Mitä neuvoksi kun isännöinti toimisto kadottanut osakeyhtiömerkinnät? Yhtiökokouksissa isännöitsijä käynyt läpi huoneistonumerot, ei osakkaita tai henkilöllisyyttä tarkastetta. Ptk:ssa ei läsnäolleiden osakemäärää tms, Kaikkiåäätökset taitavat olla lainvastaisia. Onko rikos vai laiskuutta? Yhtiöllä tapana lähettää kirjeitä yhdentekevistä asioista, joille se ei tee mitään, paitsi tietysti laskuttaa, Toivoisin nopeaa ja asiantuntevaa vastausta, Tätä yritystä on kritisoitu.
Osakeluettelomerkinnät kadonneet
2
<50
Vastaukset
- Anonyymi
No, jokaisella osakkaalla on kuitenkin se siirretty osakekirja, joko pankissa lainan
vakuutena tai itsellään.
Yhtiöjärjerstyksen saa ostettu muutamalla eurolla vaikka siinä yhtiökokouksessa älypuhelimella, tietenkin myös kotikoneella.
Tuskin tuossa mitään lainvastaista on tapahtunut, eli nyt aloittaja nuolee suosiolla haavansa ja jatkaa rinta rottingilla kohti uusia pettymyksiä! - Anonyymi
Kyllä yhtiökokouksessa pitää tietää kokoukseen osallistuneiden osakasmäärät, muutenhan ei voi esimerkiksi äänestää.
Lisäksi on tarkastettava (tunnettava) kuka ko. asunnon kohdalta luvallisesti äänimäärää käyttää. Itse henkilöä ei tarvitse mainita.
Kuolinpesästäkin tarvitaan vähintään valtakirja jollekulle kaikilta pesään kuuluvilta.
Kokouksen alussa todetaan laillisesti kokoonkutsutuksi ja päätösvaltaiseksi. Ilman laskettuja paikalla olevia ja edustettuja tätä ei voi tehdä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse5539163Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1656274Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos3785326Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli724811Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s1004421Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1664093SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha2064037- 1042134
- 1141558
- 531096