Päivästä toiseen. Kasari oli aluksi hyvä kanava, mutta kun on pari kuukautta kuunnellu, niin  alkaa jo kyllästyttää.. 
80-luvulla tehtiin kyllä hyvää musaa, mutta voisivat vähän laajentaa tarjontaa.
Kasari radiolla soi samat biisit
14
807
Vastaukset
- AnonyymiEi voi. Kasari on pysähtyneisyyden symbooli. Oli jo pari kuukautta hyvä kanava, mutta ne kuukaudet meni jo. 
 Se yksi äijä aamulla länkyttää omaa erinomaisuuttaan 80 luvulla ja luulee olevansa tässä päivässä kiinni, mutta kun ei ole. Niin fakkiutunut muutamaan biisin että tunnen myötähäpeää puolestaan. Ei sekään äijä edes tajua miten paljon ja minkälaista musaa tuolloin tehtiin.
 Omistajien kannattaa nostaa kiveä ja pyöräyttää se äijä takaisin kiven alle.
 Surkeat juontajat-surkea kanava.
- AnonyymiEn ole koskaan kuullut tästä kanavasta. Noin yleissääntönä voi sanoa, että lähes kaikki mainosradioasemat lähettävät suppeata kappalevalikoimaa kuukaudesta toiseen. 
 Minua ei kiinnosta 80-luvun musiikki, mutta Radio Nostalgiaa yritin kuukausikaupalla kuunnella odottaen ja toivoen, että tulee vielä päivä, jolloin se ei soita Sorsakosken Surujen kitaraa, Hectorin Palkkasoturia, Dannyn Seitsemän kertaa seitsemää tai jonkin rappiojengin levyttämää rappiolla oloa.
 Ei tullut sitä päivää. Luovutin. Nykyisin en koskaan kuuntele Radio Nostalgiaa. Parhaillaan kuuntelen tietokoneelle lataamiani omia levyjä. Kappalevalikoimani on noin 20 kertaa laajempi kuin Nostalgian tarjoama.- AnonyymiKasari aloitti vasta tämän vuoden alussa, eli on varsin tuore tapaus. 
 https://fi.wikipedia.org/wiki/Kasari_(radiokanava)
 Joo tuo pitää paikkansa että pienen budjetin mainosradiokanavilla ei ole todennäköisesti rahaa tarjota kovin laajaa biisilistaa.
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Kasari aloitti vasta tämän vuoden alussa, eli on varsin tuore tapaus. 
 https://fi.wikipedia.org/wiki/Kasari_(radiokanava)
 Joo tuo pitää paikkansa että pienen budjetin mainosradiokanavilla ei ole todennäköisesti rahaa tarjota kovin laajaa biisilistaa.Koko Kasaripuljua pyörittää monikansallinen Bauer media. Eli ei ole rahasta kiinni, vaan kiinnostuksesta. 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Koko Kasaripuljua pyörittää monikansallinen Bauer media. Eli ei ole rahasta kiinni, vaan kiinnostuksesta. Aito suomalainen ja paikallinen mediatalo Saksasta - Bauer Media. 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Aito suomalainen ja paikallinen mediatalo Saksasta - Bauer Media. Aitosuomalainen Oulun "paikallisradio" suoraan Lontoon kaihoista. Sama englanniksi, brittienglanniksi. Sponsored by Capital. 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Koko Kasaripuljua pyörittää monikansallinen Bauer media. Eli ei ole rahasta kiinni, vaan kiinnostuksesta. Eipäs vaan Mediatakojat! 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Eipäs vaan Mediatakojat! Ovat ehkä luvan haltijoita, mutta Bauer tekee tätäkin. Eli joopas 
 
- AnonyymiIhan kaikki radiokanavat ovat paskoja tämä kanava mukaanlukien. Samaa paskaa musiikkia kierrätetään. 
- AnonyymiSinun piti aivan kuunnella kanavaa tajutaksesi tuo? Minulle riittä kun tieto siitä, että taustalla on Bauer, Nelon Sanoma, YLE tai Mediatakojat ja tarjonnan yksitoikkoisuus on varma. 
 Erikoisen poikkeuksen tekee syystä tai toisesta Pooki osittain. En tiedä miksi.
 Siksi itse kuuntelenkin pienempien toimijoiden monipuolisia kanavia ja niistäkin sitä monipuolisinta, kun kuuluu sopivasti myös FM taajudella asuinalueellani.- AnonyymiÄlä viitti Riku jauhaa skeidaa. 
 
- AnonyymiMitä siinä nariset! Etkö ymmärrä että silloin tehtiin vain tietty määrä musiikkia. Jos ne soittelis jotain vielä lisää se ei enää olisi kasarilta. - AnonyymiOnhan kasarilla ollut ,uitakin biisejä kuin nuo tietyt mitkä kuuluu tuolla... 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Onhan kasarilla ollut ,uitakin biisejä kuin nuo tietyt mitkä kuuluu tuolla... siis *muitakin 
 
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- Sanna Marin teki sen, mihin muut eivät pystyneet - sote kerralla maaliinYli 15 vuotta Suomessa vatvottu sote-uudistus meni lopulta läpi Sanna Marinin hallituksen aikana. Edeltävät hallitukset424935
- Enää viisi yötä Sannan kirjaanIhan täpinöissään tässä odotellaan. Vaikea pysytellä aloillaan, kun koko ajan tekisi mieli jo kirjakauppaan rynnätä, mut183656
- Marinin hallitus hyväksyi soten (105-77) vuonna 2021vastaan äänesti Kok, persut, KD, Liike Nyt. Nyt on sitten käynyt niin kuin on käynyt. Pääkirjoitus: Sanna Marin jätti693453
- Lehtinen: "Oli demareidenkin onni, että valkoiset voittivat sodan 1918"Lasse Lehtisen mukaan vasemmalla on radiohiljaisuus hänen uutuuskirjastaan, "Läheltä piti. Kansakunnan hurjat hetket" L1012808
- SDP:n valtuutettu valehtelee koulutuksensaSDP:n helsinkiläinen kaupunginvaltuutettu Mahad Ahmed käyttää maisterin titteliä suoritettuaan 60 opintopisteen epäviral862680
- IL - 100 000 potentiaalista sotilasta pakeni Ukrainasta!"Ukrainasta nuorten miesten joukkopako Liki 100 000 asevelvollisuusikäistä miestä on poistunut Ukrainasta parin viime k302630
- Anteeksi TAamulla olit iloisena huomenta toivottamassa ja minä naama mutrussa sanoi huomenet takaisin. Tajusin vasta yläkerrassa161713
- En mä tahallani ole näin hankala.Mulla oli kuusi vuotta sitten vähän samanlainen tilanne ja se päättyi huonosti. Ilmeisesti kuvittelin kaiken silloin ta161556
- Harmittaako mies, että yhteys katkesi?Olisitko halunnut, että olisi säilynyt jonkinlainen yhteys vai oliko parempi polttaa sillat takana?2011438
- 1521321