Halusin vaan sulle ilmoittaa tän, että oon nyt varattu kädelleni.
Menin kihloihin oikean käteni kanssa
Anonyymi
21<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Okei, onnea tapahtuman johdosta.
Kiitos. Mulla oli äsken säpinää makkarissa kihlattuni kanssa.
Voisitko ajatella moniavioisuutta? Sinä, minä ja oikea kätesi sulassa sovussa?
Elähää sie siinä tunnistele väärin! Aloittaja voi hyvinkin olla vasemman käden kanssa naimisissa! Jos on siis vasuri.
Otsikossa luki oikea käsi :D Voiko oikea olla vasen, jos on vasuri?
Kappas vaan! :D En huomannut ensimmäisellä lukaisulla :D olen kai jo väsynyt tai jtn. Pyydän mitä nöyrimmin anteeksi virhettäni! Toivottavasti aloittajan oikea käsi antaa anteeksi moiset puheeni.
T: 00:41
Sehän olisi nykyaikaista toimintaa.
Niin, moderni liitto.
Taidat itse olla vasuri ja haaveilet liitosta sun, mun ja sun vasemman käden välillä :)
Sekin sopii.
Onnea. Vähä sääliksi käy mutta jatka samaan malliin. Pääsenkö häihin? Vai piditkö vain yksityisseremonian kätesi kanssa?
Kerro tosiaan kun häät on..
Juhannushäät. Minä ja käteni<3 forever.
Onnea vaan ja ikuista rakkautta liittoonne!! Tiesitkö muuten, että läntisessä Euroopassa kihlasormus on vasemman käden nimettämässä ja itäisessä Euroopassa(Latviasta aina Kreikkaan) taas oikean käden nimettömässä. Paremminhan se tässä tilanteessa sopii tuo läntinen vasemman käden käytäntö, meinaan, että jos se sormus ois siinä oikeen käden nimettömässä, vois tulla rakastelusta hiertymiä ja nirhaumia.
Luuletko että olen noin tyhmä että uskon tollasta!!! ymmärrän hyvin että seuraa sinulla riittää mutta eikö naisella silti kuulu olla joku moraali kenelle avautuu ja kuinka monen kanssa???? Vai oletko edes yrittänyt jutella minun kanssani ylipäätään mistään mitään????? mistä vitusta minä ymmärrän länsimaisen naisen logiikkaa jollet edes yritä kertoo...???? miksi?¿? Sanoinhan että voidaan olla vaikka ystäviä että minulla käy kaikki mitä ehdotat enkä loukkaannu mistään sinulle!!! oletin että kerrot minulle rehellisesti sen mitä olen sinulta yrittänyt kysyä mutta mielummin päätit kiusaa minua ja valehdella..enkö siis saa hermostua Nyt sinulle?????? edelleenkin en ole siitä suuttunut enkä loukkaantunut jos minusta ei esimerkiksi tykätä!!! niin kuin sanoin minua ärsyttää eniten valehtelu ja kuusan teko... mitä toi oli muuta??? Kaikki ne sellaiset sinun kokemuksia muiden kanssa kun kirjoitit niin tiesitkin että luen niitä ja sä vaan nautit kun olen mustasukkainen???
Kiitos. T: Ap
olepa hyvä
Ei riipu maantieteestä, vaan uskonnosta. Ortodokseilla sormus oikeassa.
Entä jos ateisti, vihitään maistraatissa? Päättääkö itse missä sormessa käyttää?
Parempi sekin, kuin se, että olisit palannut yhteen exäsi kanssa.
En yritä syrjäyttää kättäsi, jos suhde on sinulle tyydyttävä. Kolmen kimppaa voisit(te) silti harkita.
No se on hyvä..
Niin minäkin omani oikean käden
Onnea meille😄
Osta, hei, flesu tai joku kone mikä imee! 😄