Kesähäät tulossa ♥️
Sofia ja Stefan menevät naimisiin
Anonyymi
2249750
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 15 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 15 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 224
Vanhimmat
Se oli selkee juttu. Kirjoitettu tähtiin. Ja se poikavauva tekee jo tuloaan😉⚘🤩💓
Voi hyvät hyssykät, kun elämä on Chanelin laukku kaulassa ja rolex ranteessa sekä selfiet. Saamme varmasti ihanat kesähäät, olisiko ihan valjakolla valkoisin hevosten kera mahdollidimman julkisesti. Saisimme me kasteellisina kuolata kadun varressa.
häät tulee livenä telkussa. saa köyhiksetkin nähdä loistoa ja kullan kimallusta.
Big style tapahtuma.
Tuotahan täällä jo ounasteltiin 🤗. Sofiasta tulee kuin tuleekin rouva Therman 🥰. Kun sopiva löytyi, niin mitä sitä vetkuttelemaan 👍.
https://www.seiska.fi/Uutiset/Kesahaat-tulossa-Sofia-Belorfin-ja-Stefan-Thermanin-suhde-etenee-salamavauhtia/1151551
Vielä aika spekulaatiotasolla, läheiset saavat varmaan Seiskalta mukavat massit kun näitä vinkkailevat...mutta toki silti ihan mahdollista.
Siis sopivan kokoset silarit löytyny vai, Maralla oli siis liian isot ja törröt? Ja Sohvilla isommat kumihuulet, siksi enempi tunnetta pelissä, pippelissä?
Sohvi yrittää taas kieltää kosinnan...mutta ei mene läpi. Niinhän tuo kielsi seurustelunkin ensin 😄.
Häh?? Mitä tuo oli?
Idiootin näköistä tuo kameralle hymyileminen.
Olisin hänenä pyytäny mielummin käsilaukun kuin rannekellon mitä sellasella tekee ajanhan näkee puhelimesta kun hän muutenkin leikkii sillä koko ajan. Oottakaa vaan kun saa sormuksen mahtaa se sitä sitte näytellä.
Tv5 siellähän ne Tuksun ja lapin miehen häätkin oli.
Sitä ei Sohvi kieltää, häkki heilahtaa ennen syyskuuta, ja matka Hämeenlinnan naisvankilaan alkaa, ilman valkeaa hevosta ja vankkureita.
Nämä turhisjulkkikset menevät pikavauhtia naimisiin ja myös eroavat pikavauhtia, kun se seksin huuma haihtuu - tyhjäpäitä molemmat. Sofialla silikonitissit ja butoxhuulet ja varsinainen pintaliitäjä.
Sofian entinen miesystävä Niko on kyllä ulkoisesti aivan eri maata - komea ja miehekäs, mutta telkien takana - ei Sofia häntä kauaa suremaan jäänyt, kun uusi "salamarakkaus" tuli tai paremminkin tyyppi, jolla on löysää rahaa, jotta Sohvi saa ostella kalliita laukkuja ja esitellä pintaliitäjän elämäänsä somessa......säälittävää!
Naurettavaa, ketä kiinnostaa tuollainen?
Tätäpä olen miettinyt. Onko Katiska yhä hengissä vai laulaako jo lukittujen kielet? Jos kerta Niko ja Stefu on frendei...
Onko niillä rahat loppu ku pittää häänsä myydä tv:lle? Yleensä jos suinpäin naimisiin niin kohta erotaan tai sitte eletään kulissiavioliitossa.
Kannattas Soffeliinin säästää nyt sukanvarteen vai onko heillä yhteinen tili, ylleensä vaimollakin on omatili ainakin näin tavisperheissä, ossaako hän kokata vai tilaako jostain luotettavasta ravintolasta pöperöt joita sitten miehelleen tarjoilee kun tulee kotia ja niistä voi ottaa ig kuvia, siinä Rantabaari sarjassahan se teki muutenkin näitten S&S&M ... vaikuttas olevan tollaista.
No älä nyt ole noin kitkerä. Saahan sitä jokainen nauttia omalla tavallaan.
Tuskin Sofiakaan ihan turha bimbo on, kun kiinnostaa noin rikkaita miehiä. Kyllä täytyy olla pitkä lista avuja ja tunteitakin pelissä, että saa vakiintumaan miehen jolla tuskin on top-irtopillusta puutetta..
Nämä naiset, jotka nappaavat rikkaita miehiä pelkällä olemuksella ja ulkonäöllä, ovat oman laatunsa huipputekijöitä, annan itse kaiken kunnian heille siitä, en kadehdi, koska en itse viitsi panostaa parisuhteeseen sitten pätkääkään.
Sekoilu, paskatemput ja laittomuudet vaan pois, thats not cool.
Ei Stefan sitte kelvannut vuosia sitten Soffille kun ne Marttiinaa pettivät mutta nyt kun määrätyt asiat on miten on niin huolii.
Mitähän Stefanin perhe siis vanhemmat, sisarukset, tykkää uuesta miniästä. Ei ole paljon hänen perheestään uutisoitu.
Botoxia ei laiteta huuliin...
Miten ne rahat loppuu, kun pankin päällä istuu.
Pidetäänkö häät vankilassa vai Hangossa?
Nyt on saatiin Tuksulle seuraaja....Sofia....molemmat kävivät aina Dubaissa.
Niko ja Stefu kavereita....hmm...yhteisiä bisneksiäkö?
Samoin tee pussit hän myös kielsi 😃 ihana Sofi, tunteet vain syvenee nyt.
En tiedä mutta siinä taisi kyllä olla alaston totuus.
Stefu on seuraamassa Sofian oikeudenkäyntiä ja kertoo kuinka tunteet vain ovat syventyneet.
Stefu on ainoa lapsi. Isä edesmennyt.
On hänellä sisko tietöökseni.
Sofia täällä kyselee? Samaa vois kysyä Melissasta että oli aika kallis esittely, 2000 euroa Stefan salassa maksoi. Tämä stefu ja ystävät salasivat sinulta.
Niko ei tuu kestään.
Niko on tänään käräjillä Helsingissä sanottiin mtv3:n uutisissa aamulla.
Eipä ole Sohvilla enää kiirettä aamuisin laittautua sinne ja mennä hengailemaan.
No kun ei tule enää palkkaakaan. Ilmainen kämppä ja laukut vietiin. Se oli sitten siinä.
Niko kestää aina löytyy samanlaisia rahan perässä juoksevia naisia.
Ei hyvää päivää...
Kesähäät ovat kuulemma tulossa, kuten Martina lupaili taannoin. Mutta Martina ei ole morsian :D
Tää olis varmaan Martinin worst case scenario tullut todeksi! Ahahahahahahaa! Ai että. Ja jos joku kihlajaiskuva julkaistaan, niin veikkaan että siinä ei ole Sofia yksin... 😆
Onnekseen ei
Ei, Martina ei ole morsiamena näissä häissä, vaikka yhdeksän vuotta oli vaimoksi väkisin punkemassa 😃.
Eikä soffa
On on, nimenomaan Sofia 👰🏻.
Nähdäänkö häät ennen vai jälkeen Sohvin oikeudenkäynnin kesäkuussa?
Jo naineena kihlautuminen on keilletty Suomen laissa
Kuka on Naimisissa?? Ei noista kukaan. Naineet varmaan ovat kaikki 😂.
Silläkö niillä tulloo kiire naimisiin.
Wau, se olisi hienoa. Miettikää kun Sofia jumppaa landella mikä oli Martinalle rakennettu.
Oon niin iloinen että Sofian elämää tulee jotain niin kaunista kuin häät. Isbestä morsiusneito. Martina vois olla kaaso niinkuin ekoissa häissä oli Sofialle .
Ei missään tapauksessa Martinaa kaasoksi 😱😄😂, voisi pikaistuksissaan vetää morsiota pataan.
Toivokaamme heille onnea tulevaan. Kaikki ansaitsevat olla onnellisia ja ansaitsevat tehdä valintoja, jotka mahdollistavat sen. Tasapuolisuuden nimissä myös Martinalla soisi onnea. Epätoivoinen riippuminen henkilössä, joka ei rakasta häntä, ei ole onnellista. Tämän kun sisäistää, eikä katkerana kieri itsesäälissä, niin voi jopa tulla onnelliseksi. Aika näyttää miten kenellekin käy. Täällä palstallakin kaipaisi kypsää suhtautumista kaikkiin.
Ei Martina ole roikkunut ukossa vaan yrittänyt järjestää lapsien takia asiat helpommaksi. Päästi irti jo ajat sitten.
Älä nyt tee tästä sonnasta yhtään ylevämpää, kuin se on.
Ahne vosu iski,huonoon suhteeseen kiilan ja sai heikkolahjaisen, mutta varakkaan vätyksen itselleen.
Miehen exä sai sen minkä omalla käytöksellään vuosien varrella on ansainutkin.
Onnea koko säälittävälle joukkiolle on syytä toivotellakkin, sitä tarvitsee heistä jokainen.
Hahhahhaheheheheehhaaah!!
Ai yrittänyt "lapsien takia"? Kyllä se on vaan lokkeillut.
Niin juuri, onnea ja torvisoittoa kaikille!
en usko et palautuu
Tämä vaan some- ja mediapeliä koko juttu. Mitä nämä ihmiset ovat tehneet muuta kuin esim. huumerikoksia, jotkut heistä? Miksi heistä kirjoitetaan joka päivä..heille ikään kuin
keksitään elämä. Ovatko he Suomen Kardashianit vai ketä he ovat laukkuineen kenkineen ja kaikkineen . Voi kauhistus. En ymmärrä , mutta ei tarvitse varmaan ymmärtääkään.
Häistä tulee vuoden seurapiiritapahtuma.
Kyllä, se juuri näin ystävät. Tulee ihanat prinsessahäät. Sofia on kesän kaunein morsian.
Kyllä, kauniimpi ja nuorempi morsian kuin Stefun exä olisi ollut...
Ei ole tulossakaan häitä Soffan omia unelmia ja höpinöitä.
Kielsi Sofia kainosti ensin seurustelunkin, mutta lörppö lähipiiri tiesi paremmin ja tietää nytkin 😉.
Jos ootte seurannu... niin nykyään rahatyypit ei mee naimisiin suomessa... vaan jossain ihan muualla🥱
Tekee Maisat!😁
Saako niin isoja häitä järjestää, korona korona?
I&V morsiusneidoiksi ja Sieppi, Särkkä tai Chafak kaasoiksi. Kenestä tulee bestmani.
Tuliskohan Didi, Tauski vai Parkkonen laulaan.
