haluan kirjoittaa oman kokemani perusteella että 3 vuotta on kokolailla se aika jolloin ymmärrys astuu kehiin toisen toiminnasta ja ajatus käätyy asioissa muuhunkin elämiseen.
sitä monta kertaa kysellään täällä..
olen kahdesti kokenut tämän itse ja tässä kohti olen onnellinen.
en onnellinen siitä että kohtasin pahaa mutta onnellinen siitä että ymmärrän tällaista persoonallistyyppi käyttäytymistä ja toivon olevani vahvempi pysymään poissa tällaisista.
olen rohkea kohtaamisille mutta uskon että nämä kokemukset vahvistaa tunnistamaan jo entistä aikaisemmin tulevaisuudessa..
ajattelen myös niin että se on hänen polkunsa se valheellinen tie ja omani tahdon elää aitona kauniina ja rehellisenä tienä.
valinnat on jokaisella meillä itsellään käsissä.
en syytä enää kolmen vuoden asioiden käsittelyn jälkeen itseäni sinisilmäisyydestä vaan ymmärrän sen seikan että ei sellaista valheellista kuviota voi vaan tunnistaa millään koska nämä n-tyypit on niin kovin taitavia teatteriammattilaisia.
tsempata tahdon jokaista joka läpi käy tunteitaan narsistin jälkeen että kannattaa ottaa oma aika, pitkä käsittelyaika, antaa anteeksi itselleen ja narsistille ja jatkaa omaa kaunista elämää hymyhuulilla ilman katkeroitumista.
tämä on elämää ja se jatkuu ja huumorikin auttaa kummasti kun oma parantumisvaihe siihen pisteeseen tulee :)
aika on kultainen asia elämässä ja kärsivällisyyttään kun käyttää, voi taas yhtäkkiä olla elämänsä onnellisimmassa pisteessä vaikka erottuaan narsistista tuntui että elämä oli tässä ja en koskaan tule selviytymään.
tunnetyöskentely on kaiken a ja o ja sekä omaan hyvinvointiin keskitetty aika.
tee asioita mistä nautit ja toimi omien arvojen mukaan ja nauti elämästä.
Elämällä on vielä sinullekin paljon annettavaa <3
narsistista parantuminen
Anonyymi
0
65
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat
Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude14913178Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta
Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t729621Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat
Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h959113Suomen velka kasvoi ennätysvauhtia - Mäkynen repostelee
– Velka kasvoi eniten tilaston historiassa, Mäkynen kirjoittaa. – Vuoden 2025 toisella neljänneksellä selvästi eniten k207746Giorgia Meloni vs Riikka Purra
Kyllä Italian pääministeri on kauniimpi ja seksikkäämpi, kuin Suomen valtiovarainministeri Riikka Purra. Mitä jotkut näk386724Johtuuko vasemmistolaisten inho kristinuskoa kohtaan heidän islamin uskostaan?
Tätä jäin pohdiskelemaan.1486148Ohhoh. Kokoomusvirkamiehen mukaan Suomessa ei ole työttömyyskriisiä
Kun kokoomuksen johtama hallitus epäonnistuu täydellisesti talouspolitiikassaan, niin aikaisemmin erittäin pahaksi määri153124En lähde armeijaan enkä siviilipalvelukseen
Maanantaina telkan uutisissa toistamiseen kerrottiin tästä luuserista, joka kärsii muka "masennuksesta", mutta nauraa rä3911199Aikuisten säälittävä käytös
Mikä mahtaa aikuisia hiertää ja mistä näin kovaa että alaikäisen pahoinpitelyn jälkeen vielä kirjotellaan täällä. Sana v71154YLE: Stora Enso Imatra aloittaa yyteet
www.hs.fi/talous/art-2000011528377.html Yle: Stora Enso aloitti muutosneuvottelut Imatran-tehtailla Metsäteollisuus|Yl84990