
Ihminen on vekkuli tapaus.
Rehellisesti? Kysyitkö jotakin, ja hän vastasi epärehellisesti? Vai ei vastannut ollenkaan?
Teksti on vieläkin vaikeampaa tulkita, kuin puhe. Vaikka sinun mielestäsi kirjottamasi asian merkitys olisi kristallinkirkas, lukija tulkitsee sen aina omasta näkökulmastaan. Ja mahdollisesti täysin eri tavalla.
Onko kaivattusi ulkomaalaistaustainen, kun viittaat englannin kieleen? Pahoittelen monia kysymyksiäni, mutta haluaisin vain päästä pois tästä psykoosista.