Olen hankkinut veneen ja se pitäisi saada Mahluun.Asiaa selvitellessä venepaikka olisi Ryönänlahdessa.Miten saan veneen sinne?Siellä pitäisi olla mahlulaisten venepaikka?Kertokaa joku joka tietää asiasta jotain?
Mahlun venepaikka
14
210
Vastaukset
- Anonyymi
Mahlun sahanrannassa on ainakin laskupaikka, siis uimarannalla.
- Anonyymi
Kyllä minäkin käyn emännän kanssa siellä laskemassa kutua lämpösinä päivinä.
Vaihtelu virkistää
- Anonyymi
Tiedän kyllä Mahlun uimarannan mutta en veisi venettä sinne ilkivallan takia ja minulla on veneenpito-oikeus Ryönänlahteen mutta nyt kiinostaisi virallinen kulku sinne.Voiko kukaan neuvoa?
- Anonyymi
Käy selvittämässä maamittaustoimistolta.Sieltä varmaan löytyy tietoa.Joka kesä kysellään samaa-kannattaa selvittä asia.
- Anonyymi
Tietääkseni tätä asiaa on selvitelty useaan otteeseen.Nyt pitäis Mahlun kylätoimikunnan laittaa asia vireille ja tehdä mahlulaisille siisti venepaikka sinne Ryönänlahteen.Luulisi senveran olevan kylällä yhteishenkeä-veneitä ainakin on!Tätä odotellessa.
- Anonyymi
Kyllä ne kopukat osataan sieltäkin pölliä
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä ne kopukat osataan sieltäkin pölliä
Eikö tuonne vie tie siitä rampsin mäen ja nuorisoseuran välistä?
- Anonyymi
okei.Siitä varmaan pääsee rantaan sitten.Kiitos!Voikohan siellä raivata sitä paikkaa vai olisko talkoot paikallaan
- Anonyymi
Kyllä minä voin raivata sen veneistä ja pistää myyntiin
- Anonyymi
Kuka sen omistaa?
- Anonyymi
Kyläläisten yhteinen.Toivottavasti saamme joskus sen aktiiviseen käyttöön.
- Anonyymi
Mistä sinne pääsee?
- Anonyymi
No turha sinne on muuttaa kun ette saa venepaikkaa.Mistä asiaa voi tiedustella vai voiko lainkaan?Ihme sakkia kylä täynnä.Muuta kylälle ja vie Lossinantaan vene parkkiin.
- Anonyymi
Näkyy olevan tuppukylä
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään
Kaikkosen erityisavustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po1226089- 292150
- 1771982
Mitä tämä on
Ajatella, olen viimeksi nähnyt sinua melkein vuosi sitten ohimennen. Ja silloinkin sinä välttelit minua. En ole kuullut101153Ei monet elä kuin alle 60 v, mikä vaikuttaa?
gulp, gulp.. Juice Leskinen eli 56 vuotta. Matti Nykänen eli 55 vuotta. Topi Sorsakoski eli 58 vuotta.701151- 731007
Hyvää yötä kaivatulleni
En pysty tekemään kokemaan mitään sielussa tuntuvaa, syvää, vaikuttavaa, ilman että rinnastan sen sinuun. Niin kävi tänä241007Nyt on konstit vähänä.
Nimittäin tuulivoiman vastustajilla, kun pitää perättömiä ilmiantoja tehdä. Alkaa olla koko vastustajien sakki leimattu,24922Tilinpäätösvaltuusto 27.5
Samalla viimeinen kokous ennen uudenvaltuustokauden alkamista. Vanhat antavat itselleen erinomaiset arvosanat, ja siirty42907Hevoset ajoteillä Karhulanvaaralla
Minkä ihmeen takia osaamattomat ihmiset tuovat hevosia ajoteille ja pyöräteille? Eilen oli kolari lähellä tämän takia. I12775