Osaako joku kertoa enemmän Kukkataloon murtautujista? Joko jääneet kiinni? Keitä olivat ym. infoa!?
Kukkatalon murto
13
90
Vastaukset
- Anonyymi
Valkoinen pakettiauto ja kaksi miestä.
- Anonyymi
Rahan ahneita paskiaisia he olivat.
- Anonyymi
Miehiä oli kylläkin kolme.
- Anonyymi
polkupyörälläkö se vartija oli liikkeellä, kun ei saanut transittia kiinni?
- Anonyymi
Kiinni saaminen ja pysäyttäminen kaksi eri asiaa. Toisekseen, kun vastapuolella tuntemattomia rikollisia, ei kannata yrittää leikkiä sankaria. Siinä voi käydä huonosti.
- Anonyymi
Valkoinen pakettiauto löytynyt hylättynä Naantalista Kruunutilankadun päästä. Mahtaakohan olla kyseessä juurikin murtautujien paku?
- Anonyymi
Pakoautolla ei ajettu kuin pari kilsaa ja se hylättiin. Ei siis päätynyt Naantaliin.
- Anonyymi
vartialla on kiinniotto-oikeus. taisi vaan kantti loppua, ja kyttien tulo apsilta kesti tietty ikuisuuden, joten rosvot pääsivät pakoon.
- Anonyymi
Saatiinko vorot ikinä kiinni ?
- Anonyymi
Todennäköisesti ei saatu.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Todennäköisesti ei saatu.
Mutta kauniita kukkia heillä on nyt takapihalla.
- Anonyymi
Itä-Suomen poliisin mukaan kahdessa eri tapauksessa ulkomaalainen nainen oli mennyt Mikkelissä kävellen olleen vanhemman naisen luokse kysymään ajo-ohjeita, jolloin naisten kaulaan oli laitettu rihkamakoru ja samalla oli anastettu kaulassa ollut aito kaulakoru.
Yhdessä tapauksessa ulkomaalainen nainen oli mennyt Mikkelissä nuoremman naisen luokse ja pyytänyt rahaa varainkeruuseen, jolloin naisen lompakosta oli siepattu rahaa.
Epäilyttäviin lähestymisyrityksiin kannattaa suhtautua varauksella ja jos vahinko on syntynyt, niin kannattaa soittaa heti 112 numeroon ja laittaa mieleen henkilön sekä mahdollisen auton tuntomerkkejä.
UMV-Lehti, 15.8.2020
Lähde: Poliisi - Anonyymi
Millaisia terveisiä teillä on Turun kaupungille liittyen uhrien muistamiseen?
”Turun kaupungin olisi pitänyt reagoida heti ja järjestää muistotilaisuus tapahtuneen ensimmäisenä vuosipäivänä. Nyt se tilaisuus on jo menetetty. Mitä Turku voi ja mitä sen pitäisi tehdä, niin tuomita jyrkästi sellaiset mellakoinnit joita on nähty Kukkavirtakulkuetta häiritsemässä. Toistaiseksi kaupunki on hyväksynyt äänekkään ja väkivaltaisen riekkumisen ja rähinöinnin rauhanomaisen ja hiljaisen kulkueen liepeillä”, Kiemunki vastaa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1017443
Siekkilässä ajettu ihmisten yli- mitä tapahtui? Länsi-Savo ei ole uutisoinut asiata
Manneja, vaiko matuja?815037- 794859
- 1324268
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan103058- 522689
- 402596
- 532247
Törkeää toimintaa
Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818102221Suudeltiin unessa viime yönä
Oltiin jossain rannalla jonkun avolava auton lavalla, jossa oli patja ja peitto. Uni päättyi, kun kömmit viereeni tähtit211850