Auttakaa, kun ei google anna tietoa. Voiko leikatulle urokselle antaa testoteronia ja miten se vaikuttaa? Koirani on kodinvaihtaja, isokokoisten rotujen sekoitus ja silvottu jo pentuna, prkl.
Testosteronituotannolla on koiran olennaiseen hyvinvointiin ja luuston kasvuunkin vaikutusta ja sen takia kyselen, koska hirvittää, miten koirani tukielimet kestävät tulevaisuudessa, kun tuo oma hormonitoiminta on siltä riistetty.
Eli tämä ei ole mikään provo ja haluaisin asiallista tietoa.
Testosteroni
9
97
Vastaukset
- Anonyymi
Ehkä esittäisin tämän kysymyksen eläinlääkärille.
- Anonyymi
Sekoitukset kannattaakin leikkuuttaa,etteivät lusäänny.Monesti päätyvät kodinvaihtajiksi,kun yhdistelmät on ajattelematta teetettyjä, ja vaiheasti hallittavia.
Ei koiralle tietenkään mitään hormooneja anneta,ihmistenkin päät ne sekoittaa täysin.Itse ei huomaa, mutta muut huomaa.Agressiivisuus ja arvaamattomuus.Kannattaa googletella miten vaikuttaa,niin ymmärrät mikseivät käy koirille eikä ihmisillekkään.
Kannattaa valita koira niin,että on mieleinen,ettei tarvitse katua .On harmillista,miten monista tulee kiertolaisia,kun ei kellekkään oikein kelpas.Ulkomaan tuonteja,reckueita ja seropeja paljon etsimässä kotia.Ei kannattaisi teetelläkkään,kun nyt jo kodittomia paljon.Eläinlääkärille kannattaa oki huolestasi kertoa, osaa neuvoa.- Anonyymi
Eli et tiedä, mutta tulit pätemään silti. Syö pääs.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eli et tiedä, mutta tulit pätemään silti. Syö pääs.
Olet ilkeä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eli et tiedä, mutta tulit pätemään silti. Syö pääs.
Sulla joku luonnevika.
- Anonyymi
Hiukan tuntuu ylihuolehtimiselta. Mikä olisi oikea annos? Omalta koiralta otettiin munat pois muutama kuukausi sitten, kun tuppasi karkailemaan. Nyt ehkä syo vähän enemmän.
- Anonyymi
mitä siis leikkasit ekana koiran ja koitat nyt pumpata sen seksiuaali vietit takaisin testosteronilla. vaikutat mielipuoliselta kiduttajalta. anna kuule sen koiran olla rauhassa veitte siltä jo miehuuden.
- Anonyymi
Jos opettelisit lukemaan. Minä en ole koiraa leikkauttanut ja pärjään kyllä koiran viettien kanssa.
- Anonyymi
Kannattaa antaa koira pois, sen verran on nyt hakoteillä koko homma.Koiralle parempi, että uuteen kotiin,kun joutuu koekaniiniksi.
Oikeesti,ajattele sen parasta,aloitus kertoo itsekkyydestä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen vaalilupaus oli euron bensa
Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.1332299Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin
Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n612212Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin
Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi501885EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa
Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt641576Topi osti Askon
Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan971451- 941417
Oliko se oikeasti epäselvää
sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men941257Uskomatonta touhua!
Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki311180Kastaa ja upottaa on eri sanat
Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan2191171- 691040