Päivästä toiseen. Kasari oli aluksi hyvä kanava, mutta kun on pari kuukautta kuunnellu, niin alkaa jo kyllästyttää..
80-luvulla tehtiin kyllä hyvää musaa, mutta voisivat vähän laajentaa tarjontaa.
Kasari radiolla soi samat biisit
14
882
Vastaukset
- Anonyymi
Ei voi. Kasari on pysähtyneisyyden symbooli. Oli jo pari kuukautta hyvä kanava, mutta ne kuukaudet meni jo.
Se yksi äijä aamulla länkyttää omaa erinomaisuuttaan 80 luvulla ja luulee olevansa tässä päivässä kiinni, mutta kun ei ole. Niin fakkiutunut muutamaan biisin että tunnen myötähäpeää puolestaan. Ei sekään äijä edes tajua miten paljon ja minkälaista musaa tuolloin tehtiin.
Omistajien kannattaa nostaa kiveä ja pyöräyttää se äijä takaisin kiven alle.
Surkeat juontajat-surkea kanava. - Anonyymi
En ole koskaan kuullut tästä kanavasta. Noin yleissääntönä voi sanoa, että lähes kaikki mainosradioasemat lähettävät suppeata kappalevalikoimaa kuukaudesta toiseen.
Minua ei kiinnosta 80-luvun musiikki, mutta Radio Nostalgiaa yritin kuukausikaupalla kuunnella odottaen ja toivoen, että tulee vielä päivä, jolloin se ei soita Sorsakosken Surujen kitaraa, Hectorin Palkkasoturia, Dannyn Seitsemän kertaa seitsemää tai jonkin rappiojengin levyttämää rappiolla oloa.
Ei tullut sitä päivää. Luovutin. Nykyisin en koskaan kuuntele Radio Nostalgiaa. Parhaillaan kuuntelen tietokoneelle lataamiani omia levyjä. Kappalevalikoimani on noin 20 kertaa laajempi kuin Nostalgian tarjoama.- Anonyymi
Kasari aloitti vasta tämän vuoden alussa, eli on varsin tuore tapaus.
https://fi.wikipedia.org/wiki/Kasari_(radiokanava)
Joo tuo pitää paikkansa että pienen budjetin mainosradiokanavilla ei ole todennäköisesti rahaa tarjota kovin laajaa biisilistaa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kasari aloitti vasta tämän vuoden alussa, eli on varsin tuore tapaus.
https://fi.wikipedia.org/wiki/Kasari_(radiokanava)
Joo tuo pitää paikkansa että pienen budjetin mainosradiokanavilla ei ole todennäköisesti rahaa tarjota kovin laajaa biisilistaa.Koko Kasaripuljua pyörittää monikansallinen Bauer media. Eli ei ole rahasta kiinni, vaan kiinnostuksesta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Koko Kasaripuljua pyörittää monikansallinen Bauer media. Eli ei ole rahasta kiinni, vaan kiinnostuksesta.
Aito suomalainen ja paikallinen mediatalo Saksasta - Bauer Media.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Aito suomalainen ja paikallinen mediatalo Saksasta - Bauer Media.
Aitosuomalainen Oulun "paikallisradio" suoraan Lontoon kaihoista. Sama englanniksi, brittienglanniksi. Sponsored by Capital.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Koko Kasaripuljua pyörittää monikansallinen Bauer media. Eli ei ole rahasta kiinni, vaan kiinnostuksesta.
Eipäs vaan Mediatakojat!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eipäs vaan Mediatakojat!
Ovat ehkä luvan haltijoita, mutta Bauer tekee tätäkin. Eli joopas
- Anonyymi
Ihan kaikki radiokanavat ovat paskoja tämä kanava mukaanlukien. Samaa paskaa musiikkia kierrätetään.
- Anonyymi
Sinun piti aivan kuunnella kanavaa tajutaksesi tuo? Minulle riittä kun tieto siitä, että taustalla on Bauer, Nelon Sanoma, YLE tai Mediatakojat ja tarjonnan yksitoikkoisuus on varma.
Erikoisen poikkeuksen tekee syystä tai toisesta Pooki osittain. En tiedä miksi.
Siksi itse kuuntelenkin pienempien toimijoiden monipuolisia kanavia ja niistäkin sitä monipuolisinta, kun kuuluu sopivasti myös FM taajudella asuinalueellani.- Anonyymi
Älä viitti Riku jauhaa skeidaa.
- Anonyymi
Mitä siinä nariset! Etkö ymmärrä että silloin tehtiin vain tietty määrä musiikkia. Jos ne soittelis jotain vielä lisää se ei enää olisi kasarilta.
- Anonyymi
Onhan kasarilla ollut ,uitakin biisejä kuin nuo tietyt mitkä kuuluu tuolla...
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Onhan kasarilla ollut ,uitakin biisejä kuin nuo tietyt mitkä kuuluu tuolla...
siis *muitakin
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.3093055Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka612353- 1242057
Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3492043Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois1271733- 671399
Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2121395- 661337
- 691270
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl781243