Kerron teille totuuden

Anonyymi

Kävin juuri äsken ulkona pyörähtämässä ja jostain kuului jälleen kerran kakaroiden mölinää ja se ei tule mistään pihasta vaan jostain tieltä. Kello oli jo noin 21:30 eikä kakaroiden pitäisi olla enää ulkona meuhkaamassa (äänestä päätelleen kyseessä on noin 10-12 -vuotiaat lapset).

Ei ihme, että varsinkin huumeiden käyttö on räjähdysmäisesti lisääntynyt nuorten keskuudessa kun vanhemmat antavat jälkikasvunsa mellastaa melkein yötä myöten ulkona ilman valvontaa. Jokainen tietää, että varsinkin illalla narkkarit etsivät uusia uhreja kaikenlaisiin tarkoituksiin ja lapset ovat yleensä todella helppoja kohteita.

Iso osa nykyajan vanhemmista on laiskoja ja uusavuttomia, todennäköisesti päihdeongelmaisiakin. Vanhempien välinpitämättömyyden takia nykyään on myös paljon "ADHD-lapsia" joiden totuudenmukainen "diagnoosi" on vain kurin ja kasvatuksen puute. Lastensuojelulla olisi paljon tekemistä mutta eihän tällaiseen vanhempien leväperäisyyteen puututa koska se on nykyään "kukkahttutätien" hyväksymää. Tämä on totuus mutta valitettavasti melkein tabu.

Ps- Ennen viestin lähettämistä kävin katsomassa ikkunasta ulos ja näin kun tämän talon kaksi rääkyjäkakaraa tuli pyörillä pihaan eli ainakin he siellä hyvin suurella todennäköisyydellä olivat meluamassa. Molempien vanhemmat ovat minulle puolituttuja enkä yhtään ihmettele, että lapsista on tullut tuollaisia. Nimittäin noille kakaroille ei ole juurikaan rajoja asetettu vanhempien toimesta.

2

180

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Niillä ei varmasti ollut turvavälitkään kunnossa! Tuollaisia ne nykynuoret ovat, minun aikanani osattiin käyttäytyä koska elettiin aidossa jumalanpelossa eikä ollut mitään kommunistien vapaata kasvatusta, joka tekee nykynuorista muiden terveydestä piittaamattomia vihervassari-ateisteja ja työttömiä narkomaaneja.

    • Anonyymi

      Politiikalla tai vanhempien varallisuudella ei ole mitään tekemistä tässä asiassa.

      Lapset ja nuoret tarvitsevat rakkautta ja rajat, mitä saa tehdä ja mitä ei.

      Vanhemmat herätkää ja hakekaa apua, jos ette yksin pärjää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa

      Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m
      Maailman menoa
      409
      5989
    2. Kohdataanko me

      Enää?
      Ikävä
      81
      5333
    3. Rakkaalle miehelle

      Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest
      Ikävä
      48
      4364
    4. Eräs on taas viettänyt kokoyön täällä!!

      Etkö sä nuku koskaan??
      Ikävä
      52
      3931
    5. Olipa turha tämä

      Rakkaustarinamme
      Ikävä
      52
      3729
    6. SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo
      Maailman menoa
      165
      3429
    7. Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?

      Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv
      Maailman menoa
      108
      3199
    8. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      53
      3173
    9. Mitä tapahtuu

      Sitten keväällä ja kesällä
      Ikävä
      43
      2279
    10. Voitko sanoa jotain

      Hellää?
      Ikävä
      49
      2205
    Aihe