ahkeran opiskelun jälkeen?
Vai meneekö elämäntapaintiaanin tutkinnon perässä Levin yliopistoon?
Näytti olevankin jo siellä suoritettuna imutustohtorin arvo.
Se on salaisuus missä Martina valmistui salapanoksi, mutta varmasti jostakin yliopistosta. Onhan hänellä kuitenkin peruskoulutus(8 vuotta peruskoulua) jo sillä tasolla että voi mennä mihin tahansa yliopistoon.
Vai meneekö elämäntapaintiaanin tutkinnon perässä Levin yliopistoon?
Näytti olevankin jo siellä suoritettuna imutustohtorin arvo.
Se on salaisuus missä Martina valmistui salapanoksi, mutta varmasti jostakin yliopistosta. Onhan hänellä kuitenkin peruskoulutus(8 vuotta peruskoulua) jo sillä tasolla että voi mennä mihin tahansa yliopistoon.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Tos imutohtori tutkinnossa tais tehdä täydellisen lopputyön.
Martinasta tulee ihan mitä vaan hän haluaa.
Toista se on Soffalla. Sitä ei tule muuta kuin entistä pahempi siipeilijä. Oikea lokkikuningatar.
omatekoisella tittelillä ilman, koulutusta tulee sutta ja sekundaa.
Martinasta ei tule mitään, eikä koskaan ole tullutkaan, täysin hyödytön tapaus yhteiskunnan kannalta.
Ei tule edes mielikuvitusshamaania. Akka on täysi nolla.
Joistain tuleekin, mutta luulen joidenkin näyttelevän sellaista. Ja, eikösh niitä shanota shamaanittarikshi shitten.
Lättäpää mollamaija siintää tulee.
No mitäs nollasta voisi tulla? Nolla.
Martsun isästä emme tiedä sen enempää kuin Martsu, mutta toi ulkonäkö viittaa siihen että isän puolelta suku voi olla kova povaamaan ja pitsejä myymään.
Meinaatko että isän suku olisi vanhusten lähiöpoliiseja?
Voi ollakkin niitä jotka asioi vanhusten pankkikorteilla heidän puolestaan pankkiautomaateilla.
Silloinhan Martinan pitää suorittaa povarin tutkinto yliopistolla.
Alkaako Marsu antamaan netin välityksellä sitten shamaanivalmennusta edulliseen jäsenetuhintaan?
Vai heimopovausta?
Kunhan Levin yliopisto aukeaa taas syksyllä, niin siellä on Marsulle mehukkaita rikkaita vonkaleita. Pääsee antamaan imutohtorin imutuksia.
Elämäntapa intiaanin tutkinnonhan Marsu on suorittanut syntyessään. Perinnöllinen sairauskin hänellä on, lorvikatari. Samaista sairautta on havaittu muillakin samaan perheyhteisöön kuuluvilla. 9 vuoden ajan hän kärsi lokkeiluinfluenssasta. Siihen hänen avomiehensä Stefan Therman löysi lopulta lääkkeen, ovesta ulos ilman reseptiä ja rahaa.
Martina on ilmoittautunut elämämkolun puliakkalinjalle.
Pientä ulkopuolista avustusta hänkin tarvitsee. Harva on sellainen prinsessa ettei käy.
Jos ajattelee tuota Martinan tilanetta, niin aika hankalaa nähdä mitään hyvää tulevaisuudessa.
Joku kirja, joka floppas kustantajallekkin miinukselle. Eli ei tullut killinkiäkään rahaa.
Nämä valmennusjutut on niin puuta heinää, ja vielä toisilta kopioituja. Joten pää on jo vetävässä kädessä.
Ero Stefanista, tai pikemminkin ero Stefanin lompakosta. Elintaso laski kuin lehmän häntä, ja laskee edelleen. Seuraavan kolmen vuoden aikana Martina alittaa köyhyysrajan.
Oma parasta ennen päiväys on siirtynyt jo aikoja sitten historian lehdille. Vanha väljä kurppa.
Koulutukseen vaikea päästä ilman peruskoulun päästötodistusta, ellei mene johonkin vaatimattomampaan pakolaisille tarkoitettuun koulutukseen, missä ei vaadita edes kielen osaamista.
Nettikin on niin armoton että sieltä löytyy nämä kaikki Levin imutukset ja salapanona olot, Eskon pettämiset, niitä sitä on mukava vielä vanhempana lastensa kanssa selailla.
Lapset saavat jo nyt kärsiä äitinsä idiotismista. Mutta narsistihan ei siitä välitä.
Jos Martina ei olisi paha narsisti, niin joku voisi käydä kysymässä että kuinkas elämä on mennyt noin niin kuin omasta mielestä.
Mielikuvitus olento siitä on jo tullut, elää harhoissaan.
Sakaalihan se jo onkin, niin on lähellä shamaania.