Kuka on tämä koirien rääkkääjä joka siellä Kärsämäellä piti jonkinlaista lennellä ja nyt sitten ollut otsikoissa koirien huonosta kohtelusta Pielavedellä Pohjois-Savossa?? Homma taitaa jatkua edelleen.
Kuka koirien rääkkääjä?
Anonyymi
7<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Röh röh röööh. Hiivitään sikalaan..
Huumoria. nöff nöff.
ei näköjään paikkakuntien omat luotsit kykene poistamaan oman paikkakuntansa sivuilla häiriköivää toisen paikkakunnan luotsia? Tämän paikkakunnan oma luotsi sentään poistaa tuon häirikön viestejä muiden palstojen luotsien seuratessa katseella vierestä. Uskomatonta miten yksi ihminen saa häiriköidä estoitta eri palstoilla vuodesta toiseen?
Kiitos tästä tiedosta en ole tiennytkään että eläimiinsekaantuminen ja siitä kirjoittaminen toistuvasti vuosien ajan on merkki huumorista? Minä kun olen elänyt siinä luulossa että kyseessä on pervo fetissisti?
katteelisten p-puhetta!
On ihme hommaa, jo eivät yhtä akkaa saa kuriin. Tämä on huonoa mainosta kärsämäelle. Julistavathan lehdet suurin otsikoin, että ko. henkilö on kärsämäellä pitänyt aikaisemmin kenneliä. Kaikki muistaa aikaisemmat uuutiset nautojen huonosta pidosta täällä junttikylässä.
No nimi on jo tiedossa. Nykyään on Pielavedellä ja homma on sielläkin jatkunut, tämän hetkistä tilannetta en tiedä.
Täytyy vain todeta että näin Etelä-Suomalaisin silmin näyttää Kärsämäellä kun olevan sukurutsaustapauksia kunnon täällä vakavan asian suhteen vitsaillaan ja nöffötellään!!