Lajin suurena ystävänä ja sitäkin suurempana K.R fanina, on äärimmäisen surullista, että Ferrari päätyi Leclerciin Kimin sijasta. Se on toki fakta, että Ferrarille ei ollut siinä hetkessä muuta mahdollisuutta kuin palkata Leclerc, siis ajatellen tulevaisuutta. Henkilökemioiden puolesta Lecrec Räikkönen olisi toiminut huomattavasti paljon paremmin, kuin Leclerc Vettel.
Ferrari jokatapauksessa munasi tämän toisen "erän", panokset olivat asetettu väärälle hevoselle.
Olisin ollut hyvin mielenkiintoista nähdä, mitä viime kaudella olisi tapahtunut, jos Kimi olisi jatkanut Ferrarilla - tekeminen oli kuitenkin niin nousujohteista. Itseasiassa jokainen Ferrari kausi 14-18 oli nousujohteinen ja erityisesti 2017 kesätauon jälkeen.
Suuri häpeä
Anonyymi
3
2414
Vastaukset
- Anonyymi
Hieno kisa K.R ja ihan jäätävää kisaamista ollut läpi koko kauden. Nice one!
Lewisille propsit WR 92 voittoa. Portugal ensimmäinen kierros kuitenkin, huhuh - miksi hän ei vain ajaisi kilpaa? - Anonyymi
Kimin on turha jatkaa enää rämpivällä Alfalla, vaikka onkin ikuinen "Ferrarikuski". Racing Point voisi olla vielä kokeilun arvoinen, potentiaalia sillä riittää.
- Anonyymi
Lecrerc on näyttänyt Vettelin raadolle miten Ferraria kuuluu ajaa. Leclerc siellä kärkikuusikossa, kun Vettel rämpii siellä takajoukoissa sijoilla 11-16.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus
Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki2073586Mies, näen sinua hetken
ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen133376Riikka Purra on ihana, jämpti
Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä732549Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa
Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman92175Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!
Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling512055Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)
Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.81904Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki
Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue411717- 901591
- 721153
- 741140