Kusetuksesta napsahti ajokielto. Tiedän että autolla saa ajaa sieltä kotiin tai korjaamolle. Eihän siinä heti saanut järjestymään korjausta joten kotiin oli köröteltävä. Voiko autolla ajaa nyt kotoa korjaamolle, kun aika paikka on sovittu?
Ajokiellossa olevan auton siirtäminen
9
1362
Vastaukset
- Anonyymi
Ei saa ajaa muualle kuin katsastusasemalle. Joudut kuljettamaan auton huoltoon muilla keinoin.
Ihan oikein muuten, että kotterollesi annettiin ajokielto kun kerta yritit huijata. - Anonyymi
Täytyy valitettavasti hinata, muuten uhkanan on minimissään 1000e sakko.
- Anonyymi
Lain mukaan et voi, siinä ei miķään auta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Lain mukaan et voi, siinä ei miķään auta.
Siirtokilvet?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Siirtokilvet?
Siirtokilvillä, se auttaa tähän ongelmaan
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Siirtokilvillä, se auttaa tähän ongelmaan
Jos on vaikka jarruputki poljettu poikki, niin ei saa edes siirtokilvillä siirtää mihinkään, lavetilla pitää viedä.
Uuden lain mukaan Kuusakoskelle saa ajaa loppusijoitusmielessä
- Anonyymi
Periaatteessa ei saa ajaa enää mutta jos ei lappua laita tuulilasiin sen korjauksen verran siirtyminen onnistuu ulkopuolisten silmille huomiota herättämättä välillä A B sekä paluu B.A mut ei mitää ACB ajoa, meinaan varovaisenkin ajamisen haittana liikennettä valvova poliisi tai joku kaahari osuessa kohdalle ei ajokieltopäällä olla vahvoilla.
- Anonyymi
Minä läksin kuin repolainen vain ajatuksissa yksin, nytte on toimittava oikein jos koskaan, palatessa tsiikasin et piha sopivan väljä. Liittyneekö toimintatavan valinnan hetkeen auttavasti Ps, diggaan metallista 😇 Jos joku täältä on yhtä hullun rohkea ... siunausta. https://www.youtube.com/watch?v=MXQ0PjOKmHw
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja16922185Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant669377Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.247383Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va656240SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1795846Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3215350Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot304878HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.864510Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm894281"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1153770