Rauman kovin rätkäjengi

Anonyymi

Wanhacartano MC, velat muuttuu saataviksi, ainakin päiväunissa.

6

673

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Pieni kusi aina kuuluu housun etumukseen jos sulta löytyy housut jalassa

      • Anonyymi

        En usko et ap kuuluu rätkäjenkiin, joten tuskin on kuset housussa. Rätkäjengiläisillähän on kuset ja paskat housussa ja valuu pitkin katua, kun joku sanoo pöö! Sit mennään poliisilaitokselle tekemään rikosilmoitus laittomasta uhkauksesta, hah Hah haaaaaa, nössöt!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        En usko et ap kuuluu rätkäjenkiin, joten tuskin on kuset housussa. Rätkäjengiläisillähän on kuset ja paskat housussa ja valuu pitkin katua, kun joku sanoo pöö! Sit mennään poliisilaitokselle tekemään rikosilmoitus laittomasta uhkauksesta, hah Hah haaaaaa, nössöt!

        Aika outo, et rätkäjenkiläiset on kaikki Raumalla niitä koulukiusattuja paskahousuja, ketkä runtsalla sai pataansa ja koulussa hyljeksittiin. Yrittääks ne jotain uutta nuoruuttaan elää yli viisikymppisenä vai mitä vi.. ua? Tosi säälittävää.... Lihavia, rumia ja äo joku kengännumeron tasoa ja jotkut paikalliset lut.. t.,piriä nokassaan on et Wau! Hyi vi.. u!


    • Anonyymi

      Ehdottomasti CospelRiders Rauma Mc.

    • Anonyymi

      Kommentoin koko ketjua. Ikävä lukea tällaista tekstiä ja vielä Raumalaisten kirjoittamana. Raumalaisten tulisi pitää yhtä ja olen varma, että paikalliset mc kerhot eivät ole lukiteltavina siihen stereotypia malliin, mikä ihmisille on kehittynyt yksipuolisen median myötä. Suosittelenkin Raumalaisia vierailemaan eri kerhoilla ja itse muodostamaan käsityksensä näistä.

      • Anonyymi

        Yhden raumalaisen mc-porukan pääpukarit on istunut vuosien huumetuomion ja diilaa edelleen, et revi siitä. Millä rahoilla luulet, et kaveri kuka elää sossutuilla eikä oo tehny töitä ikinä, ostaa kymppitonnien pyörän?


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta

      Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark
      Maailman menoa
      209
      6702
    2. Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin

      Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p
      Maailman menoa
      299
      4643
    3. "Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?

      Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?
      Ikävä
      142
      3605
    4. Duunarit hylkäsivät vasemmistoliiton, siitä tuli feministinaisten puolue

      Pääluottamusmies Jari Myllykoski liittyi vasemmistoliittoon, koska se oli duunarien puolue. Sitä samaa puoluetta ei enää
      Maailman menoa
      115
      3434
    5. Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin

      Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m
      Maailman menoa
      67
      3405
    6. Mies, kerro minulle vielä jotakin aivan uniikkia

      ja ainutlaatuista minkä vain me kaksi voisimme ymmärtää jos olemme sen kokeneet ja eläneet, jotta ihan varmasti tietäisi
      Tunteet
      49
      2876
    7. Hyviäkin uutisia tulossa, hallinto-oikeus asettaa toimeenpanokieltoon

      Hyvinvointitalon työmaa pysähtyy. Rillankivi+energia ja vesi kytkyrahanpesu stoppaa. Tytäryhtiöiden hallitusjäsenet+kon
      Pyhäjärvi
      258
      2620
    8. Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %

      Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.
      Maailman menoa
      76
      2440
    9. Tiedän ettei

      Meistä mitään tule. Toinen oli sinulle tärkeämpi
      Ikävä
      25
      2366
    10. Gallup: Mikä on ollut mielestäsi paras tv-sarja ikinä?

      Gallup: Mikä on ollut mielestäsi paras tv-sarja ikinä? Onko se joku suomalainen viihdepläjäys, brittirikossarja, amerikk
      Tv-sarjat
      101
      1941
    Aihe