Hei, en huomannut täällä yleistä keskenmeno-aihetta, joten aloitin uuden keskustelun.
Tein viime marraskuun alussa positiivisen raskaustestin, kuukautiset olivat noin viikon verran myöhässä. Olin seurustellut miesystävän kanssa siinä vaiheessa vajaat 2 kk. Tykkäsin (ja tykkään vieläkin) hänestä kyllä hirveästi. Halusin ilman muuta pitää lapsen.
Keskenmeno tapahtui joulukuun puolivälissä. 10 5-11 1. Perjantaina huomasin, että pikkupöksyissä oli pientä ruskeaa tuhrua. Lauantaina tuli vähän vuotoa lisää, ei paljoa. Sunnuntai-iltana alkoi sattumaan kunnolla alaselkää myöten ja tulemaan paljon tavaraa ulos, sekä verta että muuta. Oli viikonloppu ja soitin päivystykseen, mutta totesivat (varmaan realistisesti sinällään) ettei keskenmenoja tässä vaiheessa yritetä estää. Seuraavana päivänä keskenmeno todettiin naisten poliklinikalla. Senkin päivän iltana sattui vielä paljon ja tuli jotain ulos, en nähnyt mitä.
On turhaa kertoa kenellekään keskenmenon kokeneelle miltä se tuntuu. Siinä on kuitenkin peruutettu se elämä, minkä jo kuviteltiin syntyvän. Itse mietin nimeä lapselle syntymäajankohdan mukaan ja sitä, millaiset suojavarusteet hän tarvitsee. Minulla on hänelle vieläkin nimi, osin syntymäajan, osin äitini mukaan, ei muuten mutta muistoissa.
Todennäköisin selitys keskenmenolle on se, että sikiö vain oli niin pahasti kehityshäiriöinen ettei olisi selvinnys, tai se ettei sitä ollutkaan vaan kyseessä oli ns. tuulimunaraskaus. Uskotaan! Se tuntuu silti pahalta, todella pahalta.
Keskenmeno
Anonyymi
1
1275
Vastaukset
- Anonyymi
https://koronarealistit.com/vaers-tiedot-sikiokuolemista/
Mrna rokotusten jälkeen sikiökuolemat lisääntyneet räjähdysmäisesti.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sille jollekin, tunnistat kyllä
Etkö kuitenkin huomannut, kuinka välitän ja olen hyvä sinua kohtaan? Se, että olet itse kuin mikäkin omahyväinen, ainakin tässä leikissämme, miten sin3162493Tupoksen koulun oppilaan putoaminen - onnettomuus?
Kalevassa aamulla uutinen yläkoululaisen putoamisesta koulutiloissa Tupoksella. Rehtori ei avaa asian taustoja - miten tämä on voinut olla mahdollista312122Asbergerihmiset
Tuossa ehkä olen törmännyt livenä Asberger-ihmiseen ja kuullut nyt parilta naiselta, että millainen on mahdollinen asberger-oireyhtymää kärsivän ihmis217836Kerrotaanko maailmalle oikeasti Venäjän ja Ukrainan sodan syistä
Vaikka kuinka yritän olla kartalla edes vähän niin silti on koko ajan pimenossa se syy, miksi Venäjä hyökkää Ukrainaan.. Ei tätä kerrota uutisissa. K314757- 41737
Jasminilla uuis kulta
personal trainer ja elämä hymyilee. https://www.seiska.fi/Kotimaa/Jasmin-Mantyla-ero-ja-uusi-rakas/1182613?undefined55691- 44657