Onkohan häissä " Vauhtia ja Vaarallisia Tilanteita"
Toivon että tulee tilannepäivityksiä.
Kumpihan polokaisee hääkakkua leikatessa,
Eikös tämä Sofia ollut jo jonkin kesän kaunein morsian sen edellisen Nikon kanssa....vai oliko se se Kim Kardashian...eikun Sofiahan stailas itsensä ihan saman näköiseksi... jyn ei ole mitään omaa ajatusta päässä.
Menkööt naimisiin. Ihan helevetin samaa soppaa niitten kaikkien elämä on. Täyttä feikkiä ja epätoivoa paremmasta elämästä.
Sofia on aina kaunis morsian.
Marttiinassa samaa näköä mitä Englannin Harry:n Meghan:ssa.
Soffia on juuri ja juuri kaunis sanosin tekemällä tehty kauniiksi, kenestä tahansa saadaan kun....
Ikä ja nautintoaineet tekee tehtävänsä katotaan sitte ku on Marttiinan ikänen miltä näyttää!
Linnahäät ❤️
Jep 😂😂😂
Eräs vähän suurempi linna
Miten tosiaan jos morsian joutuukin lusimaan? Syntyykö ensimmäinen lapsi vankilassa? Tuore perhe juhlistaa parin vuoden kermaisella kakulla iloista perhetapahtumaa.
On tässä kaupungissa vaikeaa
Kun jonkun löytää jota rakastaa
Ei täällä rakkautta näyttää saa
Se täytyy salata ja vaientaa
Lainausmerkit unohtui.
Ei ole oma hengentuotteesi,joten on korrektia ilmoittaa tekijä.
no tsoukki tuo oli muutnekin...
Helsingissä on pienet piirit miljonäärikerhossa.
Saakohan Sohvin vätys Martinan entisen kihlasormuksen? Kun taitaa muuten Steppulin vimppa satatonninen mennä uuden sormuksen tekoon. Hohhoijaa noita vedätettäviä miehiä....
Sofian ei tarvitse käyttää Martinan vanhoja mitään 😁.
Nuijanukutus eli legalla päähän niin päästään näistä joutavista" thermospulloista js soffista eroon ja siivottua pois.
Eiköhän Esko ole ollut auttamassa, että Martina sai lakanansa Kalasatamaan vietyä. Kyllä niissä lakanoissa muutkin naiset kuin Sofia ole vuosien varrella pyörineet. Kun näitä kommentteja lukee, tekisi mieli avata joku tosi hölmö aloitus. Ehkä teenkin sen:)
Sohvi teeee se
KLINGELILTÄ saa muuten ihan hyvänköisiä sormuksia. Ei Soffi huomaa eroa onko mistä ostwttu kunhan on bling blingiä.
Eiköhän Marttiina ole vetänyt sen jo vessanpöntöstä alas ite olisin ainaskin.
Paitsi miestä 😝
Ei voi muuta kuin nauraa Sohvin kieroudelle ja Stefun typeryydelle🤦 Sohvi tietää että nyt on pakko pistää hösseliksi ennenkuin Stefu herää ja tajuaa millainen vätys tuo marokkolainen muovimissi onkaan.
Pyysihän tuo laskelmoiva verojen kiertäjä aiemmin Nikoltakin, että "kultsi, voisitko maksaa mun 50tonnin ulosotot?" Ja Nikohan maksoi.
Ja nyt varmaan polvillaan "töiden" lomassa Sohvi on leperrellyt turbohuulillaan "kultsi, voitasko mennä mahdollisimman nopeesti naimisiin? Ja ethän sä tietenkään tee avioehtoa, koska tämä on aitoa, suurta rakkautta?"
IHANAA ❤️❤️❤️❤️
Onnea Stefulle ja Sofialle.
Rakastavaiset löysivät toisensa.
Kuinka paljon paremmin asiat olisivat jos Martina olisi antanut Stefun lähteä jo aikaisemmin eikä olisi pahoinpidellyt Sofiaa julkisella paikalla.
Sitä paitsi he olivat eronneet silloin. Martina vietti kesän Hurjan laverilla kunnes tajusi, että Hannes on köyhä. Hakkasi Sofian ja luuli saavansa Stefun takaisin. Stefussa olisi pitänyt olla silloin niin paljon miestä että olisi lähtenyt tosirakksudensa perään.
Sofia on fiksu tyttö. Molemmat stefun kanssa vapaita ja samanikäisiä, solmisivat vaan avioliiton. Mara vois lämmittää suhdettaan uskollisen eskoonsa !
Ja Sofia ei olis sotkeutunut huume-Nikoon.
Perustele Sofin viksuus ja älykkyys?
Ilmeisesti loisiminen ja jatkuva ulosottoon päätyminen on sitten sitä "fiksuutta"........
Eiköhän se asia mennyt toisinpäin 😂😂😂 ei olis niksu sortunut huumekauppaan ilman bölörfiä
Martinan paras mies ikinä oli Esko, mut kun ei Martina sitä ymmärrä parempaa etsiessään. Ja myös komein. Ilmeisesti Martina ei ollut Eskon arvoinen, kun ei osannut arvostaa.
Juurikin näin.... sohvi on ottanu turbohuulilla niin paljon suihin että stefu pyörittelee silmiä päässään ja taivas on avoinna lohikäärmeelle! Naimisiin ja pian😂😂😂😂😂
Joo todellakin muovimissi,ei kunnollinen ,ehkä pantava.ei sovo äidiksi.
