tuntematon suutelee sinua yhtäkkiä?
Nainen, mitä ajattelet, jos
Anonyymi
68581
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 68
Vanhimmat
Jos se on hän, niin menen onnesta sekaisin. Varmaan kuiskaisin että mulla on ollut ikävä.
Samaa mieltä.
mikä on tuntematon? Jos nyt tuolla kadulla joku vastaantulija yrittää suudella kyllä varmasti peruutan
Kyllä minäkin olin niin yllättynyt että pari vuotta sitten sain suudelman naiselta, vaikka kyseessä oli vain vitsillä heitetty vedon lyönti...ei siis mitään muuta... enkä edes suudellut takaisin.... mutta siis ei ole mitään kokemusta naisista siinä mielessä.... olisit ensimmäinen nainen.... Se suudelma oli poskelle joten sitä en edes laske mitenkään kokeiluks mutta yllätyin kun kyseessä oli vain vedon lyönti... arvaatko kuka???
no enpä kyllä arvaa
Eipä se homma kyllä noin etene, et käy kylmiltään kii!
Itse joskus yhden kevään ekoilla helteillä lähdin käymään kävellen keskustassa kaupassa, kun erään huoltsikan valoissa vastaan tuli suojatiellä joku helteestä sekaisin mennyt pienessä kännis oleva noin ikäiseni mies ja se käveli suoraan mua kohti ja yritti suudella!
Mun reaktio oli varmaan sivusta katsottuna humoristinen sillä mä väistin sen todella nopeasti ja otin muutaman askeleen suojatiellä ajokaistan puolelle. Mies huuteli perään et anna pusu ja sit anteeks!
Mä jatkoin matkaa kaupalle hiukan hämmentyneenä nauraen et mitä vittua just tapahtu?!
Joo kännis baaris ja myöhäisillassa kaduilla nää on ihan joka iltaista et tällasta käy kun ihmiset vähän sekasin jo alkoholista ja estot ja jännitys katoaa, mut kello 14 arkipäivänä kadulla harvinaista.
En edes ehtinyt hermostua kun tilanne tuli ja meni muutamassa sekunnissa, eikä henkilö ollut pakottava, se vaan oli jotenkin tosi sekasin.
Reaktio tuskin olis kovin hyvä, jos joku tuntematon niin yht äkkiä tekisi, en mä kyllä sitä ihan keneltä tahansa tuntemaltanikaan ihmiseltä hyväksyisi
Yllättyisin, mutta jos se olisit sinä mies voisin salaa tykätä siitä.
Onko hän täysin tuntematon? Kai sulla jonkinlainen ennakkoaavistus on, että toinenkin saattaisi haluta suudella.
Hiuksista repisin tai sylkäisin häntä. Miten spontaanisti reakoisin?
Oma vastaukseni oli tyyliin, turpiin vaan ja onnean Se oli modelle liikaa. Munille saa kuitenkin potkia, ym.ym.
Voi miten lapsellista toimintaa. 🤔
Potku munille
Ehkä parempi olisi halaus ja kysyä että voiko, riippuu tietenkin kuinka tuntematon.
Kiljuisin
No siis:
https://media.giphy.com/media/26gIOEsGb5mcTiQEw/giphy.gif
Riippuu kuinka tuntematon. Hänet olin tuntenut hyvin vähän aikaa ja suudelma tuli täysin yllätyksenä, vaikka olinkin hänestä kiinnostunut. Hän kuitenkin koski hiuksiani ensin, ja muistaakseni huulianikin, ennen kuin oikeasti suuteli. Antoi siis mahdollisuuden perääntyä, mikäli tunteet ei olisi olleet samat. Ja ei alkanut myöskään heti kähmimään. Jos hän olisi vain käynyt kiinni ja työntänyt kielen kurkkuun niin olisin kyllä paennut paikalta saman tien, ja alkava kiinnostus olisi varmasti kadonnut.
On vaan yksi tuntematon, jonka voisin kuvitella niin tekevän. Pian pliis.
Ei sellaista tapahdu
Varovainen pitee ollä
Minen lapsista tykkee
Kauhistus olis
Ikivanha muijo
Miten sitä kehtoo itteensä näyttee misseen
.....
