Uusissa Mazdoissa multimediassa vika, jota ei osata korjata?

Anonyymi

Uusissa Mazdoissa heti käynnistämisen jälkeen multimediaan tulee pitkä varoitusteksti, joka pitää joka kerta kuitata ennenkuin auton multimediaa pääsee käyttämään.

Kysyin VAROITUS...blää blää tekstin poistosta merkkihuollossa. Eivät osaa!?

Monikohan törmäilee tuota tavaillessaan ja vähintään ärtymystä aiheuttaa. Lisäksi multimedia käyttö siirtyy enemmän ajonaikaiseksi. Eli pakolla kuitattava teksti on mielestäni myös turvallisuusriski.

Mikään pakollinen ei liene koska muilla ei ole tai on tajuttu laittaa ainakin ilman kuittausnappien etsimistä kuittautuvaksi.

Osaako joku poistaa? Multimedia on nykyauton tärkeimpiä ominaisuuksia ja Mazdaa ei kannata ostaa ennen kuin löytävät riittävän taitavan tyypin laittamaan nuo höpötykset pois. Muuten multimedia toimii Mazdassa kiitettävästi! Harmi, että noin pieneen juttuun kaatuu.

1

222

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      myös 2017 malleissa on samaa vikaa. löytyykö tästä vuosimallista muitakin perusvikoja ???

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olivia Oras

      "Yle MOT:n tietojen mukaan Oras oli joutunut sairaalahoitoon helsinkiläisellä kauneusklinikalla tehdyn rasvaimun yhteyde
      Kotimaiset julkkisjuorut
      92
      1345
    2. Koska muru nähdään

      Kaksin?
      Ikävä
      47
      911
    3. Sanoppa ihan rohkeasti

      Mun huonot puolet! En suutu…
      Ikävä
      95
      885
    4. MOT: Nuoren Olivia Oraksen, 27 surullinen kuolema kauneusoperaatiossa :(

      MOT:n tietojen mukaan Oras menetti tajuntansa rasvaimua edeltäneessä puudutuksessa. Hänet kuljetettiin Husiin, ja hän ku
      Maailman menoa
      85
      799
    5. Haluatko että unohdan sinut kokonaan

      Siihen suuntaan ollaan menossa, nyt jo. Ja ehkä parempi näin, niin ei kulu energiaa hukkaan mahdottomuuteen. Ja vaikka j
      Ikävä
      57
      727
    6. Minä vuonna kaivittusi on syntynyt?

      Vastausta tässä kaivataan.
      Ikävä
      42
      591
    7. Pelkäätkö häntä?

      👍
      Ikävä
      64
      576
    8. Ylen typerät rinnastukset.

      Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan
      Maailman menoa
      191
      567
    9. Olit mulle tärkeä...

      😭
      Ikävä
      34
      557
    10. 48
      537
    Aihe