Hyvinhän tuo on osannut ”asiansa hoitaa”, aina on löytänyt maksajan luxuselämälleen.
Milläs sinä tuon väitteesi perustelet?
9kk ja yllätys tulossa 😉
Olisikin 🤗. Tulisi ihana nappisilmä.
Täällä yksi takinkääntäjä. Olen ollut Martinan 'puolella', mutta tämä hääuutinen sai mut myöntämään, että jos ja kun he eivät sopineet yhteen ollenkaan, parempi oli erota. Stefan on nyt onnellinen, saanut kauan rakastamansa naisen ja häät tulossa, perhe perustetaan, vihdoin hän tulee maailman onnellisemmaksi mieheksi. Kuka tätä voi vastustaa, en minä ainakaan (enää)!!! ONNEA ♡
Mä en ole ikinä väkivaltaisen pahoinpitelijän puolella!
Enkä sellaisten, jotka "perustavat perheen" yksipuolisella päätöksellään, koska haluavat päästä hyötymään. Se ei ole rakkautta, se on kieroa, laskelmoivaa itserakkautta. Juuri sellaiset ihmiset esiintyvät niin mielellään itkumarttyyreina, kun heidän itsekäs suunnitelmansa ei toteutunutkaan. Kuitenkin juuri sellaisten elämänarvoissa on itsestäänselvyytenä ottaa toiselta hänen elämänsä ja nuoruutensa omaan hyötykäyttöönsä. Heitä on naisissa ja heitä on miehissä myös, martteja, mortteja, verttejä ja perttejä. Karma muistaa, vaikka ihminen itse ei sitä ymmärtäisi :-)
Onnea S ja S!
Tuleekohan heistä ST2!
Samaa mieltä 😊. Riitaisassa suhteessa ei kannata kärvistellä. Sofia ja Stefu ovat tykänneet toisistaan kauan ja rakastuneet. Ei Martinallakaan huonosti mene, kun saa vertaistukea Nannalta. Yhdessä voivat illat pitkät solvata exiään 😁, ottaa kanavointeja, teettää horoskooppeja ja käydä shamaaneilla 👍.
Juuri noinhan soffy meinaa toimia, äkkiä naimisiin ja pulla uuniin.
Steffulla inhottavan näköizet silmät .en vois ihastua ikinä. Sofia taas luonnottoman näköinen barbi.
Ihana kesä heillä on edessään, veneillen, romanttisia hetkiä yhdessä viettäen, ja ihana kesä huipentuu häihin. Wow, onnea sydämellisesti. He saavat toisensa vihdoin!
Nyt Marsu vauhtia hommaan. Naimisiin et enää kerkiä Jeren kanssa ennen Stefua ja Sofiaa. Mutta edes kihloihin.
Marsu arvatenkin kiehuu raivoa: kohta instassaan julkaisee ***millainen nainen kihlautuu mun sormuksella, avioituu mun hääpuvussa mun landella mun tuoksuissa :)
Ei pliis kesähäitä kun ei sinne voi kutsua kun muutaman. Mutta häät joo! Isot häät heti kun rajoitukset poistuu.
Voihan pienet, intiimit häät pitää 👰🏻🤵. Isot juhlat sukulaisille ja ystäville voi järjestää sitten kun saa taas kokoontua isolla porukalla 😍. Ihanaa, Stefu ja Sofia. Onnea 🥰
Sofia kaunein morsian!ihanaa olen niin iloinen tämän pariskunnan puolesta.Stefan on rakastanut Sofiaa jo kauan❤Martinalle tämä on tietysti murheellista kuultavaa,mutta kyllä hän vielä löytää rakkauden,stefanin ja martinan suhde oli alun alkaenkin aika tuhoontuomittu,kenenkään ei tulisi elää rakkaudettomassa liitossa,siinä menee elämä pilalle.
Samat sanat. Stefan on rakastanut Sofiaa jo kauan. Nyt heistä tulee Thermanit ♡
On aika monimutkainen nimi tulossa: Sofia Nousiainen-Belörf-Therman
Nousiainen varmaan tipahtaa tuosta rämpsystä vaivihkaa pois...
unohdit Ruusila,sekin oli Sofian sukunimi myös
Ruusilaa unohtamatta 😃
Stefan olisi fiksu jos allekirjotuttaisi omat velkansa ennen häitä Sofian nimeen, ja sitten roisi ero. Niitähän on lehtitietojen mukaan vaivaiset 5,7 miltsua...vaan
Noniin, Sofia kertoi Instagramissa: "Nyt on kyllä ihan "paljastettava", että minua ei olla kosittu tai häistä edes puhuttu, eli tietääkseni olen korkeintaan häävieraana tulevanakin kesänä! :´)"
Väärä hälytys, Seiska.
Eipä taida olla väärä hälytys. Kielsihän Sofia taannoin seurustelevansa, mutta seurustelee kuitenkin Stefun kanssa. Sofia osaa pelata lehdistön kanssa fiksusti, saa samalla näkyvyyttä...
Ihana kuulla.on aikakin olla stefanin onnellinen ❤
Ei kannata ehkä aina ottaa kovin tosissaan näitä Seiskan "lähipiiristä on tihkunut tietoja" -juttuja.
