Onko kenelläkään kokemusta kaakeliuuneista, tai itse asiassa muistakin uuneista kokemuksia ottaisin mielelläni vastaan.
Olen mieltynyt ulkonäöllisesti Kermansaven uuneihin, myös Uuniseppien uunit ovat kivan näköisiä. Mutta se tärkein, eli millaisia mahtavat olla käytössä?
Olen mieltynyt ulkonäöllisesti Kermansaven uuneihin, myös Uuniseppien uunit ovat kivan näköisiä. Mutta se tärkein, eli millaisia mahtavat olla käytössä?
Vastaukset 2
Vanhimmat
Minulla kermansaven Johanna takkaleivinuuni.
Piirakat leivin uunin muut paistokset kummassa hyvänsä ja lämpöä riittää tasaisesti pitkään.
Muuten hyvä mutta kallis toivottavasti kestää viellä vuosikymmeniä. Minulla käytössä vasta vajaat kaksivuotta.
on ollut jo 5 talvea kovassa käytössä ja ei moittimista.valkoisella kaakelilla, jota monet kauhistelivat aluksi etä sehän mustuu herkästi.
mutta eipä ole mustunut vielä,on kuin eilen olis kaakelit laitettu.ei ole koskaan tupsauttanut savuja sisälle ja lasiluukutkin pysyy pitkään puhtaana.
olen nähnyt vuolukivitakkoja joihin on jäänyt esim.kädenjälkiä eli käyttäjien käsistä rasvaa.eli vuolukivi herkempi likaantumaan.kuten tiedämme kaakeli on helppo pitää puhtaana.
hyvä tuote on uuniseppien uuni.