Olemme nyt viimeaikoina lähentyneet, mutta jotenkin en vieläkään tiedä oikein missä mennään. Onko tämä vain sinulle hetkellistä ja kasuaalia ajanviettoa vai onko mielessäsi muutakin?
N>M
N>M
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Olen kiinnostunut sinusta. Haluan tutustua paremmin. Mielessäni kaikki mahdollisuudet ovat avoinna. Se riippuu ihan siitä, löytyykö yhteinen sävel ja tahto, mitä tästä voi seurata. Sellainen on yhteinen polku kuljettavaksi, jonka päätepistettä ei kumpikaan voi tietää ennalta. Takuulla en ole mitään hetken hupia hakemassa. Joka tapauksessa pidän sinusta paljon ja tykkään seurastasi. En näe syitä enkä rajoja, miksi se ei voisi syventyä ja kestää pitkään.
Kertoisitko, koska ollaan viimeksi pidetty yhteyttä?
Laita joku tuntomerkki tuosta miehestä?
Ota sinä se yhteys s- postiin. T mies
No ei kyllä olla lähennytty yhtää vaan päinvastoin. Jos ois mahollist nii kesäst ois hyvä alottaa. Kesä yhdessä.
Joko tunnette toistenne sielunelämän? Se olisi hyvä tuntea, ennekuin lähtee toisen matkaan...
Eihän sulla ole aikomustakaan nähdä!!en kirjoita netissä missään muodossa
Siinähän sitä matkatessa tutustuu.
Etäännytty. En oikein tiedä mitä mies minusta haluat?
Pitäis varmaa tutustua enemmän jotta vois varmaks sanoo mut ei se taida koskaa tapahtua.
Olen samaa mieltä tämä palsta tuhoo meidän välejä!!!mä en voi kuin itkee kotona ja miettiä että miten saisin hänet ymmärtämään että mä oikeasti ja aidosti välitän hänestä!!! Mä ymmärrän että en koskaan voisi hänelle mitään merkitä koska me emme ole irl päässyt tutustumaan!! mutta uskon että jos me saadaan juteltua irl ilman muita niin hän kyllä tietää ja tuntee että mä välitän hänestä aidosti ja paljon!!!! Syy miksi täällä palstalla kiukuttelen joutuu siitä kun minulla on ollut oikeesti kova ikävä häntä!!! vaikka mä rakastan ja haluan häntä!! niin kyllä hän oli minulle muutenkin tärkeä!!en koskaan unohda sitä että kun minulla oli vaikeaa niin hän antoi minulle mahdollisuuden selvitä tilanteesta!!! hän tuki ja kwnnusti minua!!!!hän opetti minulle asioita joita en koskaan muilta oppinut... hän auttoi minua näkemään kuinka väärin olin perheeni kanssa toiminut.. hän sai minut ymmärtämään miten kuuluu toimia oikein!!! hän koskaan minua syyllistynyt vaan aina kun hän minulle jostain šanoi niin aina hän myös neuvoi minua ystävällisesti.. hän oli ihminen josta minä sain turvaa.. hän oli ainut ihminen joka näki minun kovan kuoren läpi.. hän oli ainut joka šanoi minulle että hän on huomannut kuinka turvaton olen!!! mutta juurikin sen takia kun hän minua ymmärsi ja auttoi ja oli minulle kiitti niin minä ensimmäisen kerran tunsin turvalliseks toisen ihmisen!!! toisin sanoen hän oli minulle se ainut turvallinen aikuinen mun elämässä joka ei ole minulle halunnut pahaa!!! sen takia minun pääkoppa sekoittunut koska minä menin vielä rakastumaan häneen!! Sen takia minä aina omassa mielessä kuvittelin että hän on kaksi eri ihmistä!!! Toinen on Se turvallinen aikuinen jolle minä en ikinä halua sanoa mitään vastaan!! ja jolta minä otan neuvoja vastaan!!! toinen hänestä on Se ihminen Jossa näen muutakin!! esimerkiksi hänen ulkonäkönsä takia minä menetin tärkeän ihmisen mun elämässä!!sen takia mun asiat meni päin helvettiä kun hän ei voinut enään minua auttaa koska minä rakastuin häneen!! kaikki vaan sen takia että hän on maailman kaunein ja seksikkäin nainen!!! Sen takia joka kerta hänelle kirjoitin että olen erittäin pahoillani ja ikinä en halunnut loukata häntä!! ja aina olen häntä arvostanut vaikka rakastan hänen ulkonäköä ja himoitsen häntä mutta haluan että hän tietää että aina kunnioitan häntä sydämestäni asti!!!!
Kyllä
Saa ollakki kasuaalia ja ihan ystävä pohjalla tää meiä juttu.
Samaa mieltä olen. Kelpaanko kaveriksi?
kelpaat vallan mainiosti. =)
Enemmän näkymistä toivoisin, silloin voisin uskoa lähentymistä tapahtuvan, kun harvoin näkee niin tekee enemmän varovaisemmaksi, et onko kohtaamiset enemmän sattumia ja vielä sellaisia sattumia, jotka eivät toisen mielestä toivottuja (ilmeet kertovat paljon enemmän kuin tuhat sanaa). T(m).
Sua ei varmaan auta muu kuin kysyä, että missä meette.
Ihan kuin ois mun oma kirjotus, kun on täysin samat mietteet.
Millaisesta miehestä tuollaiset mietteet? Kunhan toiveajatellen kysyn...
Ei ole muita vain sinä.
Aurinkoista helluntaita sulle.
Kaikkien näiden sinä - ihmistesi takaa joku vain.