Suomalaiset sikailee

Anonyymi

Suomalaiset alkoholistit haluavat terassin kirkon edustalle.
ei kunnioiteta historiaa.

2

102

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      niitä terasseja on kylläkin jo ihan liikaa, ja osittain täysin mauttomia katukuvassa, en ainakaan itse menisi johon jalkakäytävälle, ihan älytöntä, että terasseja voi sijoittaa lähes mihin vaan kadun kulmaan.
      Eipä siinä mukava ainakaan jalankulkijalle, kun "pönäkät" örveltää, ja on pompittava ohitse, osittain kadulla, kun jalkakäytävä on varattu kaljan kittaajille, ja se, että niitä sijoitetaan vieläpä kauppojen yhteyteen, on siinä sitten kiva asioida, kun nää kantikset
      siinä jo aamutuimaan, ja mikä on meno jo puoleltapäivin, - yleensä huuto ja meteli, ei humalainen osaa käyttäytyä, eikä suomalaiset osaa sivistyneesti juoda niin kuin euroopassa, onhan se jo nähty, vaan kun kesä Suomessa, niin terasseja ihan väkisin duubattava, sopii katukuvaan tai ei.
      Siinä vaan ei ole ohikulkijan mukava kulkea, kun liuta kaljapöhnäisiä vakkari asiakkaita töllistelee, jne. Erityisesti jossakin lähiöissä, kaljakuppilat ei loppujen lopuksi kenenkään iloksi, - paitsi tietenkin myyjän, kun tyhmät vie rahansa "hanaan", niin viisas tietenkin ottaa, muuten niistä ei muuta ole kuin häiriöö ympäristölle, kukahan niitä valvoo, ei kai kukaan ?

    • Anonyymi

      Ei kai alkoholistit sitä terassia halunneet. Bisnesmiehet halusivat että turistit, Hesassa piipahtajat ja alkoholistitkin tuovat mahdollisimman paljon rahaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Epäily: Oppilas puukotti kolmea Pirkkalan koululla

      Tämänhetkisen tiedon mukaan ainakin kolme oppilasta on loukkaantunut puukotuksessa Pirkkalan Vähäjärven koululla. Myös e
      Pirkanmaa
      170
      4429
    2. Jos olisit täällä

      Tosin en tiiä miks oisit. (Ja hävettää muutenkin kun ei muka muulla tavoin osaa kertoa tätäkään) Jos jollain pienellä
      Ihastuminen
      37
      2504
    3. Tämän hetken

      Terveiset kaivatullesi ⬇️
      Ikävä
      156
      2172
    4. Kesän odotuksia hyrynsalmella

      Kyllä kesällä hyrynsalmellakin on mahdollisuus osallistua kylän menoon monella tavalla . On kaunislehdon talomuseolla
      Hyrynsalmi
      16
      1709
    5. Vieläkö sä toivot

      Meidän välille jotain?
      Ikävä
      81
      1328
    6. Voi Rakas siellä

      Olet ollut mun ajatuksissa taas koko päivän. Olet ihmeellinen kertakaikkiaan ja arvostan sinua niin paljon❤️Minulla ei o
      Tunteet
      24
      1261
    7. Ohhoh! KAJ laukoi suorat sanat somessa - V-sana mainittu!

      Ohhoh! Mitäs mieltä olet tästä huumoriryhmä KAJ:sta? Bara bada bastu on kyllä aikamoinen korvamato... Lue lisää: https
      Euroviisut
      32
      1173
    8. Pirkkalan koulussa puukotus, oppilas puukotti kolmea

      Ilmeisesti tyttöjä ollut kohteena.
      Maailman menoa
      144
      1142
    9. Erika selvisi hienosti ennakkosuosikin paineista

      Hienostihan se meni. Erika jätettiin yksin, eikä häntä tuettu, oli euroviisukiusattu, silti suoriutui ensiluokkaisesti.
      Maailman menoa
      103
      935
    10. Pirre vaatii nyt karhuja ammuttavaksi

      Ylellä taas hauskaa lieksa uutista. Karhujen kannan­hoidollinen metsästys on Lieksan kaupungin mielestä välttämätöntä.
      Lieksa
      117
      867
    Aihe