Vanhasen ohjelma :

Anonyymi

Näin Marin piiloutuu taas muiden selän taakse. "Ja meillähän eduskunta käyttää viimeisenä budjettivaltaa, siitä on syytä pitää kaikissa oloissa kiinni."

Meillä hallituksella on enemmistö eduskunnassa, joten hallitus meillä käyttää budjettivaltaa, eduskunnan enemmistö äänestää hallituksen ehdotusten puolesta. Mutta taas kerran vastuu siirrettiin muille. "Ei me hallituksessa, mutta kun eduskunta".

23

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Erittäin hyvä kommentti.

    • Anonyymi

      Juurikin näin !

    • Anonyymi

      Miten osaakin puhua niin, ettei sano mitään? Jotain pulputtaa kyllä mutta ei mitään, mistä saisi kiinni. Ei osaa mitään, jos ei lue paperista jonkun tai joidenkin kirjoittamaa tekstiä tai ole sitä ulkoa opetellut. Ei omia mielipiteitä. Erittäin varovainen sanomisistaan, ettei vain puhuisi sivu suunsa ja ettei vain mistään joutuisi tilille jälkeen päin.
      Silmät ymmyrkäisinä ja rävähtämättä tuijottaminen hämmästyttää ja ärsyttää, epäluonnollista. Aina sama luonnoton perusilme.

    • Anonyymi

      Höpöpaskaa jaarittelua! Kylä kääpi ukkojen munille kippeesti ku on ossaava pääministeri.

      • Anonyymi

        Demaria ottaa luonnolle kun Marinadia arvostellaan.


    • Anonyymi

      On suuniteltu ja tehty, mutta mitä on tehty, ei muutakuin puheitten pyöritelyä
      - iso tuleva velkamme antaa tuolle halitukselle vielä vinhan lähön ->

    • Anonyymi

      Haitta maahanmuutossa vika. Vähä älyiset persut paasaa silmät kierossa.

      • Anonyymi

        Koska ne muuta ovat osanneet?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Koska ne muuta ovat osanneet?

        Miksei siinä haittamaahnmuutossa eli elintasotursmissa ole mitään vikaa? Osaako demari valaista asiaa?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Miksei siinä haittamaahnmuutossa eli elintasotursmissa ole mitään vikaa? Osaako demari valaista asiaa?

        aika hiljaista on. miksi , haittamaahanmuutossa ei ole mitään hyvää .


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        aika hiljaista on. miksi , haittamaahanmuutossa ei ole mitään hyvää .

        Eipä kuulu vastauksia!
        Mitä hyvää on haalia tänne koko maailman surkeinta sakkia, joka vain pelkästään oleilee ja lomailee? Tämä on heille pelkkä onnela, jonka suomalaiset kustantavat. Mitä Suomi tekee näillä urosporukoilla? Voisiko joku demukka tai piipertäjä vastata, itellä kun ei pieni älli riitä ymmärtämään?


    • Suomalainen maatalous on pelastettu. Hallitus laittaa jopa kielteisen päätöksen saaneet turvikset pelloille jotta suomalaiselle ei tarvii maksaa palkkaa.

      • Anonyymi

        Kiväärin kanssakko ne maanviljelijät pakottaa matut töihin?


      • Anonyymi kirjoitti:

        Kiväärin kanssakko ne maanviljelijät pakottaa matut töihin?

        En tiiä minkä kanssa, mutta nyt alkaa marinaadihallituksen hohto ropista meikäläisenkin silmissä. Demari pettää aina, kuuluu vanha viidakon sananlasku.


      • Anonyymi
        JokaAlanAsiantuntija kirjoitti:

        En tiiä minkä kanssa, mutta nyt alkaa marinaadihallituksen hohto ropista meikäläisenkin silmissä. Demari pettää aina, kuuluu vanha viidakon sananlasku.

        Elä ou milläsikkään, Li on samassa kompuksessa.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Elä ou milläsikkään, Li on samassa kompuksessa.

