Puukuulat, että on meillä sitten kaksi pässiä valtuutettuna. Katsoin eilen valtuustokokouksen. Siinä esiintyivät nämä opettajat niin viisainta ja tietävinä etteivät meinanneet nahoissaan pysyä.
Yksi tyyppi esittelee ja pitää luentoa asiasta, joka ei kuulu mitenkään kyseiseen asiaan . Toinen luulee tietävänsä kaiken. Ensinnäkin kumpikin palasivat 10-20vuotta vanhoihin asioihin. Huh..
Sanoitte kuinka teitä on huonosti kohdeltu ja teitä vainotaan. jne. Vuosia kertyy, Kohta tarvitaan seuraava päiväkin teidän esiintymiselle,
KATTOKAAS peiliin ketkä vainoaa ja ketä.?
Hakekaa muu estraadi!
Yksi tyyppi esittelee ja pitää luentoa asiasta, joka ei kuulu mitenkään kyseiseen asiaan . Toinen luulee tietävänsä kaiken. Ensinnäkin kumpikin palasivat 10-20vuotta vanhoihin asioihin. Huh..
Sanoitte kuinka teitä on huonosti kohdeltu ja teitä vainotaan. jne. Vuosia kertyy, Kohta tarvitaan seuraava päiväkin teidän esiintymiselle,
KATTOKAAS peiliin ketkä vainoaa ja ketä.?
Hakekaa muu estraadi!
Vastaukset 31
Vanhimmat
Hei, joo minäkin katsoin. Totesin muuten saman ilmiön. Nämä mainitsemasi opettajat totesivat, että nämä ovat jotain kostoja heitä vastaan .
En ymmärtänyt. Eiköhän se ole paremminkin toisin päin. Jos, ette tee niinkuin me halutaan niin jaksamme jankuttaa vuosikymmenestä toiseen samasta asiasta.
Suosittelen myös isoon peiliin katsomista.
Ajattelit sitten kirjoittaa avauksen missä taas vainoat kohdettasi aiheella missä kerrot kohteesi kertovan olevansa vainon kohde? Ja muita ohjeistat katsomaan peiliin..??
Kun..ei jos vaan kun valtuutettuun mm. otetaan yhteyttä uhaten fyysisellä väkivalla etkös sinä neropatti jatka uhkailun kohteen mustamaalaamista ja pilkkaa? Fakta kun on se, että jos mustamaalauksesi vakiokohde olisi se, joka uhkailisi hakata muita valtuutettuja asia olisi jo käräjillä mutta kun kohteena on persu aihe herättää sinussa vain huvitusta.
Noin se menee kepulandiassa ja tulee menemään. Ei nimittäin ollut ensimmäinen eikä viimeinen kerta kun nimeltä mainitsematon persu saa p..skaa niskaansa esim. sinun toimesta näilläkin sivuilla. Mutta eikös ollut kiva juttu kun keskustan valtuuston lampaat pysyi tällä kertaa ruodussa? Harmi etteivät voineet äänestää asiasta jo kokouksen alussa ettei heidän olisi tarvinnut istua suu kiinni salissa tuntikausia vaan olisivat voineet sen jälkeen lähteä kotiinsa koska mitään virkaa heillä siellä kokoussalissa ei ollut kuin joo joon virka.
Sama opettaja huutaa muualla S24:ssä Lestaa kurkkusuorana.
Täysin halveksittava henkilö. Ei ihme, että on saanut kylähullun viitan.
Ei pidä olla vainioharhainen . Enkä selittelee enempää mutta tälle palstalle en ole kirjoitellut kuin n. vuosi sitten kerran. En ole ollut sinua haukkumassa tällä palstalla. Minulla on tärkeämpääkin tekemistä. Enkä ole mitenkään poliittinen. Satuin katsomaan eilen kokouksen netistä. Se siitä jäi käteen.
Mutta tulipa kirjoituksestasi taas mieleen, että olet puhdas kuin pulmunen......ne muut.
En minä....
Oli miten oli niin Ilkka on Haapaveden häpeätahra.
Ei+s---tana+onko+tänne+ryöminyt+muitakin+pyhäjärven+hulluja+kuin+tämä+yksi+joka+vastaa+jo+98%+kaikista+avauksista+ja+viesteistä?
Olet väärässä. En ole käynytkään Pyhäjärvellä. Lapsena sanottiin , että se on itte hullu joka toista haukkuu.
En tarkoittanut sinua , vaan nimenomaan ilkkaa
Juuri näin asia on. Aloittaja tekee aloituksen asioista josta ei tiedä puoliakaan kuinka järkyttäviä asioita kepulaiset ilkeävät tehdä. Heillä on siitä kymmenien vuosien kokemus.
Onhan se surkuhupaista katsottavaa ja kuunneltavaa joka siellä joutuu istumaan.
Näitä väärinkohdeltuja näyttää aina riittävän.
Miksi ne aina yksiä syyttää, eihän ne ole sen kummempia kuin toisetkaan,
eikä aivan semmosiakaan.
Faktahan on se, että täällä on vain yksi seriffi, mutta laulakaa kuorossa ja mä elän laupeudesta ja mäkkisafkalla! Autogrilliltä ei mäkkisafkaa saa, mutta mää kutun sitä silti mäkkisafkaksi, koska oma mäkdonalssi haapaveeltä puuttuu!
Se nimeltä mainitsematon persuhan heittää itse p.....skaa kepun niskaan jatkuvasti.
