Jos käynyt tosi paha vahinko? Siis sellainen et se yhteydenottaja joutui sairaalaan ja joutuu olemaan siellä pitkään.
Ajattelin ensin et vois kertoo, mut sit ajattelin et ei, ku sovittiin ettei pidetä enää yhteyttä. En tiedä pitäskö vai ei?
Mitä ootte mieltä palstalla?
Vois toine saada siit hyvät naurut, jos ei muuta.
Ajattelin ensin et vois kertoo, mut sit ajattelin et ei, ku sovittiin ettei pidetä enää yhteyttä. En tiedä pitäskö vai ei?
Mitä ootte mieltä palstalla?
Vois toine saada siit hyvät naurut, jos ei muuta.
Vastaukset 10
Vanhimmat
kirjoitettu on.sikoja oli noin kaksituhatta, ne kaikki hukkuivat
https://www.youtube.com/watch?v=ZUg7rRpFGvA
Sopimukset voi aina rikkoa ja sitäkin saa miettiä onko sovittu kuinka tosissaan ja vakavissaan. Tai onko tulkittu väärin toisen sanoja ja mietteitä.
Ajattelin et en haluu kyl sääliä täs kohtaa, ni jos yhteyttä pitäis ni se toivois kai johtavan suhteeseen. Mut päätin kai jo olla laittamatta textarii. Ehkä soittaa voi joskus. En mä tiedä.
Veikkaan et menee jotenki oudoks kuitenki.
Jeesus rakastaa sinua aloittaja niin kuin kaikkia ihmisiä hän tahtoisi että kaikki pääsisivät taivaaseen. Jokaisella on mahdollisuus pelastua. Tartu pelastukseen kun siihen on vielä mahdollisuus.
Jeesustelut ei nyt auta täs yhtää. En ollu ottamas viel yhteyttä sinne suuntaan.
Sit tää menee jo tosi oudoks jos, pitää Jeesukselta neuvoo kysyy ottaako yhteyttä toisee ihmisee vai ei. Mun mielest tää palstalla kysely on jo tosi outoo.
En tarkoittanut sitä vaan itsesi takia että pelastuisit.
Älä ota yhteyttä kevyin perustein.
Mitkä on niit perusteita, mitkä on tarpeeks "raskaita" ??
"Höhöhö. Mulle kävi tälleen. Höhöhö. Nyt joudun olemaan pari päivää lasaretissa" Kevyt peruste.
"Hei, olen miettinyt sinua ja minua ja minun mielestäni meidän polkujen pitäisi kulkea vierekkäin tai yhtyä" Raskas peruste.
Kevyt peruste sulla. Kuka vaa voi laukoo tollasta skeidaa iha kenelle vaa.
Tosta tulee vaa mielee et haluut vaa sen pöksyihi tai sitä mitä sil on siel pöksyissä.
Vierekkäisii polkuja ei ole ne on sama polku. Tai sit eri eli joku muu ku sen kulkema polku.
mut eksyyhä tääl palstalla helposti ajatuksissaan. Ainaki jos sun textei lukee.
Ehdottasit nyt edes loppuelämää yhdes tai jotai mis olis edes jotai järkee.