Täällä ei ole aikoihin ollut mitään keskustelua valokuvauksesta. Jotkut kamerattomat vänkäävät aika ajoin objektiivien terävyydestä, pikseleistä ja muusta turhasta. Ketään ei kuitenkaan tunnu kiinnostavan valokuvaus joten pyydän täten ylläpitoa poistamaan tämän palstan tarpeettomana tai ainakin siirtämään sen johonkin huuha uskomukset sektorille.
Poistakaa tämä palsta tarpeettomana
9
67
Vastaukset
- Anonyymi
Valokuvaus on välineurheilua ja siksi moiset kysymykset, kun ei ole mitään kokemusta.
Itse valokuvauksesta ei voi keskustella, kuka hassu nyt omia niksejään paljastaisi.
Vain kuvista voisi keskustella, mutta niitähän ei täällä voi suoraan näyttää.- Anonyymi
Ei ole olemassa asiaa josta ei voi keskustella. Kokonaan toinen asia on se että osaako keskustella. Ei myöskään ole itseltä pois jos kertoo muille omista kokemuksistaan ja havainnoistaan. Kysyäkkin voi jos on jokin pulma. Välillä kyllä ihmetyttää että onko hakukoneen käyttö aivan tuntematon asia. Vähän eri juttu haluaako muille paljastaa hyvän kalapaikan. Kuvaaminen kuitenkin on tekniikkalaji joten edes hyvän kuvauspaikan kertominen muille ei vaikuta omiin kuviin mitenkään. Kieltämättä on harmi ettei tänne voi suoraan kuvia laittaa, linkittää toki voi. Toinen harmi on viimeaikoina ollut automaattisensuuri joka poistaa asiallisiakin viestejä. Olen joskus laittanut palautetta ylläpidolle ja ovat palauttaneet viestejä. Uuden omistajan aikaan viestejä ei ole palautettu. Ylläpidolle kannattaa antaa palautetta jos joku asia ei toimi muutenhan luulevat kaiken olevan hyvin ja mikään ei muutu.
- Anonyymi
Omia niksejä? Internetin aikakaudella ei ole mitään omia niksejä.
- Anonyymi
Valokuvista on hankala keskustella sivustolla, jossa ei voi linkittää kuvia näkyviin. Joten kamerat ovat se keskustelun aihe täällä.
- Anonyymi
"Valokuvista on hankala keskustella sivustolla, jossa ei voi linkittää kuvia näkyviin. "
Minkätyyppisiä kommentteja arvelisit saavasi 12kpl/10 jos julkaiset anonyymifoorumilla kuviasi?
Anonyymifoorumien moskankylvämistä hiukan tuntevana, epäilisin keskustelujen asiallisuutta varsinkaan silloin, jos vielä kuvia olisi tarjolla. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
"Valokuvista on hankala keskustella sivustolla, jossa ei voi linkittää kuvia näkyviin. "
Minkätyyppisiä kommentteja arvelisit saavasi 12kpl/10 jos julkaiset anonyymifoorumilla kuviasi?
Anonyymifoorumien moskankylvämistä hiukan tuntevana, epäilisin keskustelujen asiallisuutta varsinkaan silloin, jos vielä kuvia olisi tarjolla.Minun kuvat on hyviä. Minun kaverit on sanonut niin. Minulla on hyvä kamera. Kaverit on sanonu.
- Anonyymi
Suosittelen ettet seuraa tätä ryhmää, jos aiheet eivät kiinnosta.
- Anonyymi
No kun täällä nimenomaan ei ole mitään seurattavaa. Satunnaisesti jokin aihe nostaa jonkinmoisen älämölön mutta keskustelua ei synny juuri mistään.
- Anonyymi
Suosittelisin ettet suosittelisi
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1121441
Se helpottaisi oloa jos
Se toinen tietäisi että molemmat tykkäämme toisistamme. Se on asia mikä vaivaa ja ahdistaa minua vaikka tilanne olisikin881297Palsta kysely..
Mikä on mielestäsi hyvä ikäero parisuhteessa? Tulevassa/kuvitteellisessa tulevaisuuden suhteessa, voisitko harkita ”ott1361047- 68974
- 39897
- 69864
- 97857
- 75846
Haluaisin nainen vain välillä heilutella peittoa sinun kanssa
Mutta kuitenkin oltaisiin uskollisia toisillemme.54832Ihmeellistä millaisissa tilanteissa ajatukset kulkuun sinuun
Eilen seurasin kun ihmiset ajoivat kaupan parkkipaikalle ja menivät yhdessä kauppaan. Iski jotenkin ikävä. Mietin että39774