Suhteutettuna tämän palstan kateelliset ihmiset Uuraisten väkimäärään, on varmaan kateellisin kunta koko Suomessa. Luulin ensin, että kyseessä olisi ollut Keuruu, mutta taisin erehtyä. Yhtä paljon mulkvisteja molemmissakin kunnissa. Ihan sama, onko joku pariskunta rikkaampi, kuin joku toinen. Ei jaksa kiinnostaa, mutta Huutokauppakeisari on silti mielenkiintoinen ohjelma seurata telkusta. Eikös ole hyvä, että Uuraisilla on edes joku kuuluisuus? Saatte mainosta ja toivon mukaan muutkin yrittäjät etuja, kun ihmiset tulevat kaukaakin toiselta puolelta Suomea tekemään kauppoja.
Mikä on Uuraisten väkiluku?
4
738
Vastaukset
- Anonyymi
Olkaa mulle kateellisia. Teidän pitäisi olla mulle kateellisia. Asun täällä Washingtonissa ja täällä on kaikki niin suurta verrattuna Suomen mummolaan. Lentokonekin oli sen verran iso, että meinasi jäädä Helsinki-Vantaan lentokenttä lyhyeksi.
Hotellihuoneetkin olivat niin pieniä, että matkalaukkujen kahvatkin raapi kattoa. Siksi otin koulun jumppasalin, johon mun kaikki laukut saatiin mahtumaan.
Täällä Amerikoissa ajellaan Cadillaceilla, kun taas teillä köyhässä Suomen maassa ajetaan Ladalla ympäri Härmää tukka paskaisena ja luullaan olevansa jotakin.
Täällä on kauniita naisia, rahaa ja viinaa löytyy.
Kyllä teidän kannattaisi olla kateellisia mulle, niin kuin olen monta kertaa sanonut!
Täällä Washington.- Anonyymi
Ei jaksa enää kadehtia uutta pökköä pesään niin sitten taas jaksaa
- Anonyymi
Kukaan ei ole enää kade sitä maailman kolkkaa kohtaan.
Maailman pelokkain kansa aseidensa kanssa heilumassa, oikein kadehdittavaa..hehe - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kukaan ei ole enää kade sitä maailman kolkkaa kohtaan.
Maailman pelokkain kansa aseidensa kanssa heilumassa, oikein kadehdittavaa..heheSe on helppoa anonyymina tänne laukoa jos nuo kaikki olis mennyt päin naamaa sanomaan niin johan olisi puntti tutissut
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1602720
- 2011997
- 711736
- 921648
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91461Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.421457- 781143
- 811060
- 951019
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes193976