No auttokoo nyt joku mahoa
Pirruiloo miulle
Kyllä on tympöö miäs
Jokkaine
Missä siunnii juuret on ??
Sanoppa se miulle
En tykkeis kuullä kuitenkiään
Miullä on ollu ain viärä muaperä
Mutta puskissä pites muata
Onneks on iso pehmee sänky
Viis peittoo tarpeen tullen
Kolme tyynyvä ainnai
Mulle on käynyt niin kerran, ihan hyvännäköinen mies tuli kaupungissa vastaan ja työnsi yhtäkkiä seinää vasten ja suuteli intohimoisesti, sitä ei kyllä unohda ikinä, oli paras suutelija mitä on ollut, eikä ollut edes kännissä.
Melkee Raiskari??
Ylimielinen luonne tekee noin? Alistavaa.
En tykkäisi. Olisi liian röyhkeää käytöstä. Pitää aina kysyä lupaa.
Mutta eikö se myös tapa intohimoa vähän, jos sen sanoo ääneen "saanko suudella sua".
Joskus, edelleen, ihmiset voisi luottaa tilannetajuunsa ja tietää että nyt..
tämä myös naiselta.
Se on sitten eri asia, jos molemmat tuntee, että kiinnostusta on. Jos on uusi tuttu, kannattaa kysyä lupa suuteluun. Ei se intohimoon vaikuta, jos kysyy luvan. Nainenkin voi kysyä luvan.
No eri asia, jos ollaan treffeillä. Niin kyllä silloin voi huomata toisen eleistä, että hän haluaa suudella. Jos joku kadulla hyppää korona-aikana suutelee, niin ei kiitos. Siis joku täysin tuntematon.
Totta. Jos kohtaa jonkun ensimmäistä kertaa jossain ilman sovittuja treffejä, silloin se pitäisi aina kysyä. Jos treffit on sovittu ja asiat ajautuu siihen pisteeseen, että molemmat tuntee, että kemiaa ja muuta on, sitten kai se menee luontevasti. Voi siinäkin tilanteessa silti kysyä, jos kokee sen itselleen luontevaksi. Se ei tunnelmaa latista! :)
Ei tarvitse olla treffeilläkään, jos molemmat tuntee sen kemian. Joskus sen vaan tietää.
Joo, ei tosiaankaan tarvi ryhtyä lupia kyselemään kun tunnelma ja tahto on molemmilla oikea, vaikka ei mitään treffejä olisi sovittu eikä oltaisi edes yleisesti seuranhakupaikassa (baari, yökerho, tallinnanlautta tms). Satunnainen kohtaaminen puolitutun kanssa jossain tapahtumassa voi päätyä himokkaaseen suuteloon ilman että kumpikaan asiasta kielellisesti... tai siis suullisesti... tai no siis puhuen mitään ilmaisee. Kun on kemiaa ja normaali sosiaalinen ymmärrys, näistä asioista viestitään sanattomasti.
Aloituksessa oli käsittääkseni puhe täysin tuntemattomasta ihmisestä.
Kysyppä nainen, että saanko suudella huuliasi mies. Sanoisin että odota nyt vähän, että ehdin ensin. Pussssss pusssss.
Riippuu ihan tapauksesta. Ajattelen itse niin että vain typerät suostuvat/alistuvat alussa tuollaiselle toiminnalle. Lisäksi tykkään ajatella niin että älykäs itseään arvostava nainen osaa arvostaa tuollaista ja jopa ehkä syttyy siitä lisää kun toinen niin varovaisesti ottaa askelta lähemmäs.
En pitäisi, jos tuntematon tekisi mitään tuollaista. Vastenmielistä.
No et tietenkään. Lähestymiskielto semmoselle tyypille.
En olisi yllätynyt yhtään alkaa jo olemaan tuttua puuhaa. Aina kun meen bileisiin naiset aina pussaa muo suulle 😅
kopsauttaisin jollain mikä käteen sattuisi.
Olen varma että noin ei voi tapahtua.
Noi kemiajutut on siitä vaikeita, että se voi olla yksipuolista. Toinen ei välttämättä tunne samoin ja kokee tuollaisen suuteluhyökkäyksen ahdistavana.
Silloin kun on oikeaa kemiaa eikä mitään omaa yksipuolista himotusta, kyllä sen vaan tietää. Molemmat ovat kuin tulisilla hiilillä.
