Porilaisena tunnen myötähäpeää ala-arvoisesta surkeasta tv-ohjelmasta ”Joonas Nordman Show”!
Samaa tasoa kuin ABC-asemalla kuvattu ”Tankkaustarinat”.
Voiko tv-viihde😮mennä enää alemmaksi!!
Samaa tasoa kuin ABC-asemalla kuvattu ”Tankkaustarinat”.
Voiko tv-viihde😮mennä enää alemmaksi!!
Vastaukset 18
Vanhimmat
TV:ssä ei ole enää viihdettä!
Ennen sai nauraa katsojat, nyt nauravat vain esiintyvät ”taiteilijat” itse, tekonauruaan!
Uskottavampi Joonas oli oravana, kuin omana itsenään!
Sinne ne kasaantuu kaikki lahjattomat.
Tässsäkin ohjelmassa haatatellaan vain enimmäkseen kavereita, jotka ova t jo joka hiivatin ohjelmassa, Niina Lahtinen mm.
Tälläiset Nordman showt ja vastaavat "viihdeohjelmat" ovat ihan välttämättömiä, nimittäin kun katsoja katselee niitä, niin hän tuntee pienen hetken ettei olekkaan se typerin ja tyhmin suomalainen vaan ne ovat niitä joonaksia ja kuustosia sekä muita huuhaa ukkoja sekä akkoja.
Hyvin ne vaan sillä elättää itsensä. Kateus on kyllä kamala tauti.
Miten se, että esimerkiksi minä en pidä jostain ohjelmasta, onkin kateutta? En ole aloittaja, kunhan kysyn muuten vain koska logiikkasi kiinnostaa.
No onhan se Pirjo Heikkiläkin seuraavassa ohjelmassa haastateltavana. Kaveri hänkin.
Kuka on pirjoheikkilä? Kenen exä jälleen, jolle pitää antaa nostetta vastapalveluksena jostain.
YLE ruokkii läjäpäin suomalaisia pummeja, ja miksipä ei. Oikeat näyttelijät tulisivat liian kalliiksi.
Mitä Yle kuuluu asiaan.
Joonas Nordman-show on MTV:n ohjelma.
Kanavalla on paljon huonompiakin viihdeohjelmia.
Minä tykkäänn ko ohjelmasta. Joonas saa hyvälle päälle katsojat.
Onnistuminen vieraiden valinnassa on tärkeää.
Oletukseltaan ennakkoon hyvin erilaiset Sara Sieppi ja Maria Ohisalo osoittautuvat ihan mukaviksi naisiksi.
Tämän kaltaiset "showt/ohjelmat" tuntuvat nyt ylipäätään paljon tylsemmiltä ja jopa huonommilta, kun se studio yleisö puuttuu.
Olkoonkin että niissä oletettavasti ohjaaja tms. korostavat näissä lopullisissa versioissa niitä yleisön reagtioita huomattavasti paremmassa valossa.
"Kyllä siis puolet jää puuttumaan".
"reagtio", "bubi".
V4mm41 p3rsr31
Eipäs ko p3rsr32
Asia o varma ko Hector.
Minä pidän Joonas Nordmanista ja hänen showstaan.
Kivat jaksot ennen kaikkea Li Anderssonin ja Maria Ohisalon kanssa tehdyt jaksot, joissa oli viihteellistä ja luonnollista huumoria.
Joonas Nordmanin huumorin ystävä, kiitos!
Siis mitä se Joonas piirsi, kun Pirjo Heikkilä sanoi "Hyvä !"
Jokin elokuva, mutta mikä.
Se on aina nää kotimaisten ohjelmien äänitys ja äänenkäyttö niin ...