Esko Koveron hahmosta Salkkareissa ? Ismo on aika lutunen ?
Ja siviilissä mukava mies, jolla iso ja lämmin kämmen ja suora katse.
Luen Seuran haastattelua.
Mitä tykkäät Ismosta ?
18
70
Vastaukset
- Anonyymi
Utelukyselyjä kyselyjen perään, enpä tunne tapausta.
3:s nyymi - Anonyymi
alotukseen,,
no menetteleehän se, pikkusen yli-näyttelee,
mutta
ULLA pitää POISTAA pikaisesti sarjasta,
vastenmielinen yli-näyttelee kaikki osat,
ei jaksa kattoo tommmosta toheloa
epäsiistiä vanhusta,
räkä lentää ku sen suuren suunsa vääntää auki, milloin mikäki muotosena,- Anonyymi
Ullaa näyttelevä näyttelijä on tärkeä itsestään näyttämön ulkopuolella.
Luulee suurikin tähti olevansa- ja ylinäyttelee todella surkeasti, vetää roolihahmonsa ihan karikatyyriksi, vaan eipä tuota sarjaa tarvitse tosissaan ottaa.
Katson pätkän kerran kuukaudessa. Uusi parempi sarja voisi tulla tilalle,
Salkkarit on niin kuivettava ettei kiinnosta.
Kotikatu oli aika kiva alussa, mutta kyllä senkin taso kärsi
kun viidettä vuotta mentiin ja kuinka kauan se kaikkiaan menikään ?
- Anonyymi
Ismossa on monta puolta suomalaisesta miehestä, mutta roolihan se vain on.
Esko on Laatokan Karjalan siirtolaisen poika.
Esko toteaa, että tuskin lähtee Espanjaan eläköidyttyään, kuten monet,
vaan Outokumpuun, Pohjois-Karjalaan.
Eskossa on jotain rauhallista ja maanläheistä. - Anonyymi
Monista rooleista löytyy suomalaisia karaktäärejä. Yhdenkin "ullankin"
saattaa tuntea moni.- Anonyymi
Tyypistä jota hän esittää en erikoisesti pidä, nopea suuttumaan, jäykkä palautumisissaan, no enpä muuta nyt löydäkään,,,paitsi nenän mallia en diggaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tyypistä jota hän esittää en erikoisesti pidä, nopea suuttumaan, jäykkä palautumisissaan, no enpä muuta nyt löydäkään,,,paitsi nenän mallia en diggaa.
Toisin sanottuna vaikuttaa aika pöljältä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Toisin sanottuna vaikuttaa aika pöljältä.
esittää omituista ihmis--luonnetta
ei tommosia oikeesti edes ole olemassakaan,
väkivaltasellaki luonteen omaavalla miehellä on aina jokin selkeä malli jota toteuttaa,
- Anonyymi
Sarja on laajentunut ja rönsyillyt niin paljon täyteen eriskummallsia juonekäänteitä ja ihmisiä että se on menettänyt vähäisenkin uskottavuutensa.
- Anonyymi
jokseenkin heikkotasoinen sarja,
uteliaisuuttaan silloin-tällöin katsoo
mitä sekopää hullua kirjoittaja / kirjoittajat vielä on keksineet,
ei kovinkaa älykästä katsottavaa,
jostain syystä näyttää olevan kesto-sarja,
ilmeisesti kun sarja kuvaa suomalaista omaperäistä sekoilua ,
- Anonyymi
Ismon rooli on karsea. Lastensa hakkaaja isä oli ja naisissa sekoilija. Ihan epäuskottavaa, että tuollaisella kioskin pitäjä luuserilla olisi asunto Helsingin kalleimmalla alueella ja että saisi kauniita nuoria naisia. Tai se uusin Juttahan onkin sukupuolta muuttanut, alunperin sen Ida-psykologin isä. Kauhean mahan se Esko Kovero on taas kasvattanut, luulisi olevan hankala olla .
- Anonyymi
Ismo leipoo kakkasta pikkuleipiä.
- Anonyymi
Peyton Place ja Dallas olivat hyviä.
Kaunareitakin katselin hieman 90-luvulla, nuorena oli Bonanza mieleinen. - Anonyymi
"Ismo" todelllisessa elämässä vähemmän mukava ihminen. Satun tietämään.
- Anonyymi
Minä satun tietämään sinut. Et ole ollenkaan mukava ihminen 22:17.
Tunnen nimittäin Ismon ja se on tosi mukava. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Minä satun tietämään sinut. Et ole ollenkaan mukava ihminen 22:17.
Tunnen nimittäin Ismon ja se on tosi mukava.Hah. Olet oletettavasti lueskellut Me Naiset lehteä?
- Anonyymi
Ullasta en tykkää sarjassa ollenkaan , voisi kirjoittaa hänet kokonaan pois,
Ismoon suhtautuminen on täysin neutraali,
toisaaltaan ,,,,,,,, kuuluu osana sarjaa, - Anonyymi
Hyvä et Dalia on ulkomaila :), jotenkin sarjassa jääny sama nauha päälle, Ismo ja makkaravoileipäkin?
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa3689780Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat916161Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur3765801SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden1464221Sara Sieppi umpirehellisenä Amazing Race -kulissien takaisesta elämästä
Sara Sieppi oli mukana Amazing Race Suomi -realityssä. Somevaikuttajalla oli takana raskasta aikaa ja isoja suruja, eikä33542Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien803126Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal783070Herkkua vai hötöä? Kaksi Beck-leffaa tällä vkolla tv:stä
Beck-elokuvat tuntuvat olevan suomalaisten makuun. Tällä viikolla televisiosta tulee kaksi ruotsalaista taidonnäytettä,62856Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr72788- 1142768