Seurasin täällä keskustelua nivalslehen toimimisesta. Nyt kavonnu koko keskustelu. Miksi ihmeessä
Lehti nivala
Anonyymi
11704
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Samaa ihmettelen, mutta onhan tuo helposti arvattavissa. Julkinen toimija, keskustelua siedettävä olisi.
Samaa minäkin ihmettelin, meillekin tuli lehdestä vain kannet, mutta ei lehteä?
Jäipä mietittyään että mitä arkaluontoista niissä viesteissä oli. En muista
Ehkä arkaluontoista oli se, kun siinä mainittiin, että lehessä on aina samat jutut ja samat henkilöt. Tietää melkein etukäteen, mitä lehti sisältää. Aivan ku olis lukenut jo lehen monta kertaa. Saman asian ajaa, ku luet vanhaa Nivalalehtiä uudelleen ja uudelleen. Säästätkin siinä jokusen sentin.
Eihän siinä keskustelussa ollu mittään väärää. Siinä sanottiin vain totuuksia. Aika kuivaksi on lehti käynyt, joten itekin päätin lopettaa tilauksen. Pelkäävätköhän ne siellä Nivala-lehden toimituksessa, että kaikki tilaajat lähtevät ja siksi poistattivat keskustelun?
Kyllä moni on ilman sitä keskusteluketjuakin huomannut, kuinka vähissä Nivala-lehden jutut ovat. Yleisestihän se on tiedossa, että kyseisellä lehdellä ei juuri enää mitään tee!
Lapsellisia juttuja juhannuskisaa ja muuta täytettä, kielioppisäännöt hukassa osalta kirjottajia. Josefiinan typerät tekstit kuten vanhat lällätykset aivan surkeita ja Ahlholm etelän asukas tänne lehteen soopaa lykkää kun ei omalla paikkakunnalla saa lehteen. Päätoimittaja vois karkialla kädellä karsia näitä kirjoituksia ja tilalle enemmän paikallisia haastatteluja.
Vanhoille tarkoitettu lehti.
Vaa oo se söpö se sini
Parhaansa yrittävät pienellä väellä kun taas yt;T päällä. Nivala lehti varmasti tuottaa hyvin mutta rahoille on kysyntää Kokkolan konsernissa. Sympatiaa kotiseutulehtiä kohden.
Niin kai, mutta pitäisi arvostelua sietää.
Hohhoi j voivoi