Hei, en huomannut täällä yleistä keskenmeno-aihetta, joten aloitin uuden keskustelun.
Tein viime marraskuun alussa positiivisen raskaustestin, kuukautiset olivat noin viikon verran myöhässä. Olin seurustellut miesystävän kanssa siinä vaiheessa vajaat 2 kk. Tykkäsin (ja tykkään vieläkin) hänestä kyllä hirveästi. Halusin ilman muuta pitää lapsen.
Keskenmeno tapahtui joulukuun puolivälissä. 10 5-11 1. Perjantaina huomasin, että pikkupöksyissä oli pientä ruskeaa tuhrua. Lauantaina tuli vähän vuotoa lisää, ei paljoa. Sunnuntai-iltana alkoi sattumaan kunnolla alaselkää myöten ja tulemaan paljon tavaraa ulos, sekä verta että muuta. Oli viikonloppu ja soitin päivystykseen, mutta totesivat (varmaan realistisesti sinällään) ettei keskenmenoja tässä vaiheessa yritetä estää. Seuraavana päivänä keskenmeno todettiin naisten poliklinikalla. Senkin päivän iltana sattui vielä paljon ja tuli jotain ulos, en nähnyt mitä.
On turhaa kertoa kenellekään keskenmenon kokeneelle miltä se tuntuu. Siinä on kuitenkin peruutettu se elämä, minkä jo kuviteltiin syntyvän. Itse mietin nimeä lapselle syntymäajankohdan mukaan ja sitä, millaiset suojavarusteet hän tarvitsee. Minulla on hänelle vieläkin nimi, osin syntymäajan, osin äitini mukaan, ei muuten mutta muistoissa.
Todennäköisin selitys keskenmenolle on se, että sikiö vain oli niin pahasti kehityshäiriöinen ettei olisi selvinnys, tai se ettei sitä ollutkaan vaan kyseessä oli ns. tuulimunaraskaus. Uskotaan! Se tuntuu silti pahalta, todella pahalta.
Keskenmeno
Anonyymi
1
1539
Vastaukset
- Anonyymi
https://koronarealistit.com/vaers-tiedot-sikiokuolemista/
Mrna rokotusten jälkeen sikiökuolemat lisääntyneet räjähdysmäisesti.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mieleni harhailee sinussa
Uskon että tykkäät minusta. On vain yksi elämä. Silti jään paikoilleni ja odotan että jokin muuttuu. Menin palasiksi, ei81288- 891135
Jännitän sinua J mies
Ei tästä tulee mitään. Tuskin kaikki olis mennyt näin moneen solmuun, jos olis tarkoitettu meidät yhteen.1031047Kuinka kauan kesti että ihastuit
Kaivattuusi? Jos lasketaan siitä hetkestä alkaen kun näit hänet ensi kerran. Oliko jokin tilanne tai tapahtuma, joka voi51913Olen käyttäytynyt sinua kohtaan väärin toistuvasti
Puolustuksekseni täytyy sanoa, että ei ole ollut tahallista vaan seurausta harhaisista luuloista ja ajatuksista. Esimerk62797- 81705
Orpo suunnittelee palestiinalaislasten Suomeen siirtoa
"Sairaalahoitoa tarvitsevien lasten ottaminen Suomeen on lisäksi selvityksessä, Orpo sanoo. – Jos meillä on mahdolli170667- 35659
Tunneälyä testaamaan!
Testi pitää sisällään viisi osa-aluetta. Itse sain täydet tuosta ensimmäisestä eli 25/25. Kokonaispistemäärä oli 100/1253656Saanko mies tulla sun kainaloon nukkumaan?
En saa unta kun mietin sua❤️ Saako tulla sun viereen ja käpertyä sun kainaloon?42613