Katuremontti

Onko S-marketin kohdille tulossa oikeasti nuin kapea ajorata?! Eihän tuosta mahdu hyvä että 2 autoa rinnakkain😅 saa kertoa omia näkemyksiä
11545
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Kohtsiltään meillä ei ole varaa kuin 70 luvun pieniin autoihin, jos niihinkään?
Sopii 850 Fiiulla kurvoomaan.

Äänestä

Eihän siellä ole tarkoituskaan ajaa kaksi autoa rinnakkain.

Äänestä

Koko kadunpätkällä ei kulje montaa kymmentä autoa tunnissa, sopii liikkumaan peräkkäin eikä ympyrässäkään ole kolari riski kovin suuri juuri harvan liikenteen vuoksi..
Kallis kapea kokonaisuus, rollaattorirata on hulppea molemmin puolin ajorataa..

Äänestä
  • Pöljee pöljölään jalkokäytävät mahdottoman leveitä, kun ei oo ies kulkijoita

    Äänestä

Kerrassaan omituisen oloinen ratkaisu myös Asemakadulla Citykummun puolella.....tuli mieleen että onkohan suunnittelijalla ollut senttimetrimitta käytössä vai jotkut muut mitat ? Varmasti polemiikkia syntyy jahka uudistus valmis ja tienkäyttäjät pääsevät tositoimiin useassakin kohdassa!

Äänestä

Asemakadulla näköjään tekevät uudet reunukset. Loiventavat kivetyksien mutkia.

Äänestä

Kaikki suunnitelmathan katuremontista oli nähtävillä ja asiaa on vatvottu ties miten pitkään, turha sitä enää on voivotella .sitä saa mitä tilaa.

Äänestä

Harvoin kahta autoa liikkuu yhtä aikaa kadulla, vastaantulijan mahtuu ohittamaan ja se riittää..
Katu valmistuu joskus.. Luulisi että rahalla olisi saanut parempaakin jälkeä aikaiseksi..

Äänestä

Esti poika tekee ni halvall. Kun kukkaan osaava ei valvonu alussa, niin ei nytkään.
Alviakaan ei tarvitse maksaa.
P. S. Kenenkä montusta noin pölyävää hiekkaa?
Kaivoshiekkaako, kuin sumpilta ammoin.

Äänestä

Ei huolta, muutaman vuoden päästä korjataan virheet kunnan laskuun..
Katu kapenee liikaa ja tulee tienkäyttäjälle kalliiksi erilaisten havereiden merkeissä.. Kaupunki ei takuulla vastaa vahingoista vaikka ilmiselvä virhe kadusta löytyykin..

Äänestä
  • Et sitten meinannut mahtua Kummunkadulle? Pitäisikö sinun käydä autokoulu uudelleen?

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Onko S-marketin kohdille tulossa oikeasti nuin kapea ajorata?! Eihän tuosta mahdu hyvä että 2 autoa rinnakkain😅 saa kertoa omia näkemyksiä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu