Nissanin ulomman vetoakselin nivelen vaihto. Onko kuinka suuri vaara kun lyömällä irroittaa vetoakseli niveltä(ulompi),että vaihteistonpäästä irtoaa? Purettu vain ulkopuolenpäästä irti.
Micran vetonivel.
Anonyymi
3156
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
saas nähdä miten käy
Nyt kannattaa ottaa keino täyttöön, koska konstit eivät riittäneet. Ajele maantien levikkeelle se nivel mukanasi. Tilaa paikalle tiepalvelu. Kerro että olet epäillyt vetoniveltä vialliseksi. Nyt se varmaankin losahti lopullisesti, en uskalla ajaa pidemmälle enää.
Kerrot sitten ohimennen mainiten, on se uusi nivel tuossa etupenkillä. Ajattelin tuossa joskus sen napsauttaa paikalleen.
Tämä "Team Ahma" ottautuu asiaan välittömästi ja vaihtavat sen nivelen, mitä pikimmiten. Ilman mitään veloitusta.
Homma hoidettu tyyylillä.
En oikein usko, että tiepalvelumies ryhtyy noin suureen remonttiin tien varressa. Todennäköisimmin auto hinataan jollekin korjaamolle siitä.