Veikkaan, että eräs huumeparoni ei ole tällä hetkellä kovin tyytyväinen. Itse en ainakaan uskaltaisi tehdä sellaista, että jos kaverini olisi kovimman luokan huumerikollinen niin alkaisin panna hänen ex-tyttöystäväänsä. Ei vaan pystyisi, olisi liian kuumottavaa.
Voihan se tietysti mennä niinkin, että kunhan Cobra pääsee eristyksistä, niin hän siunaa uuden suhteen ja antaa asioiden olla...
Siinä mielessä hyvä juttu, että puolisoa vastaan ei tarvitse oikeudessa todistaa yhtään mitään, jos sinne joudutaan.
No tätähän se Soffe petasi jo muutama vuosi sitten kun Stefua vonkasi ja Martti sai siitä vihiä. Kertakaikkisen ellottava eukko, ja valetta koko ajan lasketellut ettei muka mitään suhdetta ole ollut. No valheella on lyhyet jäljet. Ja onhan se toki saatava uusi lompsa kun entinen olikin suuri rikollinen ja joutui poseen. Soffe on täysin tietämätön näistä entisen lompsan rikollisista puuhista, eikä missään nimessä niitä hyväksy, tämän uskokoon kuka haluaa. Moraaliton eukko, ja katotaan kun Stefulta rahat loppuu niin taitaa sitten taas pitää ettiä uus lompsa. Toisaalta Martilla ja Stefulla tais olla elämän tavoissaan niin suuret erot ettei homma heillä ois toiminut vaikkei Soffe ois tullutkaan vonkaamaan. Mutta homman ois voinu hoitaa tyylikkääminkin, kuitenkin yhteinen tyttö joka tarttee molempia vanhempiaan ja saa aika ikävän kuvan ihmissuhteista ja niiden hoitamisesta.
Stefulla ollut muita naisia koko ajan, Satu Tuomisto mm. Ja eikös se ollut Stefan joka silloin lähetteli Sofialle viestejä näin asian laita taisi olla. Turhaa syytä aina naisen syyksi laittaa. Kyllä se on sen varatun miehen syytä joka parisuhteessa lähtee pettämään tai lähettelemään viestejä ja lähestymään muita naisia.
..ja Martinalla muita miehiä. Avoliitto Martin kanssa olikin liiton rakkaudeton irvikuva. Kumpikaan ei ollut onnellinen. Hyvä, että älysivät erota. Voivat jatkaa elämäänsä, miten parhaiten taitavat 🤔.
On se varatun miehen "kosiskelemalla" naisellakin vastuu, jättää vastaamatta siis. Sekä Sofia että myöskin Stefan moraalittomia piripäitä.
Teepusseja luvassa häätarjoiluna.
Kaksi toisilleen TÄYDELLISESTI sopivaa
huume yms. sekoiluineen. Ja käräjitkin tulossa...
Todella romanttista. Stefanuksen sukulaisetkin
hymyilevät tyytyväisinä...
Käräjät odottaa hääparia.
Ei oo häpee olla nopee, onkohan noi miettineet ihan oikeesti naimisiin menoa. Vastahan se S mietti häitä N kanssa, kauankohan tää suhde kestää? Ja Steffuli pupunen ei voi erota kun vaimo vie puolet.
Ketä idioottia kiinnostaa tuollaisten kolmannen luokan julkkujen toilailut?
Sinuakin, kun olet koko ketjun lukenut ja kommentoit.
Lukenut koko ketjun? Heh-heh. Otsikko riitti.
Voivoi! Miten käy nyt Maisulin? EI Sohvi Saa tehdä näin. Maisuli on kuningatar. Ei kansa Koronan keskellä elä ilman Maisulin juonen käänteitä. Sohvi.... Ei jatkoon.
Sofia on vieläkin kaunis. Toivottavasti ei enää paisuta paikkojaan botoxilla. Antaa Stefun paisutella. Toiseksi en näe mitään seksikästä nykyisessä kaverissa. Niko Ranta-aho on ah niin seksikäs että tämmöinen aikuinenkin nainen tahtoisi viettää yhden yän hänen kanssaan ja ihan ilmaiseksi. ;-)
Olen samaa mieltä...ranta-aho on tyylikäs ja ihan helvetin huvän näkönen tää stefu on ku joku räkänokka koiran katseineen..., selkärangaton tyyppi... herrasmiehestä kaukana...
Niko Ranta-Aho on suurrikollinen, huumediileri, kuolemankauppias etc.
Nyt puhuttiin ulkonäöstä..... niko on todella hyvännäkönen.... toi stefu on sen rinnalla koira.... laittas sohvi ne kimaltelevat malibu vaatteet ja rinnalla stefu lökäverkkareissa ja vuelä likaisissa sellaisissa🥱🥱🥱🥱
Niimpä, mutta joidenkin mielestä ilmeisesti ”herrasmies”.
Jaa minusta taas StefanIa on paljon miellyttävämpää katsella kuin Nikoa. N44
Voi tätä ilon ja riemun päivää!
Pitää kyllä miehenä sanoa, että tunnen ihan hirveätä myötähäpeää kaikkien miesten puolesta.. Miten voi olla noin tyhmä..?! Tuo akkahan on loinen, lokki.. Hyväksikäyttäjä. Kun rahat loppuu, tai elämäntilanne muuten muuttuu, niin sehän lähtee ensimmäisenä. Herätys!! Mitä sillä on ihan oikeasti itsellään, ei mitään..?! Hävetkää!
Pallo jalkaan molemmille, jos ymmärrätte mitä tarkoitan 😎
Muovibimbo ja kokkelinokka tuntevat vetoa toisiinsa.
Kesähäät tulossa ♥️
IHANAA ...VANKILASSA HÄÄT..
Jännää että roskasakin häät ja rikokset kiinostavat ihmisiä:))
Rikollisia ja piste !
LINNAAN !
SOFIA ja NIKO olivat todella hyvä pari. STEFAN ei kuulu tähän ympyrään. <3
Eikö Stefanilla ole riittävän kovaa rikostaustaa, vai miksi hän ei kuulu...?
Stefu on aina ollut eläinrakas. Tykkää koirista, hevosista... ja jopa lokeista.
Minkälaiset bimbot ja aivottomat tällästä lukee? Tämähän on pahinta mitä on olemassa tämmösen postaaminen ja lukeminen
Eikö teillä ole mitään omaa elämää. Miten joku jaksaa pohtia mitä muut tekee
Niiiiiiin, taidat itsekin pohtia.
Kaksi varsin tulisieluista, ei kestä. On saatu lukea Sohvin raivoaminen, kun Stefanilla ei ollut aikaa tulla muuttoavuksi ja Stefun auton peilien potkiminen, sylkeminen ym.
Hoh hoijaa ja voihan vittu. Kestääkö kuukauden, kaksi, kolme...?
Couldn't care less.
Sohville tuli kiire saada elättäjä. Ei sille kelpaa kuka tahansa. Pitää olla paksu lompakko. Nyt äkkiä paksuksi että saa vielä pidettyä miehen lapsen avulla. Vittu mikä hyväksikäyttäjä. Iskee toisen naisen miehen. Kun pitää saada rahaa että ei tarvitse tehdä mitää duunia. Kunhan vaan saa esitellä itseään. Eipä löytynyt kuin yksi tyhmä mies. Kukaan järkevä ei halua tommosta naista itselleen. Kyllä Sohvin pitäisi myös saada tuomio ja kärsiä se myös. Pitää vastata teoistaan. Eipä vankilassa paljon tarvitse merkkilaukkuja ja kelloja. Voisi tulla ikävä ilman puhelinta ja somea.
Nuohan sopii hyvin yhteen kaks aivovammasta.
Kovin omituista ja katkeraa kommenttia tullut viime yönä tänne...
Joo niin naivat ku eivät muuhun pysty. Varmaan ainut elämän ilo vammaisille.
Kypsymättömiä lapsen tasolle jääneitä .herää kysymys minkälaiset vanhemmat heillä on .onko ehkä luonnehäiriöisiä.
Ja kommentointi täällä kuin oltais ala-asteella..
voi vittu mä en siedä tota belorffia ollenkaan vaikuttaa joltain uhmaikäiseltä
toivon tosiaan ettei tule.... sofia belorf saa mut suorastaan oksentamaan
Pakko silti seurata?? :D
Entä jos... Thermanilla onkin osuutensa katiska vyyhdissä (tuntee ranta-ahon jo pitkältä ajalta) ja onkin nyt lirissä. Tuli mieleen kun täällä mainittiin että Sofia ei voi Nikoa vastaan todistaa, jos siis olisivat naimisissa, että aviopuolisoa vastaan ei tarvitse todistaa... Entäpä jos stefulla onkin pahasti näppinsä tässä vyyhdissä (kokkelia yms. on tiedetysti käyttänyt) eli voi hyvinkin liittyä onhan Suomi pieni maa ja nuo piirit vielä sen pienemmät. Että jos Sofia ja Stefu menevät naimisiin ettei tarvitse todistaa vastaan oikeudessa jos sellainen on tullakseen ja jos nyt epäilyjä siitä, he solmivat liiton, mikä voi olla rakkauteen liittyvä, mutta myös sopimus liitto. Ja luulevat että käänteispsykologia toimisi tässä heidän seurustelussaan... Just thinking!
lakia ei sovelleta takautuvasti
Todellinen rakkausliitto. Rakkaus rahaan, ja huumeisiin, sitoo näiden kahden rakkauden yhteen ❤️
Kannattaa pysyä erossa näistä.
Sohvi rakastaa lompakoita, ei miehiä.
Muistakaa tämä.
Oottako miettineet jo mitä laitatte S&S häälahjaksi: Jos lähettäisin silikoni kakku ja muffinivuokia ja yleensä silikonisia leivontaan liittyviä tarvikkeita. Soffi tarvii silikonisia uunivuokia kun hänestä tulloo rouva T vai vaihtaako sukunimen. Jos käyttäisi nimeä S.BT
Kuulostaisi hyvältä.
Ei nyt vielö mietitä häälahjoja! Odotellaan nyt ensin kihlausta ja viitteitä häistä. Stefulla näyttää olleen noin parin vuoden välein kesäm kestäneitä romansseja ja syksyn tullen Stefu ja Martina ovst palanneet yhteen. Jotain siinä Martinassa on kun jo pari kolmekertaa ovat yhteen palanneet.
Tuskin lähtee Steppuli enää narsistieukon kelkkaan kärsimään.
Tuskin palaavat, vaikka Martina niin toivoo.
mitään muuta tule kuin verinen tappelu ja ero hyvin nopeasti
Sofia kirjoittaa mielenkiintoiset muistelot värikkäästä elämästään kymmenen vuoden kuluttua ja tienaa suuren summan eläkepäivilleen.
Vain rahan takii Sofia. Sitten kun Stefu tekee konkurssin - bisnekset ei tällä hetkellä ihan kauhea hyvin mene, ottaa Sofia vaikka Tauskin 😂 Ihan sama minkälainen ukkeli, kunhan rahaa löytyy. Onhan Sofia silikonia täynnä oleva nainen ilman ammattia, mitään koulutusta, työtä jne..
Äkkiä nautittava elämästä kun vielä vapaudessa voi. Sitä voi tilanne äkkiseltään vaikka muuttua.
onnea SOFIA JA STEFAN
Kukaan ei ole muistanut mainita, että Sohvi valitsee
neitseellisen hunnun häihinsä.
Toivottavasti tällaiset! Sopisi parille hyvin!
https://www.youtube.com/watch?v=eCezgF5JWr0
Sohvi on löytänyt uuden elättäjän ja luksuselämän maksajan.
Ei siinä Stefanin elämä uudemmaksi muutu siltä osin, paitsi että... Sofia on suloinen ja kiltti.
Soffilla itselläänkin oli yli 100 000 tulot. Eipä unohdeta sitä faktaa kateuskiimassa
Sofia menee naimisiin lompakon kanssa, stefu muovipussin.
Niko Ranta-Aho ON komea ja sexy ja uskon että hänellä ottajia riittää... Stefu mitättömän näkönen ja sama tyhjä mitätön katse ku Sofialla. 2 tyhjäpäätä nämä S&S
Nkko on komea, mutta rikollinrn ja se lrima ei otsasta lähde.
Stefankin on komea nuori mies.
En tiiä, itteeni kyllästyttä jo kun muija halajaa kerran kuussa jotain hömpänpömppää, tuota eukko en kestäs kuin max. 1 kk, ei sitä kukaan jaksa loputtommiin naija..
Ste 10 vee ja kuka muu
Onnea Stefulle sijoituksedts
Jos Stefania on jonkun mielestä komea nuori mies,
niin kannattaa käydä nopeasti hommaamassa uudet lasit.
Kesän juhlinnan jälkeen naama voi olla aika....
Ketä ne ovat?
Hyvä. Olen otttamassa Nikosta kopin kun vapautuu. Karismaattinen älykäs mies.
Olipas nopeaa toimintaa kun maaliskuussa 2020 Sofia vielä vannoi rakastavansa Ranta-ahoa.
Sofian soturit ostaneet kihlajaislahjat jo valmiiksi ja häitä odottavat sydän syrjällään Sofia 💓 Stefan .
Panin merkille että tässä ketjussa ei näytä kirjoittavan kuin yksi Martinan stalkkeri. Eli Martinalle tuli tosi paljon mustamaalaajia ja haukkujia keskustelupalstoille kevään 2020 jälkeen eli nimenomaan Sofian takia. Jännä juttu.
Ne kirjoitteli vielä tuohon aikaan vauvalla ja muuallakin.
Kuulemma sitten tulivat tänne kun saivat bännit muualta. Täällä suositaan Martinan haukkujia.
Tiesiköhän Stefu että Sofia oli lyönyt ex-avomiestään ikkunakarmilla?
Olikohan Sofia jo hankkinut hääpuvun kun aikoi mennä Ranta-ahon kanssa vankilassa naimisiin?
Sofia haki virallista avioeroa entisestä aviomiestään vasta kun oli jo muuttanut Ranta-ahon kanssa avoliittoon heti toisilta treffeiltä.
On hyvä pitää varalla vanhaa jos ei satukaan tärppäämään. Stefun kanssa ei tärpännyt vielä kesällä 2017 mutta sitten Ranen kanssa tärppäsi, niin pitihän se avioero hakea entisestä miehestä. Siihen saakka kaikkien miessuhteiden aikana oli vielä virallisesti avioliitossa. Silloinkin kun meni urheilijoiden kutsumana sinne hotelliin. Tai kun tapaili sitä perheellistä jalkapalloilijaa, jonka takia Sofia jätti Archien. No, Archiella on nyt Kulta-Iida.
Sofian virallinen sukunimi oli kuitenkin Belórf-Nousiainen silloin kun nämä kaksi olivat Katiska-jutun jälkeen kirjoittaneet kirjan jonka kirjoittajaksi merkitsivät Sofia Belorf. Näin nämä kirjoittajat olivat kertoneet kun olivat tarkistaneet asian. Lisäksi jättivät heittomerkin pois varmuuden vuoksi. Näin olivat kertoneet median mukaan.
Median mukaan Sofia oli tammikuussa 2017 suullisesti ilmoittanut eronneensa Nikosta mutta virallista avioerohakemusta ei ollut jätetty. Olivat silloinkin yhdessä heinäkuussa 2017 kun Martina veti Sofiaa hiuksista kun vikitteli Stefua. Tuon episodin jälkeen elokuun alussa 2017 Niko meni yksin tekemään avioerohakemuksen. Jostain syystä asia pitkittyi niin että vasta kun Sofia tapasi toisen Nikon niin marraskuun alussa 2018 Sofia haki virallista avioeroa.
Sitten ollessaan avoliitossa tämän toisen Nikon kanssa, joka sattuneesta syystä oli vankilassa, niin Sofia tapaili samaan aikaan toista miestä. Sellaista päällekkäisyyttä taas. Vaikka Sofia asui tämän vankilassa olleen avomiehensä asunnossa ja oli tämän elatuksessa. Hyi!
Eikös se ollut Nousiainen joka haki avioeroa, vai muistanko väärin?
Ai että tuota Hörkön juttua Seiskassa toukokuun puolivälissä 2020. "Kesähäät tulossa! Sofia Belórfin ja Stefan Thermanin suhde etenee salamavauhtia!"
Kiva kun Stefukin löysi elämänsä naisen. Eiku.
Saatko palkkaa?
On pitkään epäilty että sinä saat.
Ei tullut odotettuja kesähäitä, vaan Sofian laukut lensivät ikkunasta...
Stefu vei tuolloin maaliskuussa, vaikka tapaili jo Sofian kanssa, Tirin toimistolleen karaokebaarista. Tuolloin jo toukokuun lopussa miesten pokeri-illassa oli aikuisviihdetähti jolle Stefu käski laittaa voitostaan 2000 euroa ja Sofialle 3500 euroa. Kesäkuussa Niko vapautui vankilasta ja Sofia oli heti tälle viestitellyt ja Stefu otti eron. Olivat tapelleet asiasta lentokoneessa ja sieltä oli kuvaakin joku matkustaja lähetellyt Seiskalle. Syksyllä Sofia kopisteli Nikon oven takana ja Stefu otti taas eron ja vei kaksikin naista Kivenlahteen. Vielä ei ollut mennyt avoliittoa kuin muutama kuukausi ja jo tuollaista ehtinyt tapahtua. Miten ihmeessä joku lähipiiri näki noissa tapahtumissa jotain tulevia häitä ja perheenlisäystä? No toki tuo Seiskan juttu oli tehty toukokuun puolessa välissä kun olivat virallisesti olleet yhdessä vasta kaksi viikkoa. Toki salaa jo kuukausia, mutta kuitenkin.
Oletko yksinäinen?
Eiköhän se ole tuo joka teki aloituksen "Jos Martina pääsee vielä naimisiin" vai onko niin että täällä vain yksipuolisesti kirjoitellaan yhdestä? Eikös tuo Sofian ja Stefun stoori naimisiinmenosta lähipiirin supattelemana olekin aika hauska juttu?
Tuo Seiskan juttu on tehty 14.5. eli pari viikkoa sen jälkeen kun Sofia oli heitetty Ranta-ahojen asunnosta ja elatuksesta ulos ja molemmat väittivät että ei ole mitään suhdetta, sekä Sofia että Stefu. Toki Sofia muutti jutunkin mukaan Martinan ja lasten kotiin mutta että jo parin viikon jälkeen suunnitellaan kihlajaisia ja häitä. Toki pikkulinnut lauloivat että heidän salasuhteensa olisi kestänyt jo kuukausia, eli ehkä se sitten oli syy.
Ihana kun seuraat Sofian elämää näin aktiivisesti.😍
Nimihullu on ollut ahkerasti yhteydessä Seiskan toimittajakavereihinsa.
Hörkkö suoraan kirjoittaa tuolla että Stefun ja Sofian lähipiiriltä on tihkunut tietoa, että palavasti rakastuneen parin suunnitelmat ovat jo pitkällä ja kihlausta ja kesähäitä jo odotellaan. Näin siis 14.5.2020.
Ehkä sitä tietoa on tihkunut ainoastaan Sofian lähipiiriltä.
Miksi Sofia oli Ranta-ahojen asunnossa ja Nikon elatuksessa vielä 28.4.2020 saakka, kunnes nostivat hänet kadulle? Sofia vielä tuolloin väitti että ei ole mitään suhdetta. Kun Hörkkö tekee tuosta kahden viikon päästä eli 14.5.2020 jutun, että Stefun ja Sofian suunnitelmat ovat jo pitkällä ja että heidän lähipiiristä on tihkunut Seiskalle tietoa että kihlausta ja kesähäitä jo suunnitellaan. Tuossa on tainnut nyt olla pitkään päällekkäisyyttä eli Sofia on ottanut Ranta-ahoilta asunnon ja elatuksen ja sitten tapaillut salaa Stefun kanssa.
Petti jo varmasti Niko Ranta -Ahoa kun olivat yhdessä jo ennen kuin poliisit pidättivät tämän huume rikoliset heidän asunosta keskellä yötä.
Tuossakin tuli todistetuksi että Sofian lähipiiriläisellä eli Martinan vainoajalla on suora yhteys Hörkön kanssa. Se on tullut esille monesta asiasta.
Seiskan jutusta tulee esille että Sofian lähipiiri on ollut erittäin tietoinen tuosta Stefun ja Sofian salasuhteesta jo pitkään. Kukahan niistä on tuo Martinan mustamaalaaja?
Olisko tämä Sofian täti joka elää jotain prinsessa unelmaa ja seuraa tuhannen ja yhden yön prinssejä. Ladannut 1600 kuvaa jostain Dubain prinssistä. Oliko ajatellut Sofialle tätä ukkoa. Elävät molemmat jossain harhoissa.
No kun on ihminen psyykkisesti sairas he näkevät harhoja ja kuulevat ääniä. Ei ole outoa ollenkaan jos on ladannut kuvia ja haaveilee että Sofia saisi oman Prissi suuruuden omakseen.
Loppu on historiaa. Stefu velkainen persaukinen ja Sofia escort, vaikka kauppa ei käy. Pahat sai palkkansa. Tämä on ilonpäivä 😊
Onko sinulla kaikki muumit tallessa?