        En oukkaan. En oo mikkään vassarifani myöskään. Vassarit on samanlaissii kouhittajjii kun persuttii, mutta vuan toisessa iäripiässä.


      • Anonyymi
        JokaAlanAsiantuntija kirjoitti:

        En oukkaan. En oo mikkään vassarifani myöskään. Vassarit on samanlaissii kouhittajjii kun persuttii, mutta vuan toisessa iäripiässä.

        Vasemmistohan on sama kuin demarit. Mitä eroa oa, ei mitään.
        Kumpikin haluaa kaikille kaikkea periaatteella, mikä on sinun, on myös minun, mutta mikä on minun, ei ole sinun.
        Kaikkea annetaan ja jaetaan, kunhan ensin joltakin saadaan tai joku suostuu kustantamaan, ellei suostu, otetaan väkisin. Sama p...a, mutta erinimisessä paketissa. Eiköhän kummastakin aika ole ajanut edelle.


    • Anonyymi

      Sehän on tollo "kepu pettää aina". Kyllä niekeskelevän Jussin pitäisi päästä valtaan tekemään kiky sopimuksia niin lieksan persut dikkaisi.

      • Jussi osassiihi tehä kunnon kikyt millä pistettään köyhät kyykkyyn. Parin vuoden piästä vois sitten kirjoottaa kirjan niin kun persu Lindströmmi missä itkköö jotta voevoe kun ei oisi pitäny lähttee herrojen matkkaan akttiivimalliloihin, voevoevoevoeeee mikä virhe tuli tehttyy mutta nyt minä oon muuttunnu mies iänestäkkee minnuuuuu..


    • Sanna Marin on jo nyt kaikkien aikojen toiseksi suosituin poliitikko Suomessa. Ilmankos Jussikin joutuu vähän nieleskelemään.

      • Anonyymi

        Ootahhan kunhan laukeaa EU:lle maksettavat miljardit miten marinadin suosio nousee! Tai sitten ihmiset on päästään vialla kun hyväksyvät rahalahjoitukset Etelä - Eurooppaan meidän verorahoista! Lainasta myös puhuvat, mutta eiköhän nekin rahat mene lahjaksi.


      • Anonyymi

        Osaa lukea sujuvasti paperista, kun joku on sen siihen kirjoittanut. Muistaa hyvin ulkoa, tai on opetellut. Ei omia mielipiteitä. Silmät ymmyrkäisinä tuijotus häiritsee, samoin ilmeettömyys. Jos on seitsemän avustajaa, voisiko tulos ollakaan huonompi?
        Jos kahdeksan ihmistä on saman sorvin ääressä, ei siitä voisikaan syntyä sutta ja sekundaa.
        Minulle kelpaa tai välttää, koska valinnan varaa ei juuri ole.


      • Anonyymi

        Nielemään joudut sinäkin, ans ajan kulua... Kukin vuorollaan. Onhan näitä tähtiä nähty aikojen saatossa. Kuitenkin ovat olleet vain pyrstötähtiä, kun pyrstö on palanut loppuun, tähti tippuu sukkana alas. Kaikkina aikoina on omat suosikkinsa, niin kai nytkin.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan

      Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html
      Maailman menoa
      212
      5304
    2. Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?

      Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,
      Maailman menoa
      44
      4630
    3. Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa

      Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699
      Maailman menoa
      18
      3239
    4. Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa

      Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana
      Maailman menoa
      277
      3211
    5. Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat

      "Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien
      Maailman menoa
      168
      3119
    6. Sä veit mun sydämen ihan totaalisesti

      Aivan totaalisesti..
      Ikävä
      66
      2719
    7. Vieläkö olet

      Rakastunut minuun? Minä sinuun
      Ikävä
      63
      2027
    8. Oot se sinä

      Ihan varmasti oot, tuo olemus ei valehtele 😘💓🪅 🏡 ihana 😍🙏
      Ikävä
      27
      1959
    9. Toivotko vielä kohtaamista

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      88
      1954
    10. Ei siinä kauan

      Menisi jos olisimme kahden
      Ikävä
      24
      1859
    Aihe