Kouvolan paras kuntosali

Anonyymi

Nyt kun uusia kuntosaleja on ilmaantunut useita viime vuosina niin mikä on mielestäsi paras sali? Perusteluja kanssa kaivataan. Oma tuntuma nykyisestä järjestyksestä PTV,Powergym, Aktiivi, Easyfit , Fitness24Seven ... Kriteereinä pitäisin laitteiden tasoa, siisteyttä, viihtyisyyttä jne.

7

558

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      En ole kaikkia kuntosaleja testannut, mutta treenaan Powergymillä. Tilaa treenata ja monipuolinen valikoima laitteita. En kaipaa sinne oikeastaan mitään
      Kesällä tukalan kuuma josta iso miinus!

      • Anonyymi

        Epäilemättä hyvä sali ja paljon tosissaan treenaavia. Hyvät treenikaverit on oikeastaan tärkein asia salin valinnassa.


    • Anonyymi

      Minulle riittää 24/7 . Siellä on hyvä ilmastointi,uudet laitteet ja puhdasta. Takana 30 v salilla käyntiä ja ikääkin jo reilusti niin treenit on jo aika kevyitä. Sen takia 24/7 sali sopii minulle. Kovalle treenaajalle sali ei riitä vaan suosittelen Poweria tai Vatasta.

      • Anonyymi

        Ja on edullinenkin tuo 24/7. Powerin 50e neljässä viikossa aivan järkyttävä hinta.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ja on edullinenkin tuo 24/7. Powerin 50e neljässä viikossa aivan järkyttävä hinta.

        Tositreenaaja käy 5krt/viikko niin per/kerta ihan sama


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tositreenaaja käy 5krt/viikko niin per/kerta ihan sama

        Paikka jossa on tosi treenaajia ja jossa hyvä ilmapiiri auttaa paljon tulosten kanssa. Kovilta treenaajilta saa ohjeita ja heiltä saa apua mm. varmistamaan nostoissa. Yksin treenatessa salilla jossa ei ole ketään muuta jää näistä pois. Aikoinaan oli hyvää meininkiä mm. Jäähallin painonnosto salissa ja Kanerviston aikaan Ykkösellä. Sali jossa pitäjänä on kovanluokan bodari tai voimanostaja tuo uskottavuutta ja häneltä saa neuvoja treenaamiseen.


    • Anonyymi

      Ptv gym on paras, siellä kuunnellaan ja arvostetaan asiakkaita 👍

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      52
      1987
    2. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      62
      1912
    3. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      12
      1445
    4. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      61
      1251
    5. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      50
      1219
    6. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      845
    7. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      118
      707
    8. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      88
      707
    9. Sotekeskus

      Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit
      Ähtäri
      33
      678
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      40
      643
    Aihe