Onko Lauttasaaressa tai jossain lähiseudulla mastonosturia, joka olisi yleisessä käytössä? Siis jota voisi seuraan kuulumattomat käyttää.
mastonosturi?
eppu
51504
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
soita vaikka kuljetus Parppei niin se tulee Hiabilla nostamaan sun maston Lauttasaareen. Parppein mastonosturi on kaikkien käytössä, mutta tietysti se veloittaa siitä, eihän mikään ilmaista ole tietenkään.
Suomenojalla on mastonosturi jota olen käyttänyt ja vieressä on kuppila jossa voi juoda kaljat ennen ja jälkeen maston noston.
20 euroa maksamalla voi käyttää mastonosturia, johon avaimen saa kuppilasta, joka on Vattuniemenrannassa (3?).
Kiitos tiedosta.
kyseessä on Pursiseura Sindbadin nosturi Pajalahdessa ja avaimen saa tosiaan kerhon tiloissa olevasta Cafe Merestä. Pieni korvaus siitä menee, mutta pientä se autoihin verrattuna.