Vessa on vanerilevyrakenteinen ja sijaitsee samassa tilassa ohjaamon kanssa. Pienessäkin aallokossa vessakoppi nitisee ikävästi. Kyseessä toki liukuva vene. Olen kiristellyt kaikkia näkyviä ruuveja, mutta mikään ei auta. Onko joku muu metsästänyt näitä nitinöitä? Mikä neuvoksi? Silikonispraytä saumoihin? Epoksia ruuvin reikiin? Pitääkö vetää koko vessa urtsia täyteen niin loppuu nitinät?
Vastaukset 4
- Anonyymi
Laita sitä kynttilää niin voit helpommin lakata sen vessan sitten myöhemmin niinkuin tuossa taannoin mainittiin.
- Anonyymi
Tuskin se koko vessa nitisee.
Paikanna äänen lähde ja korjaa- Anonyymi
Toivottavasti on korjattavissa, kun ei tunnu kiristely auttavan. Ettei ole ominaisuus. Kovasti venetesteissä raportoidaan hälyäänistä ja natinoista. Ehkä ääni tulee jostain muualta mutta välittyy vessan seinään. Pitää katsoa pidemmälle.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Toivottavasti on korjattavissa, kun ei tunnu kiristely auttavan. Ettei ole ominaisuus. Kovasti venetesteissä raportoidaan hälyäänistä ja natinoista. Ehkä ääni tulee jostain muualta mutta välittyy vessan seinään. Pitää katsoa pidemmälle.
En usko, että ruuvien kiristely auttaa. Jos nitinä syntyy puolen millin liikkeestä metrin levyssä, niin sitä on vaikea saada ruuveilla niin kireälle ettei se pääse liikkumaan.
Joskus ruuvin löysääminen auttaa. Kitka pienenee eikä ääntä synny.
Kokeile niin päin, se on helpompaa. Kun löysäät oikeaa ruuvia, niin ääni muuttuu. Sillä sen voi paikallistaa. Sitten vaan jotain sopivaa ja joustavaa väliin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta
Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei4772096- 1651394
- 801272
- 951234
Miksi naiset tuoksuvat vaihdevuosien tietyssä vaiheessa todella etäännyttäviltä
Mietin tätä, onko luojalla ollut jokin tarkoitus näin voimakkaan lemun aikaan tekemiselle. Monet ajattelevat miten joku1881194- 1141157
- 101815
Voisitko mies auttaa..
Ottaisit yhteyttä vielä kerran, jos haluat? 🤔 Jätäthän ilkeät kommentit pois.58786- 47763
En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.58705