Voisi se maailman loppu jo

tulla. Ei tätä jaksaisi. Elimistössäki taas kovat kivut. Lisäksi kauhean ulkonäkö keskeinen tämä maailma.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Älä valita

Äänestä

Ei vielä. Mä haluisin rakkaan rinnalleni ennen maailmanloppua. Olis kiva edes loppu kohdata jonkun kainalossa. Tähän astinen elämä on mennyt melkein sinkkuna...

Äänestä

Jeesus tulee pian. Maailma ei varsinaisesti lopu vielä. Antikristus nousee valtaan (johtamaan koko maailmaa). Sen jälkeen Jeesus ottaa kristityt luokseen. Sen jälkeen maapallo sotii. Täällä on tauteja, luonnonmullistuksia. Ihmisiä kuolee todella paljon. Eivätkä ihmiset silti käänny Jeesuksen puoleen vaan kapinoivat Häntä vastaan.
Seitsemän vuotta on tätä vaivanaikaa. Sitten Jeesus tulee ja tekee lopun Antikristuksesta ja niistä ketkä tätä palvovat eivätkä ikinä usko Jeesukseen.
No tätä kaikkea saattaa edeltää vielä yksi iso sota. Itse toivon jo pääseväni pois. Olen niin kyllästynyt elämään tässä maailmassa. Kotimaani on tuhottu. Tulevaisuuteni on pilattu. Vaikka minulla on hyvä ammattikin tähän aikaan nähden, inhoan olla täällä. Haluaisin vaan siihen taivaalliseen kotimaahan.
No otan kyllä omaksi vaimoksi yhden naisen kuka tunnustaa, että Jeesus on Herra (maailmankaikkeuden Luoja), jos sellaisen tapaan ja se on tarkoitettu. Mutta jos valita pitää, niin menisin heti pois.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

tulla. Ei tätä jaksaisi. Elimistössäki taas kovat kivut. Lisäksi kauhean ulkonäkö keskeinen tämä maailma.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu