Vappu 2005

DuckIt

Kertokaas onko vappuaattona mitään tapahtumia missään kun haluisin viedä tyttöystäväni yllätyksenä jonnekkin vuosipäivän kunniaksi.

5

1480

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • LoveKorn

      Et sitten osannut enää pahempaa päivää treffeilesi
      valita...Vappu tuo suomalaisen työn juhla on tunnetusti se ainoa päivä milloin absolutistitkin ovat aivan järjettömässä kännissä.Ainoa paikka mitä voin suositella on joku syrjäinen mökki jossain suomen syvimmässä metsässä.

    • minä

      muillakin on "vuosi päivä" vappuna....
      hienoon ravintolaan syömään!
      ei mihinkään "vappu bileisiin"!
      ja ehkä sen jälkeen juhlimaan.

    • Jarna-Petteri

      Jos tyttösi on taiteenystävä, niin ota suunnaksi Tampere. Kaupungin kulttuuri- ja nuorisotoimi tarjoaa vaihtoehdon perinteisille simoille ja tippaleiville.

      -Tampereen Pyynikin uimarannalla järjestetään vuotuinen spektaakkeli Lämmintä Oksennusta Rantahiekalla, teos toteutetaan yhteistyössä Tampereen ja lähikuntien kakaroiden kanssa.

      -Ydinkeskustassa, Koskipuistossa ja Vanhalla kirkolla, on tarjolla useita hektisempiä tulkintoja, helminä joukosta poimittakoon:

      Maahanmuuttajat feat. romaninuoret: Anna tupakkii tai saat Morast!
      Tesoman skinit: Viidellä yhtä vastaan - joukossa on voimaa!
      Itä-Tampereen pissikset: Mascarat poskella - viddu MÄ oon se8

      • bidral

        ja sinäkö muka huumorin tajuton niuhottaja?? saa nauraa vedet silmissä. mutta kaikesta huolimatta hyvää työpäivää sitten joskus. siis jos olet se sama joka menee siivoamaan... joskus aiemmin kirjoitit...
        ei saarnalla vaan huumorilla.. se saattaa joskus toimia.


    • bidral

      naisena osaan varmaan neuvoa parhaiten (ja höpöhöpö)
      anna kullallesi ikimuistoinen hieronta ja sitä ei tiedä sitten mihin se johtaa.. muuten ravintola ajatus oli ihan hyvä tai mökki maalla.
      itse varmasti tiedät parhaiten

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka oli töllöntyön tekijä?

      Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt
      Pieksämäki
      33
      3224
    2. Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja

      Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.
      Pieksämäki
      44
      1609
    3. Kun kohtaat jotain ainutlaatuista

      ja upeaa, johon rakastut ehkä ensimmäistä kertaa ihan tosissaan. Sitten sähläät kaiken omien epävarmuuksien vuoksi. Eikö
      Ikävä
      19
      1001
    4. Mua ahdistaa

      Tämä juttu. Miksi nainen torjuit minut vaikka kiinnostuksen merkkejä oli? Eihän tämän jutun olisi tarvinut johtaa sen pi
      Ikävä
      32
      979
    5. Minkälaisessa asunnossa

      haluaisit kaivattusi kanssa asua?
      Ikävä
      59
      953
    6. Ei tämä enää tervettä oo

      Sydän pamppaillen oon jo tunnin meinannu laittaa sulle viestiä... Sormi tärisee lähetä kuvakkeen kohdalla.
      Ikävä
      22
      948
    7. Tuli vain mieleen

      että etkös sä yritäkin muiden miehiä? Se sun tuttava kertoi. En arvosta tuollaista naista, ihmekös kun oot sinkku. m -
      Ikävä
      37
      860
    8. Perämoottoreiden huolto melkoisen kallista

      Minulla on tuollainen keskikokoinen perämoottori ja yleistä merkkiä. Kyselin sille keväthuoltoa paikallisista liikkeistä
      Savonlinna
      36
      813
    9. Tanskademarit: ilman risusavottaa ei rahaa!

      Näin persuna on pakko ihailla noita Tanskan demareita. Tanskalaisessa sosiaalidemokratiassa ei työtön saa rahaa ellei os
      Maailman menoa
      173
      803
    10. Mikä siinä on että sinkku yrittää varattua?

      Siis ihan aina yrittävät muiden puolisoita.
      Sinkut
      48
      719
    Aihe