Hamsterillekko lajitoveri???

Anonyymi

Eli mietin tarvitseeko hamsteri lajitoveri. Montako hamsteria yleensä hankitaan? Riittääkö yksi hamsteri vai pitääkö niitä olla kaksi? Vai enemmän?? Vastatkaa! Ja onko sukupuolella merkitystä? Nii kuin jos pitäisi olla kaksi hasteria niin tuleeko paremmin toimeen kaksi naaras hamsteria kuin kaksi uros hamsteria. Vai onko parhain vaihto ehto naaras ja kastaroitu uros?

2

231

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hamsterit on erakkoja joten lajitovereita he eivät tarvitse mutta kos päädyt hankkimaan kaksi hamstetia samaan häkkiin niin älä hanki naarasta ja urosta jollet tahdo poikuetta ja tappeluita ja jommankumman kuolemaa joten naaras naaras tai uris uros mutta jos he tappelevat edes vähän niin erota heidät välittömästi eri häkkeihin kultahamsteria ei saa missään nimessä laittaa samaan häkkiin sillä he eivät siedä toisiaan

    • Anonyymi

      Campbelleja ja roborovskija toisinaan voi pitää enemmän kuin yksi koska ne yleensä sietää muita hamsuja paremmin lajitoverit mutta silti kannatata varautua siihen että ne pitää erottaa.
      Ja ei missään nimessä naarasta ja urosta samaan häkkiin muuten se naaras pulauttaa pentuja jatkuvalla syötöllä maailmaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olivia Oras kuollut

      Taidepariskunta Reijo Oraksen ja Johanna Oraksen ihana päivänsade. Liian nuorena lähti. Osanotto läheisille 🥲 IS
      Kotimaiset julkkisjuorut
      67
      2027
    2. Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.

      Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.
      Kajaani
      13
      850
    3. Mies sun käytös satutti...

      Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.
      Ikävä
      52
      756
    4. Onko ankeampaa kyläpahasta kuin Haapavesi?

      Koiria kidutetaan, mustalaiset vie invaparkit, makkarakastike on finedining, kylät kuolee pois, nuoret häipyy pois ja ke
      Haapavesi
      43
      682
    5. Sukunimesi eka kirjain?

      🤗
      Ikävä
      43
      661
    6. Mies tykkään edelleen sinusta

      Harmittaa vaan tämä tilanne. Tai se kun ei ole mitään tilannetta.
      Ikävä
      47
      614
    7. Kerro vain.

      Lipsauta johtolanka...
      Ikävä
      80
      606
    8. Tönölän hukkaputki

      Tönölään rakennettiin kunnon hukkaputki verorahoilla. Ihmettelin tätä mökki sekamelskaa jo alunperin, Eikö tuollainen le
      Kuhmo
      35
      564
    9. Ei mitään käytöstä

      Ei Jumalauta. Videoidaan kun jollain hengenvaarallinen tilanne. Ja laitetaan nettiin. VITTU HÄPEÄ. Olisko kiva jos su
      Ähtäri
      29
      546
    10. 48
      541
    Aihe