TIS Tositeevee

Osallistujat, tekijät ja katsojat tulisi kaikki pidättää. Se että tällaista sontaa katsoo niin paljon ihmisiä, kertoo kansankunnan älykkyyden romahtamisesta.
8<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Jos ei olisi katsojia, ei ohjelmaa tehtäisi. Itse en ole nähnyt koskaan yhtään jaksoa, mutta olen saanut iltapivälehdistä jonkinlaisen käsityksen. Selvästikään en kuulu kohderyhmään, vaikka olen älynlahjoiltani korkeintaan keskinkertainen.

Äänestä
  • Jokaisella sukupolvella on omat idolinsa. TIS osallistujat ovat milleniaalien sankareita.

    Äänestä

Tempparit on kaikkein vajaaälyisin ohjelma mitä ikinä on tehty.

Äänestä
  • Samaa pohjamutia on ex on the beach.. Oksettavaa, mihin kaikkeen noi keskenkasvuiset teinit houkutellaan.

    Äänestä

AP on väärässä. Ei kansan älykkyys ole romahtanut. Kansa on aina ollut hölmö ja yksinkertainen ja herkkäuskoinen ja laiska.

Äänestä
  • Hölmö, yksinkertainen, herkkäuskoinen mutta ahkera oli ihminen ennen. Ei ollut valinnanvaraa. Nyt voi laiskotella. Ennenvanhaan olisi kuollut nälkään.

    Äänestä

Jos vaikkapa 50-luvun ihminen olisi aikakoneella tullut tähän aikaan, mitähän hän olisi ajatellut, mennyt shokkiin. Nyt ihmisiä suunnilleen syyllistetään, jos ei pysty hyväksymään kaikkea.

Äänestä

Nää on näitä Siepin lempisarjoja. Jää töllöttämään itsensä mukaan näitä tuntikausiksi myös silloin kun pitäisi tehdä "töitä" eli ottaa muutama poseerauskuva ig-kanavalleen tai mainostaa samassa paikassa jonkun yhtiön tuotteita seuraajilleen, kuten vaatteita ja aurinkolaseja.

Kyseiset sarjat ovat täynnä silikonipumpattuja bimboja ja tekorusketuksella koristeltuja ruman näköisiä wanna be-star miehiä. Sarjaa juontaa pari keski-iän ylittänyttä teinitasolle jäänyttä väsähtänyttä äijää. Katsojina on Siepin kaltaisia tyyppejä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Osallistujat, tekijät ja katsojat tulisi kaikki pidättää. Se että tällaista sontaa katsoo niin paljon ihmisiä, kertoo kansankunnan älykkyyden romahtamisesta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu