Lempeä ja lämpöä.

Pattayan palstamatkailijat elävät kovia aikoja, koittavat kukin tavallaan selviytyä otsikon molempien aiheiden puutoksistaan kukin tavallaan.
Hyvä muistaa, että aina myrskyn jälkeen paistaa aurinko myös siellä suomessa.
Aamukampaa jo toiveikkaammat ovat ryhtyneet nyppimään odotellen lentoliikenteen alkavan ja tiivistä yhteydenpitoa harrastavat etämaksurakkaittensa kanssa internetin mahdollistamana.
Meilläkin täällä thaimaassa on ikävä suomalaisia ystäviämme, mutta koitamme kestää.
Iloisena tietona tänään kuitenkin saimme tietää, että hesassa on satanut lunta, joten suksi luistaa siellä ja me täällä .... no antaas olla tällä kertaa.

3

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Yksinpuhelua taas Senssulla alkaen kello kolmen pisutauosta ja sitten jatkaen aamupuuron jälkeen. Tulee kiva perjantai sulle! Ikkunasta paistaa paraisten aurinko ja ihmiset on hyväntuulisia kun on valoisaa. Tiedä vaikka tänään olis kalapuikkoja siellä tarjolla! Mitä itse arvelet?

      • Anonyymi

        Jäämme mielenkiinnolla odottamaan perjantaikossukorkin narahtamista joka ilmenee sinun muuttumisella siniseksi.
        T Allapito


      • Anonyymi

        Teillähän on sitten tällainen ns. win-win-tilanne.
        Senssu antaa sinulle ns. lempeä ja lämpöä ja sinä Senssulle ns. lämpöä ja vastarakkautta.
        Kuinka ns. herttaista!


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yritykset verolle ja yritystuet 10 mrd. eur/v pois

      Kiristämistapauksissa yrityksille sanotaan hei hei. Suomi ei tarvitse yhteiskunnan rahoilla "yrittämistä". Yhteiskunta v
      Maailman menoa
      164
      2474
    2. Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta

      "I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from
      Maailman menoa
      53
      2034
    3. Mikä on sinun ja kaivattusi ikä

      💕💕💕💕
      Ikävä
      104
      1947
    4. Sanna Antikainen (ps) : Vornasen pyssy suututti demarit

      https://www.suomenuutiset.fi/sanna-antikaisen-kolumni-vornasen-pyssy-suututti-demarit-mutta-kuka-puhuu-totta/ Vornasen
      Maailman menoa
      31
      1940
    5. Riikka se runnoo työttömyyttä lisää

      Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276
      Maailman menoa
      53
      1939
    6. Hallinto-oikeus totesi Sysmän kunnanjohtajan potkut laittomiksi (YLE Lahti 24.11.2025)

      Että näin sitten: Hallinto-oikeus totesi Sysmän kunnanjohtajan potkut laittomiksi – valtuuston päätös nurin ja 50 000 la
      Sysmä
      60
      1264
    7. Onko sulla jotain

      Suunnitelmia?
      Ikävä
      122
      1136
    8. Poistettuun aloitukseen

      Ei se mulle ollut varmastikaan. En usko vaik sille tuntuukin että oisit voinut olla eräs. Mut niin mäkin pelkään. Ei
      Suhteet
      20
      983
    9. Vaikeneminen

      Tylsää kun nainen meni kuoreen 🫤
      Ikävä
      54
      920
    10. No miten meni?

      Onko voittaja olo? Tunnetko onnistumisen riemua? Vastasiko lopputulos odotuksia? Kauaksi ajettu 😘
      Ikävä
      110
      877
    Aihe