Nainen, ei me olla kumpikaan

Sellaisia, jotka haluaa olla huomion keskipisteenä. Tai no, susta en oikeastaan tiedä. Mutta mitä nähnyt, niin ei. Paitsi, olet yrittänyt saada mun huomion. En sano tätä pahalla.
17<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

totta

Äänestä
  • Paitsi en omasta mielestä ole sen enempää huomiotani jakanut kellekään

    Äänestä

Toi sopii minuun. En vain tiedä sopiiko sinuun... Mies kunnianhimoinen.

Äänestä
  • Olen mä. Sun suhteen.

    Äänestä

Olen, totta tosiaan, yrittänyt saada erään miehen huomion, muusta huomiosta en voisi vähempää välittää. Edellisen kerran olen ollut mieheen päin aloitteellinen ehkä 16-vuotiaana (kauan, kauan sitten).
En ole vielä luovuttanut.

Äänestä
  • Hmmm. Joo, jos olisit hän, niin kovin vaisua tuo huomion hakeminen on ollut.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Hmmm. Joo, jos olisit hän, niin kovin vaisua tuo huomion hakeminen on ollut.

    Tuskin olen, olen sentään tehnyt aloitteen.
    Toisaalta, kyseinen mies on sellainen komistus, että hän on ehkä tottunut agressiivisempaan toimintaan naisten puolelta. Tiedä, millaisiin keinoihin tässä vielä pitää turvautua.

    Äänestä

mikä on sopimus meillä yleisesti ottaen?

Äänestä

anteeksi, muistini on huono, enkä tiedä mikä siihen auttaisi,

Äänestä

Ehkä joo. Sano se mulle suoraan?

Äänestä

Nyt puhut kyllä totta, mutta niin olet sinäkin.

Äänestä

Yh, kuulostat ylimieliseltä

Äänestä

Pitää paikkansa, mutta et pitänyt tai ehkä pelkäsin minulta saatua huomiota. Puhuin totta aikeistani, eli ei olisi tarvinnut pelätä. Nyt en enää anna huomiotani sinulle.

Äänestä

Totta minun osaltani.

Äänestä

Ei myö ollakkiään semmosii

Oikiästään inhoan huomiota

Kelit päinoo sen verran että rupoo humalaan haluammaan

Mutta jos tässä nyt oissiin yks joka halluvvoo

Tutustuvä

Ainakin näin juoneenä

Mutta en tiedä onko sun ajatukset muualla

Ja huomosin kyllä jostain teksteistäsi kuvainnollisen kuvan, videonpätkää tais olla

Että miten suhtaudut jos nainen lähestyy....

Siksi olen varuilläni

Se on inhottavvoo jos joku tunkeutuu liiän lähelle ja aina tuntuu olovan epäsopiva hetki

Mutta tykkeet siä ies jos sulta kysytiään kuulumisijä,en tee sitä kaduillä kuitenkiään

Kotona nytkin oon

Mutta haluaisin kuulla /kirjottee sulle enemmänkin

Mutta en oo ollenkiään varmo haluatko minun kirjoittavan siulle

Ei ole itellekkiiään helppoa lähestyvä

Äänestä

Mä en oo hakenu lisää huomioo ku mun mielestä täs maas on ihan tarpeeks noita huomioliiveihin pukeutuneita.

Äänestä

Parempi toimia taustalla. Ei kyllä ole tapaistani saada huomiota, mutta sinä olet poikkeus.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Sellaisia, jotka haluaa olla huomion keskipisteenä. Tai no, susta en oikeastaan tiedä. Mutta mitä nähnyt, niin ei. Paitsi, olet yrittänyt saada mun huomion. En sano tätä pahalla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu