Nyt pitäisi vain

olla rohkeutta. Eräs henkilö on kyllä osoittanut kiinnostuksensa ja tehnyt selväksi että haluaisi kyllä todella tutustua. Luulen että tosi mukavakin olisi. Nyt kun saisi vähän itseensä vauhtia ja rohkeutta siihen.
17<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

ei tietysti mikään pakko ole, tavataanhan muutoinkin elämässä, kun on nämä piirit kuitenkin.

Äänestä
  • Lopeta rakkaus ujostelu!!! voidaanko jutella nopeasti tänään????? niin huomaat että en ole mikään kummitus!!!!!😂🤣🤣🤣🤣😂 olen sinulle kertonut kaikki minun ajatukseni ja vielä julkisesti täällä!!!! Eikö se kerro Jo jotaki että minua ei kannata jännittää mitenkään!!!! missään asiassa!!!!!! soitatko niin jutellaan lisää!!!???????¿

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Lopeta rakkaus ujostelu!!! voidaanko jutella nopeasti tänään????? niin huomaat että en ole mikään kummitus!!!!!😂🤣🤣🤣🤣😂 olen sinulle kertonut kaikki minun ajatukseni ja vielä julkisesti täällä!!!! Eikö se kerro Jo jotaki että minua ei kannata jännittää mitenkään!!!! missään asiassa!!!!!! soitatko niin jutellaan lisää!!!???????¿

    ???En tiiä numeroo, siksikää en sitä tiiä, ku en oo enää varma ootko se yks??? vai se toinen???Sori vaa, ei nyt kyllä pokka riitä tähä.??!!

    Äänestä

iToivoisin eräältä juuri tuota rohkeutta, ja itseltänikin tietenkin myös.

Äänestä

Minä olin vähän liiankin innokas ja rohkea, taisin pilata koko jutun sillä kun menin hänen kanssaan sänkyyn heti ekoilla treffeillä.

Äänestä
  • Tuo on suurin virhe minkä voi tehdä.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Tuo on suurin virhe minkä voi tehdä.

    mitä jos teen sen virheen, kiihotutko lisää kenties, saanko viimein piiskaa? =)

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Tuo on suurin virhe minkä voi tehdä.

    Samaa mieltä, itsekin noin toimineena voin sanoa että se todella pilasi koko jutun.

    t: joku sivusta

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Tuo on suurin virhe minkä voi tehdä.

    anteeksi, mutta rupean tekemään virheitä enemmän, jos en saa piiskaa sinulta, =)

    jätän ottamatta yhteyttä sinuun, niiin, vähän kuin mahdollista ja jätän tämän palstan jonain päivänä, jos en saa konkreettisesti selkääni sinulta, odotan kovasti sitä. =) njam.

    mutta, jos saan välillä, kiitosta sinulta, ja voin kehua sinua ja katsoa vain silmiisi sumeilematta, niin, en jätä tätä kaikkea, en todellakaan,

    jään sitten tänne, mutta tilaisuuden tullen katson että pääsisit tänne. =)

    Äänestä

vaikutat siltä että haluat minut vain syvemmälle vaikeuksiin?

olet upea, mutta en viitsi heittää kaikkea hukkaan takiasi, siltikään.

harmi. /=

Äänestä

uuhh... taidan mennä nukkumaan, nyt tulee jo järki käteen tässäkin puuhassa, rupeaa tulemaan ihastumisen sijasta tolkku nuppiin, hemmetti, että se kesti se huuma kauan,
mutta toivon silti että nähdään edes kavereina,

Äänestä
  • Nähdään ihan missä muodossa tahansa!!!! sanoin että kunnioitan jokaista päätöstä mitä teet!!!! ja rakas en halua että luulet että ajattelen vain sitä!!!! haluan että tutustutaan ja sitten vasta kun haluat niin koskaan en sano sinulle ei!!!en missään asiassa!!! ja rakas me ei anneta muiden estellä meidän aikomusta tutustua paremmin!!!! kukaan ei edes tiedä mitään niin miksi ihmeessä me edes mietetää muita!!!!! Rakkaus lupaatko että me voidaan nähdä??????

    Äänestä

Kerran se vaan kirpaisee, ja sitten palkinto voi olla suuri. Kun toinen on osoittanut halunsa tutustua, on lähtökohta onnistumiselle hyvä.

Tilanne on vähän niin kuin urheilusuoritus. Treenaat pitkään ja sinnikkäästi. Välillä on hyvän olon hormoneja, olet taivaissa ja sitten on taas kipua. Jotta pääsee tavoitteeseen, pitää kipua kestää, mutta myös pitää osata palautua riittävästi. Kun pitkä kausi on takana ja pääkilpailut edessä, pitää jännitys osata hallita ja itsensä pitää koossa. Ja keskittyä siihen hetkeen. Tehdä sen mitä omilla taidoillaan ja kunnollaan voi. Hölmöintä olisi heittää pitkän kauden treenaus hukkaan, ja vain luovuttaa kesken kaiken. Suurin palkinto on se, kun onnistuu kovan työn jälkeen ja saavuttaa tavoitteensa. Heittäytyminen todellakin palkitsee.

Stemppiä sinulle ap 👍

Äänestä

nähdään tietysti, mutta täytyy katsoa kun täällä ylhäällä on vapaata, voin sitten lähettää viestin, ja toivon tosiaan että dominoisit minua ja arvostelisit, haukkuisit pohjamutiin minut, ja kun vanhempia ei ole paikan päällä annat minulle elämäni selkäsaunan, ai, että nauttisin siitä että olisin sinun kenkäsi alla, nauttisin siitä todella paljon, dominoisit minua oikein kunnolla ja epäilen että sinäkin nauttisit siitä salaa todella paljon, =)

en kaipaa välinpitämistä , kaipaan vihaasi vain. =)

olen ehkä kipeämpi tapaus, kuin olet ymmärtänyt, ja epäilen että pidät siitä piirteestä minussa todella paljon,

mutta hyvää yötä kuitenkin, ja pidän sinusta, todella, todella paljon. 😊😊😋😋

Äänestä
  • Toivottavasti et oo yks tuntemani mies...

    Äänestä

🤐🤐🤐 PS. olet ihana, mutta, ei enempää tästä näin.

Äänestä

Olen osoittanut kiinnostukseni ja ehdottanutkin jotain, mutta en usko sen miehen rohkeuden puutteesta johtuvan, ettei mitään tapahdu. Häntä ei vain kiinnosta.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

olla rohkeutta. Eräs henkilö on kyllä osoittanut kiinnostuksensa ja tehnyt selväksi että haluaisi kyllä todella tutustua. Luulen että tosi mukavakin olisi. Nyt kun saisi vähän itseensä vauhtia ja rohkeutta siihen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu