Tällä kertaa Lapuan katolle puto si ufo ja tiiliä lensi pari kappaletta pihalle. Poliisi ihmeissään ja Lapuassa ollahan ällikällä niinku H- moilasen naama tavallisesti!
Lehmiä nähty ilmassa viime aikoina. Selityksiä tulee perässä.
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000006516434.html
Ufo tipahtanut Lapuaseen
9
103
Vastaukset
- Anonyymi
Siisti uhvo oli kun oli pinonut tiilet siististi pinoon reiän reunalle.
- Anonyymi
Tuosta kerrottiin kympin uutisissa. Onko karhuryhmä vielä paikalla ?
- Anonyymi
Hornetti, maanjäristys... Ei sitten kukaan ehdottanut ilmeistä selitystä eli tuulenpyörrettä.
Mun silimihin osui vaan, notta tuas puhuttihin savolaasista, ei tasapäistä.
- Anonyymi
Löytyikö paikalta eläviä tai kuolleita humanoideja niin kuin Roswellissa ?
- Anonyymi
Ilman muuta ufo on ilmiön aiheuttaja. Vain piintynyt liiteriskeptikko voi sen kieltää !
- Anonyymi
Jokos se emeritus skeptikko liiteri-arkkiatri sai valmiiksi sen ufoleijan, jota liiterissä rakenteli ja kiinnitteli siihen ledivaloja? Ideansa ja kuningasajatuksensa oli huijata sillä kotitekoisella ufolla huonosti koulutetut naapurit uskomaan ufoihin ja sitten mennä nauramaan ja ilkkumaan niiden tyhmyydelle päin naamaa lällätellen ja lillitellen paljastaen ufon salaisuuden.
Kertakaikkisen upea idea ja vaikuttaa oikein miellyttävältä naapurin sedältä tämä liiterimies. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jokos se emeritus skeptikko liiteri-arkkiatri sai valmiiksi sen ufoleijan, jota liiterissä rakenteli ja kiinnitteli siihen ledivaloja? Ideansa ja kuningasajatuksensa oli huijata sillä kotitekoisella ufolla huonosti koulutetut naapurit uskomaan ufoihin ja sitten mennä nauramaan ja ilkkumaan niiden tyhmyydelle päin naamaa lällätellen ja lillitellen paljastaen ufon salaisuuden.
Kertakaikkisen upea idea ja vaikuttaa oikein miellyttävältä naapurin sedältä tämä liiterimies.Jos minun naapuri alkaisi pelleilemään kustannuksellani ja tulisi lällättämään niin leipoisin hänestä töpöhäntäboxerin. ;)
- Anonyymi
En näe mitään syytä epäillä kertomustasi, koska poliisiviranomaisetkin ovat
asian todistaneet. Tuo edelleenkin havaintosi rohkeasti palstalla esille
huolimatta skepojen epäilyksistä !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla
”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset22817199Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään
Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"17112228Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El476017Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta
Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään654888MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny144825Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.213977Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi
Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta843595Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?
PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html1363026S- ryhmän Israel boikotti sai Päivi Räsäsen repimään pelihousunsa?
Räsänen vertaa S- ryhmää natseihin.2631489- 851031