Koilliskairassa eli UK-puistossa on tapahtunut ainakin seuraavat onnettomuudet:
1993 ?? Kaksi naista hukkui Suomujokeen
1994 Pariskunta kuoli Saariselällä
1995 Joku eksyi Kiilopäällä ja kuoli
2016 Mies kuoli Härkävaaran lähellä
2017 Nainen ja mies kuolivat Itäkairassa
Osaako joku lisätä jotain näihin valitettaviin tapahtumiin? Ja muutenkin kommentoida syitä.
Koilliskairan eli UK-puiston onnettomuudet
5
1519
Vastaukset
- Anonyymi
Ihmisiä kuolee milloin missäkin, myös Saariselällä. Eiköhän se ole luonnollista.
- Anonyymi
Mikähän juttu se oli missä joku oli lähtenyt vähillä vaatteilla yrittämään johonkin kesällä, ja itikat oli syöneet melkein hengiltä. Rajalaiset pelasti hekolla.
- Anonyymi
Vuosi sitten eli 2020 lokakuussa metsästäjä ampui pyöräilijän Vieriharjun polulla. Erehtyi kai luulemaan pyöräilykypärää linnuksi.
- Anonyymi
90-luvulla sattui säännöllisesti näitä kuolemia nimenomaan hiihtokeskusten lähettyvillä. Yleisin syy näytti olevan ihan perinteinen eksyminen, usein vielä päiväretkellä, saariselälläkin tuisku peitti ladun ja hiihtäjät eivät pysyneet väylällä ja lopulta uupuivat kapeilla suksilla pehmeään lumeen.
- Anonyymi
Itäkairan -17 tapauksessa pariskunta oli lähtenyt ilman varusteita ja vähäisillä vaatteilla, harhautuneet ja kuolleet. Silminnäkijän (lähdön siis) kertomuksen perusteella (kuultu 2020 syksyllä) pariskunnan kunto herätti huolta ja heitä kehotettiin olemeen lähtemättä. Edes karttaa ja kompassia ei ollut mukana. Kysymys mahdollisesti dementiasta tai vastaavasta eli evät olleet kaikki inkkarit kanootissa. Heitä lähdettiin etsimään melko pian mutta ei löydetty ajoissa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552540Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482377Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021062- 64891
- 65829
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274717Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18717Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85700Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait203680Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22658