Samaa mieltä.
Silti oot täällä yksipuolisesti vinkumassa!
Kyllä sen vasn tietää et molemmat tykkää siitä että suhde etenee!
Ja jos se jää tänne niin kyllä sen vaan tietää että yksipuolista on
Missä muka olen vinkunut mitään? Enhän mä oo puhunu suhteen etenemisestä yhtään mitään vaan suutelemisesta.
Näin korona aikana tekisin varmaan rikosilmoituksen
Polttariseurueessa tuiki tuntematon läväytti suudelman, oli aika etova kokemus. Sekin tullut koettua. Nykyään samainen tykkää halailusta, ihan kuin olisin antanut siihen luvan:)
No jos se mun tuntematon suutelisi mua niin en kyllä ajattelisi mitään. Saattaisi aivot lyödä tyhjää ja tilalle tulla kaikki eläimelliset halut. Joutuisi mun tuntematon toppuuttelemaan varmaan mua.
Heh. Kuin myös. 😉😏
Pettämään taipuvia kun alapää vie ja yläpää lyö tyhjää?
Niinhän sitä sanotaan et pettäjät menee tunteen ja viettien varassa eikä järjen
En mä ole pettäjätyyppiä. Ensimmäisen kerran mä näin rakastuin. Eikä ole tuntemattomat suudellut aiemmin. Tervetuloa hänelle.
Samoin kävi mulle. Heti kun näin naisen, rakastuin oikopäätä.
Joskus käy näin, onneksi kohtasin hänet. Hienoja tunteita.
No ei ihan tuntematon oo suudellut, mutta tuttu on ja useampikin ihan yllättäin ja ilman varoitusta. Ratkaistiin puhumalla ja ei pahoja fiiliksiä vaikka tunteita ei mulla ollutkaan romanttisessa mielessä.
poliisia.
Mitäsmitäs??
Ensin itketään et nainen ei oo aloittellinen ja sit kun nainen ehdottaa seksiä niin se poistetaan!
Ootte te miehet kans kyl vaikeita!
sehän on #metoo kun mies ehdottelee naisille ja poliisiasia, säännöthän pitää olla samat!
ei ole kukaan tehnyt aloitteita.
Anna munaas. Panettaa
ei random nettihuutelut ole mitään aloitteita.
Annaks sä mulle nyt pakit?
Ihme pihtari!
odottelen sitä oikeaa aloitetta.
Älä saivartele! Sä oot pihtariii
ei voi pihdata jos kukaan ei oikeasti lähesty
Ja nyt vänkäät!
Onko sulla iso? Tuleeko sulta paljon spermaa jos ottaa suihin? Mahtuuko kaikki kerralla vai valuuko suupielistä?
sehän riippuu aina ottajan taidoista
Mut jos on epäilys että voi tulla myrkytys?
Minä hartaasti toivon ettei yksi tämän talon asukki kuvittele tätä minun kirjoittamaksi. Se se vasta noloa olisi jos hän niin kuvittelisi. Toisaalta kun mietin asiaa... niin hän kyllä taitaa elää niin pahasti omien korvien välissä ettei yhtään olisi ihme jos hän kuvittelisi tämän minun kirjoittamaksi. Ja vielä kun lisää mietin asiaa niin toisaalta se olisi ihan hyvä jos hän kuvittelisi tämän minun kirjoittamaksi... hän varmasti ottaisi vain lisää etäisyyttä minuun koska olenhan minä niin "etova".
Ja minä saisin lisää naurun aihetta.
Että että... joo.
Hei sinä siellä! Joka asut samassa kerrostalossa ja samassa rapussa kuin minä, muutamaa kerrosta minua ylempänä! Tämä on minun kirjoittama ja aijon suudella sinua yllättäen seuraavan kerran kun nähdään!
Riippuu tilanteesta. Jos asiat johtaa siihen arvioin miten toinen suutelee. Jos sponttaani eli todella tuntematon avari ja haaste.
No kyllähän se kummastuttaisi mutta hänen tekemänään kivasti massua kuitittaisi en kyllä uskaltaisi varmaan olla edes hänen lähellään pyörtyisin varmaan.
Saisit spray-suihkun perääsi.