Revi siitä
Ja syytäkö ei ole? Sinähän hauska tapaus olet. Jos et sattunut huomaamaan ne oli keput jotka repeili leiristä toiseen haukkuen toisiaan ihan paikallislehtien sivuilla kun lampaat eivät pysyneet ruodussa. Eikä jäänyt siihen sama homma näilläkin sivuilla pska lensi vastuuttominen kepujen niskaan vastuullisten kepujen toimesta. Nyt on lampaat takaisin ruodussa ja palattu vanhaan eli haukkumaan persuja asiassa minkä junttaamisen kaatoi kepulaiset . Revi siitä.
Kuitenkin vain Ilkka on valtuutettu Kylähullu.
Jahas, yhden äänen ihme taas puskista huutelee.
Siinä sinulla on miettimistä missä teit väärin kun ei kaupunkilaiset sinua valtuustoon valinneet mutta esim. Ilkan kyllä?
Tyhjästä on huono nyhjästä. Jos niin itseään täynnä ja yhteistyö kyvytön. Ei siinä auta mikään.
Haukkuvat kaupungin työntekijät nimellä, viranhaltijat ja muut valtuutetut toistensa lisäksi. Lakimiehen koulutuksia ei tarvita kuvitellaan että ksupunginvaltuutettuna ylin lain tulkitsija. Sitten ollaan vailla arvostusta ja tarjotaan yhteistyötä. Arvostus on ansaittava poikapolot. Narrin rooliin saa suun pieksennällä.
Täällähän on menny kepun lessuilla tunteisiin😁 No, myllyojalla puhalletaan tai imetään teille vähän lohdutusta😁
Ilkka laittaa Lestat ojennukseen.
Lestojen lapset paljon muita tyhmempiä. Tämä tulee koulussa selvästi esille.
Älkää hyvät ihmiset sekoittaen listaa ja keskustaa näihin juttuihin. Ettekö pysty keskustelemaan asioiden oikeilla nimillä.Aina otetaan jompikumpi tai molemmat. Onhan täällä muitakin
Jus niin. Halutaan hämätä epäolennaisilla asioilla. Oli hyvä aloitus.
joo hyvä alotus se on just oikeen
Olipahan taas aloitus. Asiallisia puheenvuorojahan nuo olivat kumpaiseltakin. Enemmän olen huolissani valituista ketkä istuvat 6 tuntia huuli pyöreinä sanaa sanomatta. Esko sanoi hyvin että teolla on tekijänsä. Virkamiesten toimia pitää pystyä arvostelemaan jos siihen on aihetta. Ja niin pitää pystyä arvostelemaan näiden valtuutettujenkin toimia jos on aihetta. Molemmat ovat julkisia tehtäviä. Ei pidä niihin ryhtyä jos ei arvostelua kestä. Valtuuston kokoukset ovat valtuutetun näytön paikkoja missä omilla kannanotoillaan tuo äänestäjille esille kantansa eri asioihin. Valtuutetun pitää pystyä myös muodostamaan kantansa kaikkiin asioihin, koska on niin vaativaan tehtävään lähtenyt.
Kouluasia on tunteita herättävä. Tuskin kukaan uskoo, että keskustan kaikki jäsenet ovat yksimielisiä vaikka niin äänestivätkin. Ryhmäkurilla pakottaminen ei ole yksimielisyyttä. Ryhmäkurin taakse piiloutuminenkaan ei ole valtuutetulle hyvä asia. Nytkö on demokratia toiminut, kun valtaa pitävät saivat tahtonsa läpi? Vai eroaako nyt keskustasta se toinen puoli?
Siinä sitä on miettimistä miksi kukaan yleensä hakeutuu kuntapolitiikkaan rivilampaaksi jolta omilla aivoilla ajattelua ei sallita ja miksi sellaisia aina sinne äänestetään?
Hyvin oli juntat hoitokokoustaneet joojoonsa. Ei kukaan suutansa uskaltaneet avata.
kokoustakin piti siirtää kun keskustan varajäsen oli paitsi väärää mieltä ei ymmärtänyt ettei keskustan junttaajien tahtotilaa vastaan nouse edes keput.
Hyvä kun on opettajia mukana. Nämä näkyy paneutuvan asioihin toisin kuin suurin osa muista. Näin se pitäis olla muienkin kohalla. Asioista pitää ottaa selvää ja muodostaa oma kanta. Mitenkähän mahtaa käydä sen yhden keskustan rohkean naisen kuka yksin nousi ryhmäänsä vastaan? Siinä oli koko illan rohkein teko. Sanansa mittainen nainen.
Kymmenestä narsistisesti häiriintyneestä noin kahdeksan on miehiä. Narsistin esiintymisen seuraaminen on valaiseva ja samalla hyytävä psykiatrian oppitunti persoonallisuushäiriön vaikutuksesta käyttäytymiseen, lipevyys ja julmuus vaihtelevat, hurskastelu ja raakuus, miten milloinkin itsensä parhaiten esille saa.
Kritiikille narsistisesti häiriintynyt on immuuni, åiittaamaton, kuten muutenkin , hän ei tule muuttamaan piiruakaan itsessään, onhän hän mielestään kaikkein par as joka tapauksessa. Pääasia, että hän on niin tärkeä, että häntä jopa parjataan ja kadehditaan. Hän hyppää vaikka kirkon tornista, kunhan lehdistö on paikalla.
jotenkin kummassa ei kelpaa seur. kuntavaaleissa ehdokkaaksi minimissään hoitokokouksen uhriksi joutuu kuten muille jo kävi.
Ai. niinkö meinaat . Ette te toki ole olleet kunniaksi omalle ammattikunallenne valtuutettuina.. Arvostan opettajan ammattia. Opettajiakin on monenlaisi niinkuin muissakin ammateissa.